Başörtülü kadınların düğünlerinde açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çok kez şahit olmuşumdur bu duruma. Hanım kızımız örtülür ancak düğünü olduğunda sıfır kol gelinlik tercih edip, başını açıp saç ve makyaj uyguluyorlar. Ee herkes gördü? Ertesi gün tekrar örtüye girmek manasız olmuyor mu?

Başörtülü kadınların düğünlerinde açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|1
22|36

En İyi Erkek Görüşü

• hiç boyle birşey duymadım şahit de olmadım varsa acayipmiş yani ayrı bir kafa..

1|1
    0|0
    • Ben çok şahit oldum garibime gitti.

• şimdi işin aptallığı şurada.. Hadi Allah korkusu inancı zayıf sırf ailevi durumlardan felan kapanmış. Şöyle olsa anlarım en azından biraz, kız talip bulamasa evde kalma korkusu ile açılsa sonradan, veya sevdiği erkeği sırf basortulu oldugu icin etkilemeyediğini düşünüp açılsa derimki neyse kendi görüşü. Ama zaten eşini bulmuşsun ona özel olmuşsun niye açılıp felan başkalarına da güzel gözükeceksin 1 geceliğine? Yani evleneceğin gün başka erkekler oo güzel kızmış desin diye mi veya cıplak sırtını gorup beğensin diyemi amaç nedir yani :) Şahsen ben evlilik törenime katılanların beni aşırı beğenmesi için çaba sarfetmem beğenmeyen olcaksa umrumda bile olmaz kendine baksın bir herkes :)) hatta kısa öyle şatafatlı bir düğün olsun da istemiyorum çok gürültülü oynamalı felan.

• Benimde anlam veremedigim aynen senin anlattigin gibi. :)

En İyi Kız Görüşü

• Bence de aşırı saçma. Başörtüsünü takan insanın zaten o kadar kişinin karşısına o şekilde çıkmanın günah olduğunu bilmesi lazım. O hareket başörtüsüne hakaret.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• Öyleye gelince de "biz insan değil miyiz, bizim canımız yok mu" derler..
    Aynı şeyi burada da çok yaşadık.. "Türbanlıysam tayt giyemez miyim" "türbanlıyım öpüştüysem nolmuş yani" gibi konular çok açıldı..
    İyi o zaman, git önüne gelenle seks de yap, senin canın yok mu? :D

1|0
    0|0
  • Ahmakça bir hareket

1|0
    0|0
  • Saçmaymış normalde kapalıysa düğünde de kapalı olmak gerekir. Öyle bir açılıp bir kapanmak olmaz

1|0
    0|0
  • Türbanli sevmem çok acikta sevmem

1|1
    0|0
  • Mantıksız ve saçma bir davranış

1|0
    0|0
  • turban sacmalik arap geleneği. kendini bilen insan kendi ölçüsünü bilir nekadar acik giyinecegini

1|1
    0|0
  • O Bir Şey Değil. Metrobüs ve Metro'ya Binmelerini Müteakip Soyunanlar Var..

0|0
    0|0
  • güzel bir konuya parmak bastın. iyi tespit

1|0
    0|0
  • Kadınlar hakkında yorum yapmak çok sıkıcı. Türbanlı kadında beni ilgilendirmiyor açık kadın'da bana ne ki onlardan sevaplarını ben mi kazanıyorum.. Beni kadınların ahlaksızlığı ilgilendirir cinsel obje olmuşsunuz artık, o yüzden yorum yapabilecek birşey yok.

1|0
    0|0
    • Cevrendeki bütün kadinlari cinsel obje olarak mi goruyorsun aile icindekilerde dahil? Boyle sacma sapan genel yorumlar yapmayın. Olmussunuz gibi. Zaten bir sizin anneniz, baciniz, kardesiniz ve ailenizdeki kadinlar 4v4 luk gerisi çöp.

• Yani kadın başörtü takmış diye ben ona bacımsın mı diyeceğim, benim için takmıyor ki benim için soyunduğu kadar.. He bide yüzü güzel saçı güzel olan kızların hiç biri başını örtmüyor ne zaman güzel kızlar başını örter o zaman tebrik edeirm, çirkinler örtünüyor sadece o yüzden her türlü ikiyüzlüsünüz.

• Senin tebrik etmene kimsenin ihtiyaci yok ortunmeyi sen tebrik edesin diye kural koymamis Allah. Ortulu diye bacim de demedim kadinlari asagiliyorsa ikidir. Kendi ailendeki kadinlaradami bu şekilde bakiyorsun diyorum.

• Farzda samimiyetsizlik ve taviz vermek.

0|1
    0|0
  • Mahalle baskısıyla ortunmenin tipik yansımaları bunlar.

0|0
    0|0
  • aptallıktır..

0|0
    0|0
  • Bir günden bişey olmaz demişlerdir.

0|0
    0|0
  • mini etek giyip cenazede kapananlar gibidir

0|0
    0|0
  • Bildiğin ofsayt

0|0
    0|0
  • Evet mantiksiz

0|0
    0|0
  • daha geçen duydum dangalaklıktan başka bir halt değil

0|0
    0|0
  • ya su genelleme yapmasanız olmuyor öyleleri sahtekarın teki neyi anlamıyorsunki? herkez bir deildir

0|0
    0|0
    • Turbanlilarin "hepsi dugunlerde aciliyor diyen oldumu? Ortu takip dugunde acilanlar diyorum.

• Takip etsen bilirdin. :) neye dayanarak Şu an hicbir ortulu dugunde acilmiyor diyebiliyorsun? Tvde bir program bile var dugun videolari izleniyor her bolumde :) gören görüyor. Yaşadigim yerdeki baska insanlardada goruyorum.

• tv mi :D hayal dünyasında yaşama neyse :D boşver sen haklısın

• Beni ilgilendirmez hesabını kendisi vericek

0|0
    0|0
  • Bir kereden bir şey olmaz zihniyeti.

0|0
    0|0
  • Onlar hakkında kendini örtülü zannedenler olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Sacma

0|1
    0|0
  • Hiç Bişi düşünmüyorum bunu düşünecek kadar vaktim yok

0|0
    0|0
  • Demekkii kapanmak allah için değilmişşş

0|0
    0|0
  • Ben görmedim hiç

0|0
    0|0
  • manasız tabiki sanki zorla kapandılar. kapanacaksan usulüne göre kapanmalı herkes.

0|0
    0|0
  • Cahillik elbette
    Sanırki yaradan kandırılmaya müsait.
    Elbet hesap verilecek.

0|0
    0|0
  • Olabilir ne olcak

0|0
    0|0
    • Tabi nolcakki örtünün anlami ne ki? Bazen cikart baxen tak hatta denizde bikini giy tatil donusu yine kapan. Nolacak ki? Kendinizi mi kandiriyorsunuz? Insanlari mi? Allah i mı?

• Dinimizde uyarın der. Ha uyarirsin bunun yanlisligini anlatirsin o kisi illede uymaz ozaman yapacak birsey yok. Boyle seyleri gorup olabilir canim nolacak tabiki Allah akıl vermiş denmez.

• Tamam canım kbakma bilmiyorum sen çok güzel konuşuyorsun bu arada

• Saçma sapan işler.

0|0
    0|0
  • ben artık bunları düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 21

• Allahla onun arasındadir bize pek bisey demek dusmez ama hic hos bulmuyorum. Yillaridr kapalisin Alalh rizasi için kimse görmemiş sacini bir gunluk eğlence icin açıyorsun herkes goruyor ne anlami kaldi kapanmanin.

1|0
    0|0
  • Hiç sevmediüim bir şey tamamen saçmalık. Düğününde açılınca herkes görüyor zaten sonrasında da kapalıyım diye dolaşıyorlar.

1|0
    0|0
  • hepsi bunu yapıyor ancak bazıları böyle

0|0
    0|0
  • Katılıyorum. Demekki amaç örtünmek değil.

1|0
    0|0
  • saçmalık işte

1|0
    0|0
  • Birde türbandan düğünde dekolteye geçiyor

1|0
    0|0
  • Saçma buluyorum

1|0
    0|0
  • bncede cok sacmaa büyük konusmak istemiyorum ama asla yapmam 😁

1|0
    0|0
  • Bende basortuluyum ama evet dugunumde Allah nasip ederse bende açık olmayı düşünüyorum (tabi sifir kol straplez filan degil) çünkü şu ana kadar bu şehirde turbani çok harika yapan bir kuafor gormedim yani kimi gordumse saçma sapan sekilde yapılmış. daha da berbat oknus bir gunum zaten hayaimin donum. noktası diyebileceğim onda da en güzel ben olmak isterim prensrslrr gibi olmak isterim açık olmakla olmuyor bu ama dediğim gibi kapalı da muhteşem yapan bir yer yookk

0|0
    0|0
    • Iyide yeri gelince Allah için takiyorum, ortumu seviyorum diyorsun ama en ozel gununde ortuden kurtulmaya bakiyorsun demekki hicte isteyerek kullanmiyorsun. Basortunun seklini guzel yapamiyorlar bahanesiyle örtü çıkartmak haklı bir durum değil.

• Sana ne denir ki zaten yaptiginin ne kadar mantiksiz oldugunu anlayabilecek olsan bunu yaparim demezdin o yuzden bahanelerinle yaşa. Yorumlarin hepsi ortada okursan :))

• Teşekkürler ben mutluyum :)

• Saçma ya

0|0
    0|0
  • Onlar başörtüyü gelenek olarak gören bilincsiz kesim.. Allah ıslah etsin

0|0
    0|0
  • Saçma

0|0
    0|0
  • herkes keyfince takılsın be anam, bize ne kimsenin dininden.

0|0
    0|0
  • Çok saçma

0|0
    0|0
  • Yok artiiik

0|0
    0|0
  • Saçma mantıksız.

0|0
    0|0
  • Onlar Görünüş için kapananlar.

0|0
    0|0
  • Kendisi bilir

0|0
    0|0
  • saçma geliyor ya

0|0
    0|0
  • Öyle şeymi olur ya çok saçma ve aptalca😕

0|0
    0|0
  • Açıldıktan sonra o başörtüye layık olacağını düşünmüyorum.. :)
    Kendi tercihi tabii

0|0
    0|0
Yükleniyor...