LGBT neden hoş karşılanmıyor?

Etrafımızda gerçek kimliğini saklayan okadar çok kişi varki insanlar neden diğer insanlardan kendini saklıyor herkes istediğiyle birlikte olamaz mı erkek erkeğe ya da kadın kadına birlikte olanlar neden ötekileştiriliyor insanlar neden psikolojik baskıdan korkup kendini odalara saklayıp ağlasın ki psikolojik baskı yapınca değişen ne oluyor? Her insan istediği hayatı yaşamalı ve siz neden sizin gibi olmayanları sizden kabul etmiyorsunuz aslında çok masum ve iyi niyetliler insanları kimliği için değil kişiliği için sevmeniz gerekmez mi

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır herkes onlar gibi düşünmeli , onlar gibi yaşamalı. Farklı bütün görüşler , düşünceler , yaşamlar yok olmalı. Koca bir saçmalık. Her insan kendi doğrularıyla yaşamalı başkalarının değil. Bu hayat başkalarının düşüncelerini takmak için fazlasıyla kısa zaten. Neden insanların hayatlarına karışıyorsunuz. Kendi doğrularınızı onlara lanse etmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Herkes istediği hayatı yaşıyor zaten.
    Eleştiren var ama işe yarıyor mu? Hayır yaramıyor.
    O halde gizlenmenize gerek yok. Çünkü her şeye lafta karşılar.
    Tabi dini açıdan uygun görülmüyor deniyor ama bir de ben araştıracağım.

0|2
    0|0
    • Araştır ama eskilerden gelen birşey bu zaten sadece adı yoktu ve evet herkes söyleyebilyor eskisi gibi değil ama psikolojik baskı ne kadar kötü birşey yaşamayan bilemez

• Uğruyor*

• O zaman alış yani kabul etmeyen etmiyor malesef😔

Erkekler Ne Diyor 18

• Benim bir kaç eşcinsel arkadaşım var aynı durum çoğu benden başka kimseye söyleyememiş ülkemizde toplumca hoş karşılanmıyor maalesef bende çok destekçi olduğum söylenemez sonuçta istikbaline kavuşmuş özgür bir ülkeyiz kendin seçimi kendi kararı sadece saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • Türkiye'nin %98 İslam dinine inanıyor ve Kuran'a göre eşcinsellik ayıplanacak bir şey. Ben de eskiden eşcinselliğe karşı bir ön yargım yoktu burada ki bazı eşcinsellerden dolayı sevmemeye başladım.

0|0
    0|0
    • Sizin içinizden nasıl kötüleri çıkıyorsa illaki homolardada kötüler vardır fakat hepimiz insanız bize çamur atacağınıza kendinize bakmalısınız

• Varlığınızı kabul ediyorum, saygı duyuyorum ancak sizi sevmek zorunda değilim.

• Genel olarak diyorum ve baskıdan sıkıldık

• Benim LGBT üyesi çok arkadaşım var ve muhabbetleri de çok iyi. Hiçbirini yadırganıyorum. Kendi seçimleri değil sonuçta, öyle değil mi? Buna kim ne diyebilir?

0|0
    0|0
    • Aynen öyle ama dışlamak çok yanlış resmen ötekileşiyoruz

• Bir insanı üzmen bu kadar ucuz değil.

• Hiçbirşey ucuz değil

• Türkiye'de yaşıyoruz çünkü. Farklı olanlar dışlanan bir toplum burası. Kısacası üçüncü dünya ülkesiyiz.

0|0
    0|0
    • Ama dışlamak ne kadar güzel olabilir ki empati kurmak gerekmez mi

• Diyorum ya cahiller ülkesindesin ne bekliyorsun? İnsanlar cahiliyet içinde. Diyecek çok şey var ama boşa cümle kurmaya bile değmez inan

• 1 Müslüman bir ülke o yüzden
    2- İnsanlarsa saygı yok o yüzden

0|0
    0|0
    • Müslüman bir ülke evet ama insanın ellerinde olan birşey değil sonuçta bizi ötekileştirmeniz ne kadar doğru

• Müslümanlıkta sadece erkek ve kadın vardır o yüzden kabul etmiyorlar genel olarak benim saygım var her gruba insanlara insan oldukları için bakarım

• Zaten öyle olması gerekiyo

• Bunu gerçekten soru olarak soruyormusunuz anlamadım... nerde yaşadığının farkında değilsin sanırım evet çağdaş özgür ve demokratik bir ülkede yaşıyoruz ama unutulmamalıdır ki üfusun %99 u Müslüman bir ülkedeyiz ve dinimizce uygun bir durum değildir söylediklerin.

0|0
    0|0
    • Dinimizin neden uygun görmediği hakkında bir bilgiye sahip misin? Dinimizce okadar çok şey uygun değil hırsızlık yalan ve birçok şey ama bunlardan çoğunu yapıyoruz hanginiz 4 4 lüksünüz biraz kendinize bakmadan insanları yargılamak ne kadar doğru

• Ben önyargılı davranmıyorum "Kuran, Lut Kavmi'nin Allah tarafından erkek erkeğe seksin yasaklandığı ancak bu yasağa uymadıkları için cezalandırıldıklarından bahsedilir. Yine Kur'an'da erkeklerin cinsel ilişkiye girmesi yasaklanmış ve bu eylem aşağılatıcı hareket olarak sınıflandırılmıştır. İslamda eşcinsellik ve eşcinsel ilişkiler bid'at olarak kabul edilmiştir. senden daha çok bilgiye sahip olduğum kesin bana ne dersen bu konuda sana aksini kanıtlayacak kapasitedeyim o durumda olan kişilere benim bir sözüm asla olmaz elbette

• Alışılmışın dışında bir iliskj turu. Ve cinsel tercihi uzerinden prim yapanlar yuzunden itici karsilaniyor

0|0
    0|0
    • Onlar çok fazla var ama yinede saygı duyulması gerekiyor

• Evet öyle ama saygı duyulacağını pek sanmıyorum ben. Henuz toplum psikolojik olarak hazir degil. Belki 400 yil sonra. hazir olur ama. bu. ofke ve. nefretle olmaz gibi

• Yaptıkları tamamen yanlış ve zararlu bir durum bu yüzden Allah'ın izniyle sürekli onlara karşı duracağım ve asla onaylamayacağım, neymiş kendi tercihiymiş bizeneymiş hah zaten bugünkü lanet durumumuzun ana sebeplerinden biri de bu

0|0
    0|0
  • Basit dine aykırı. Haliyle ahlağa da aşırı ters.

0|0
    0|0
    • Ama bu içten gelen birşey ne kadar müdahele edebilirsin ki

• Ama insanların yanlış olan bir şeyi yapmamaları için Bir dine ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. eğer sırf dini ınancınız yüzünden yapmıyorsanız sizi vicdanınızla baş başa bırakayım

• Hahaha sesli güldüm. Yanlış nedir ne değildir buna karar veren kim olacaktı dine inanmasaydım. Toplum mu toplumu ne şekillendirdi. Beynimin sınırsız güccünü ne tarafta kullanacaktım. Eğer dinin yoksa doğrun senin doğrundur, yanlışta senin yanlışın. Çok güzel bir laf vardır. Sanırım Aristotales'e ait. "Kimse yanlış yapmaz." Herkesin sınavı farklıdır küçük hanım. Bunu kabul edip onunla mücadele ederek bir şeyler yapmak farklı, onu görmezden gelip bayır aşağı yuvarlanmak farklı...

• bir heteroseksüel olarak geceleyin rahatça dışarı çıkmak için tabiki gaylik moda olursa kızlarlar değil bize atlarlar allah korusun devir kötü

0|0
    0|0
  • Yapan yapıyor..

0|0
    0|0
  • insanları kontrol edebilmek için ortak düşman göstermek lazım, tarih boyunca yapılan şey bu.

0|0
    0|0
    • Anlamadım

• Evet ama karşındakine saygı duymaktansa onu neden psikolojik bir baskıya maruz bırakasın onun yerinde sende olabilirdin

• çünkü insanlara dayatılan bu ve insanlar bazı şeyler üzerinde düşünmekten acizler.

• Onlar normak fetisler normal değil ne güzel ya

0|0
    0|0
  • Toplum buna müsait değil. Kendi aranızda takılın işte.

0|0
    0|0
    • Evet ama bizi ötekileştirmek sizin haddinize değil homofobikler varken biz kendi aramızdada takılamıyoruz

• Ona göre davranın ozaman

• Buna sende herkeste ayak uydurucak kafan basmıyormu hala laf sokma peşindesin. Aşağılık kompleksi yapıyorsun şu an iyi günler.

• LGBT ne ya örgüt ismi gibi

0|0
    0|0
  • Kızın biz sana bakamayız git sana belediye baksın

0|0
    0|0
    • Sorun senin bana bakmaman mı?

• Senin varda me oluyor cahilsin

• Cahil degilim ama Cahil olmak bile senin gibi olmaktan iyidir dostum ;) :) :)

• Hormonal bozukluğu olanlar tibbi destek almalı. Allah seni erkek olarak yarattiysa onurlu bir erkek gibi kadın olarak yarattiysa onurlu bir kadın gibi yaşamalı. Lgbt'nin doğuştan olduguna pek inanmıyorum psikolojik etkenler sonucu kimlik arayışındaki kişilerin gecmisteki travmalarınin sonucu gibi geliyor o yuzden desteklemiyorum.

0|0
    0|0
    • Bu bir hormonal bozukluk değildir LGBT eski çağlardan gelen birşey aslında biraz araştırmanız yeterli sadece LGBT diye geçmiyordu

• İşte hormonal degilse bu sapıklıktır Allah in kabul etmediği birseyi destekleyemem arkadaslik kurmam. Ayrica bu kişiler artik oyle hayatini gizli falanda yaşamıyor

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• Sakalasirken bile birbirlerine "ahahahahaaha top seni" diyenler var. Bir hakaret olarak kullaniliyor cok, kirilmasa keske kalpleri ama oyle maalesef

0|0
    0|0
  • İnsanlığın olmadığı yerde düşünceleri , fikirleri, tercihleri, dilleri, dinleri, renkleri ekmek arası yapıp yerler.
    Hayvandan farkını anlayamayan yaratıklar için bişey demeye gerek yok.

0|0
    0|0
  • ben karşı değilim kendi seçimleri dahi olmayan bir hayatı yaşarken onları suçlayıp onlara karşı çıkmam onları seviyorum cidden seviyorum, benim eş cinsel olan arkadaşlarım da var hepsi çok sıkı çocuklar arkadaşlıklarını hiç kimseye değişmem...

0|0
    0|0
  • Bizim ülkemizde olamaz olmamalı biz çocuklarımızı ahlaksız bir ülkede büyütemeyiz

0|0
    0|0
Yükleniyor...