Kalabalık bir ortamda yürüyorsunuz, biri bayılsa ne yaparsınız?

Sürü psikolojisi mi? Toplumsal etki altında kalma mı? Vicdani rahatlatma mı?

• Sorumluluğun dağıldığını düşünüp yoluma devam ederim
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Bir süre uzaktan uzağa izler, çevresinde toplananlar insanlarla vicdanımı rahatlatır yoluma devam ederim
    15% (5)10% (1)14% (6)Oy Ver
  • Diğer insanlarda sorumluluğun dağıldığını düşünüp bayılan insana yardım etmezlerse öyle yardımına koşarım
    18% (6)40% (4)23% (10)Oy Ver
  • Hemen yardımına koşarım , insanlarda uyma davranışı gösterirse yoluma devam ederim
    67% (22)50% (5)63% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Bu tür durumlarda hemen kişinin başına koşulmaz. Toplumda yön verici bir kişiysen önce yüksek sesle ambulansı arayan var mı diye bağırırsın, henüz aranmamışsa bir kişiyi görevlendirir onun ambulans çağırmasını istersin, etrafa ambulansı arayın diye bağırmak sadece karışıklığa neden olur, o an bayılan tek kişinin o olmadığının belkide daha yüzlerce kişinin ambulansa ihtiyacı olduğunu bilmelisin. Sonrada sağlıkçı, doktor, att, hemşire var mı diye sorarsın yoksa en donanımlı kişi, bayılanın düşme şekline, vücut tipine, sıcaklığına, rengine göre hızlı bir tahlil yapıp ona göre önlemini alır ve ambulans beklenir.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kimse kendini kandırmasın son şıkkı işaretleyenlerin çoğu, dilencilerin yüzüne bile bakmıyor. Takım elbiseliyse düşen kaldıranı çok olur.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bir canlı zor durumdaysa yardım etmelisin. Bilgin yoksa hiç ellemeyeceksin. Bilenlere yol açacaksın.

0|1
    0|0
  • limon veririm hahaha

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Öyle çok yardım ettim.. Çoğu şeker hastası oluyor.. Bir sara hastasına da hemen ambulans çağırmıştım.. Hele bir kızcağızı baya kötü durumdayken hayata döndürdük.. Açlıktan bayılmıştı.

0|1
    0|0
  • yardımmmm

0|1
    0|0
  • açılın ben doktorum deyip cüzdanını çalarım ne yapcam

0|1
    0|0
  • Yardım ederim

0|1
    0|0
Yükleniyor...