Biraz Sohbet? Ülkemizde Kadın-Erkek Eşitliği Ne Durumda?

Biraz Sohbet? Ülkemizde Kadın-Erkek Eşitliği Ne Durumda? Ülkemizin hali ortada... ben kadın-erkek eşitliğe inanmam böyle bir yaşam koşullarında. Erkek sıfatını taşıyan her insan 'adam'lığı, taşıyamadıkları bu sıfatı gösterebilmek için birilerinin canına, malına, şerefine, namusuna göz dikiyor. En kötüsü de bunlardan herhangi birini yaptığında ona 'ADAM' diyen birileri mutlaka çıkıyor.
Burada amacım erkek cinsiyetini küçümsemek falan değil. Ben bir bayanım ve karşı cinsim olduğundan bu düşüncelere sahip falan değilim. Sadece yaşanılan bütün olaylar, zaten hep karşımızda oluyor -bizzat haberlerden öğreniyoruz- küçümsenecek bir durumda değil. Gün geçtikçe sözel tacizi bile normal bulan insanlar ortaya çıkıyor. Halbuki birçok örneğe de sahibiz. En alışılmamış halleri de gördük ülkemizde. Şimdi onlar bütün Türkiye hatta bazı yabancı ülkelerde de tanındılar. Peki nasıl?
Bu dünyada yaşamayı hak etmişlerdi. Bizzat ''HAKK'' tarafından. Ama o hakkı onların elinden alanlar, şimdi bakalım Hakk'a döndüklerinde ne cevap verecekler?
Bir de şöyle bir durum gündemde: ''Kadının gece saatlerinde dışarıda ne işi var?'' ''O kadar da kısa giymesinler o zaman.'' Bu nedir! Binlerce sebep söyleyebilirim. Şu yüzdendir, bu yüzdendir diye... ama en baskını şu: ''Kadın sizin şu geri kafalarınızla düşündüğünüz objeden ibaret değil. Bir başkasının özgürlüğünü kısıtlamadığı sürece HER İNSAN ÖZGÜRDÜR!''
Şimdi kimse bana kadın-erkek eşittir deyip kafa şişirmesin.

En çok da erkeği kadından üstün gören, kadını erkeğin ''hizmetçisi'' haline getiren, ''Erkektir, ne yaparsa yeridir.'' deyip de bir kadının elinden namusunu alacak kadar şeref fakirlerini toplumda üstün gören insanları bugüne kadar hiçbir zaman haklı bulmadım ve sevmedim, haklı bulmayacağım ve sevmeyeceğim!

*Bu zihniyeti barındıran her insanın düşmanıyım. Sonuna kadar.


1|0

Erkekler Ne Diyor 3

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...