Sizce en humanist din hangisidir?

Detaylar:Anketi oylarsaniz sevinirim.
En humanist din?

• Islam
    67%(16)65%(37)Oy Ver64%(21)
  • Musevilik
    0%(0)2%(1)Oy Ver3%(1)
  • Budizm
    4%(1)5%(3)Oy Ver6%(2)
  • Hiristiyanlik
    4%(1)7%(4)Oy Ver9%(3)
  • Hinduizm
    8%(2)9%(5)Oy Ver9%(3)
  • Sintoizm
    0%(0)0%(0)Oy Ver0%(0)
  • diger
    17%(4)12%(7)Oy Ver9%(3)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hümanist kavramında din olamaz. Çünkü adalet aslında hümanist değildir. Hinduizm oldukça hümanist bir din olarak sayılabilir diğerlerine göre.

1|0
    0|0
    • adalet peki nedir

• Aynı düşünme düşünebilene saygı göster mesela bu lafım da size değil soru sahibi. :)

• Peki @CanAsaf

Erkekler Ne Diyor 10

• Şinto japan dini sadece mançuryada 2 milyon çinli öldürdüler. Binlerce esiri kadın çocuk demeden tıbbı deneylerde telef ettiler. Hristiyanlık Hz. İsanın sana tokat vurana gül uzat emrini umursamadılar bile. Ruslar berlinde binlerce kızı kirletti. Sırplar bosnada binlerce kadına komşusuna tecavüz etti. İngilizler İspanyollar astek maya inka meksika kızılderilileri yok ettiler. İslam topraklarında yaşayan azınlıklara bak hepsi rahat. Osmanlının elinin altında hepsi korundular. Ama onlar içlerinde kaç Müslüman bıraktı? Endülüs 250 senelik İslam ülkesiydi İspanya. Şimdi kaç Müslüman kaldı?

0|0
    0|0
    • hindu hayvanlarını yazmayı unuttum devam edeyim. Burma Myanmar Arakan Patani Sumatra Keşmir denen yerlerde Müslümanlara yapmadıkları işkence kalmadı. Orta afrikadaki fransız mandası yamyamlarda Müslümanları hala kesiyor

• Hristiyanlıktır.
    Düşmanlarınızı Sevin
    43 “ ‘Komşunu seveceksin, düşmanından nefret edeceksin’ dendiğini duydunuz. 44 Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin. 45 Öyle ki, göklerdeki Babanız’ın oğulları olasınız. Çünkü O, güneşini hem kötülerin hem iyilerin üzerine doğdurur; yağmurunu hem doğruların hem eğrilerin üzerine yağdırır. 46 Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, ne ödülünüz olur? Vergi görevlileri de öyle yapmıyor mu? 47 Yalnız kardeşlerinize selam verirseniz, fazladan ne yapmış olursunuz? Putperestler de öyle yapmıyor mu? 48 Bu nedenle, göksel Babanız yetkin olduğu gibi, siz de yetkin olun.” İNCİL

İslam diyenlere de gülüyorum biraz :)
    "Ey Müslümanlar, Yahudileri ve Hiristiyanlari dost olarak benimsemeyin; onlar birbirlerinin dostudur. Sizden kim onlara dost olursa, o da onlardandir..." (Mâide 51)

Hümanist din yoktur diyen ergenlerde ayrı komedi

0|2
    0|0
    • Aynen ergenler hep humanist din yoktur der

• Eşcinsellik İncil de de yasaktır Kur'an da da sen de hırsızlığa karşı bilek kesersin bende söyle bakalım hangimiz daha hümanistiz? Sen bir kadının öğretmenlik bile yapmasına izin vermeyen birisin. Sen Hristiyan olmayan kimse cennete giremeyecek diyen birisin.

• Hayatında kuran okumayanlar incilden vaazlar veriyorlar kadınların rahip olmasını yasaklar incil bir uzayın gidin anasını satıyım türkçe kuran ve incil ayeti görünce tırstı birileri

• Ulan, musevilik diyen tek ben oldum 😂

1|0
    0|0
  • İslam

0|0
    0|0
  • Dinin hümanist olduğu önermesi bizzat yaratıcı varlığın tehditi vasıtası ile çöker.
    "Tanrı çok güçlü, çok kudretli, herşeye muktedir ve uymanız gereken kuralları var. Bu kurallara uymazsanız sizi gönderebileceği özel bir yer var. Ateşle ve eziyetle dolu, boğulacağınız, yanacağınız, sonsuza kadar kavrulup, binlerce işkenceye maruz kalabileceğiniz bir yer. Ama o sizi seviyor. " (George Carlin)

0|0
    0|0
  • Kesinlikle Hristiyanlık, İslamda Allahı memnun etmek sıkıntısı var ama Hristiyanlıkta Tanrı insanı memnun ediyor, İsa ona inan tüm insanlar için çarmıhta gerildi, Hristiyan olan herkes günahını kilisede çıkarabilir, Tanrı affediyor..

0|1
    0|0
  • ceza ve müeyide ve hatta sınırlı özgürlüğün olduğu hiç bir yerde hümanizmden söz edilemiz.

0|0
    0|0
  • Hristiyanlık

0|2
    0|0
  • Humanizm :D

0|0
    0|0
  • İslamiyet. Aksi düşünülemez.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4