Mahkeme işlerinden anlayan var mı?

Kızın biri sıra kavgası yüzünden arkadaşımın ameliyatlı koluna vurmuş ve morartmış, tekme atmış. Sonra tehdit etmiş. Bu kızı mahkemeye vermek istiyor, güvenlik kamerasinda görüntüleri varmış. Nasil bil yol izlemesi gerekiyor, acil arkadaşlar.

Güncellemeler:
Pardon bir yanlışlık olmuş, arkadaşım karakola gidip ifade vermiş. Acilde direk adlı vaka demişler.
Arkadaşımın asıl sorusu şuymuş; para cezası mı, yoksa uzaklaştırma cezası mı kızı daha çok korkutur diyor. Bilen varsa yardımcı olsun arkadaşıma.
Arkadaşıma linki verdim cevaplarinizi okuyacak, lütfen bilenler yardımcı olsun arkadaşıma. Teşekkürler. İyi günler.

0|1
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Once polise gidip sikayetci olacak

Sikayet Savcılığa gidecek. Savcılık dava dosyayı hazırlayıp mahkemeye verecek. Mahkeme heyeti kabul ederse 3 ay içinde o kise ceLP gider.

Sulh hukuk ya da asliye ceza mahkemesinde yargılanır

5 yıl ertelemi ceza ve para verilir

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Mahkemrue gidip dilekce versin

0|0
    0|0
    • Sağol ablacim her kimsen sadece dilekçe versin kısmını anladım ama neyse☺

Erkekler Ne Diyor 4

• doktora gidip rapor almalıydı, olayla ilgili tutanak tutup o tutanağın aynısından dort nusha cıkaracak bırı bolge emniyet amirligine verilecek biri cumhuriyet baş savcılığına diger ikiside kendisine ve davalı tarafa verilecek tutanakta şahitlerin imzası olacak. Darp raporunu tutanağın yanında savcılığa teslim edecek. Sonrasını mahkeme halleder.

1|0
    0|0
    • Teşekkürler.
      Tubi oku bunları arkadaşım...

• olayın olduğu bölge karakoluna gidecek ve şikayetçi olacak, memurların yönlendirmesi ile devlet hastanesinden darp raporu alacak (öncesinde de alabilir) raporla birlikte ilgili karakol olayı savcılığa taşıayacak sonrası sadece duruşmalara katılmak

1|0
    0|0
  • Dadp raporunu unutmasin

1|0
    0|0
  • savcılığa gideilecek heralde geçmiş oldun hemşerim

1|0
    0|0
    • Sağol hemşerim arkadaşlarım değerlidir benim için 😇
      Onların kılına zarar gelmemeli ☺

• haklısın arkadaşını korumalı insan :)

Kızlar Ne Diyor 1