İdam veya Kısasa Kısas Yöntemine Karşı Olanları Anlayabilenler?

Son zamanlarda artan tevacüz vakalarına karşı tecavüzcülere uygulanacak ceza yöntemleri tartışılıyor sağda solda işte ''İdam Geri gelmeli...'' ya da ''Bu insanlar topluma geri kazandırılmalı'' gibi. Lakin burda hümanist geçinen insanlara birkaç çift lafım olacak. Bu tip durumlarda işte tevacüzcülere karşı ''İdam çözüm değildir, bu adamlar küçük yaşlarda ailelerinden şiddet görmüşlerse, eğitilmemişlerse, garibanlarsa onların suçu ne, onları geri kazandırsak topluma daha faydalı olmaz mı...'' falan diyenler, tamam 3-5 tane böyle psikolojisi bozuk tipler olabilir ama artık şunu anlamanız lazım ki sırf *r* spu çocukluğuna böyle pislikleri yapan *r* spu çocukları var piyasada, sapıklığı, tecavüzü hayat amacı bellemiş. O yüzden geçin bu ''herkesin içinde iyilik de var kötülük de...'' ayaklarını bazı insanlar *r* spu çocuğudur. Bana kimse sokaktaki kediye tekme atmamam gerektiğini öğretmedi, ya da sokaktan geçen mini etekli kadına tecavüz etmemem gerektiğini, empati denen bir şey var; o yüzden eğitimsizlikmiş falan bırakın bu ayakları. Cansel Buse'ye tecavüz eden *r* spu çocuğu matematik hocası çok mu garibandı, bırakın şu ayakları gözünüzü seveyim. Lan bir de kendi ellerimizle besliyoruz bu ibneleri, vergilerden deli paralar gidiyor bu * mkduklarıma en çok zoruma giden de bu ya... Hala nasıl savunuyorsunuz lan bu herifleri, vicdanınız el veriyor mu?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İdam değil de kısasa kısas iyi olur

0|1
    0|0
    • Bence De, ayrıca idam bana israfmış gibime geliyor, çok kolay bir kurtuluş yöntemi. Misal tecavüz mü ediyor, getirteceksin ''Yeşil Yol'' filmindeki gibi bir zenciyi, cellat gibi de maskeyi geçireceksin, ''TECAVÜZAT'' koyacaksın adına da hatta, böyle pisliklerin üstüne salacaksın, Hani çok uç gibi duruyor ama emin ol bunu yapsak ülkedeki tecavüzler büyük miktarda azalır

• İdam vb. cezalara karşıyım sebebi tecavüzcüleri korumak kollamak değil. Vahşiliğe vahşilikle karşılık vermek doğru değil. Ömür boyu tıksınlar cezaevine indirimleri uygulamasınlar. Hadi diyelim ki dediğiniz oldu. Gerçekten hakeden insanlar mı idam edilecek ya da cezalandırılacak? Böyle olması mümkün değil. Tecavüzcülere diye idam cezası getirilip çok başka insanlar bu cezaya mahkum edilir. Çözüm bu değil çözüm aile ve okullarda verilen eğitimlerle sağlanmalı. Toplumu değiştirmemiz lazım yani. Kadın ve erkek birbirine karşı illaki cinsel bir yaklaşım duyar normal arkadaş olamaz ya da kadınlar bizim cinsel ihtiyaçlarımızı karşılamak için vardır gibi onlara eşya gözüyle bakan anlayışlar silinmedikçe bunun çözümü çok zor. Diyelim ki dediğin cezalar geldi. Adam iftiraya uğradıysa ne olacak?

0|0
    0|0
    • Bak diyorum ki ben bu dünyada insanlar hak edene hak ettikleri muameleyi yapsaydı yaratılışın en başından bu yana zaten insanlar arasından bu kadar sapık tipler çıkmazdı. Diyosun ki sen "İdam gelince inanıyor musun ki hak eden insanlar edilecek, gene masum insanlar katledilecek." evet bu işi suistimal eden yav şak yöneticiler de var. Lakin anlamadığınız olay bazı insanlar vardır, ve bunlar hakkaten eğitimli olup sırf zevk uğruna bu tip *R*spu çocukluğu yapan insanlar da var. Direk isim mi vereyim sana, tüm Yahudi mason zengin iş adamlarının hayatlarını ve ne bok yediklerini araştırsbilirsin, hala sığır gibi eğitim diyosunuz ya saflar sizi... Bazı insanlar eğitilir iyi olur, bazı insanlar eğitilir kötü olur, bunlar da elenir, bu bir tercih meselesidir...

• Eğitim dediğin şeyden onu anlayan da yok zaten, hep önyargılısınız işte, bizde biliyoruz aile terbiyesi, ahlak dersi, vicdani eğitimi kastettiğinizi. Sadece duygusal bir bakış açısıyla değerlendireceğinize biraz daha mantıklı objektif yaklaşmanızı beklerdim sizden, ayriyetten böyle ciddi bir sorun varken gündemde hala çıkıp da estetik zevkinize uygun bir üslupda konuşmamı bekliyorsunuz ya daha ne diyeyim necaseti gül bahçesi gibi mi anlatayım. Sadece boş boş yazıyorsunuz, size iyi günler.

• Estetik duygularla ilgisi yok saygıdır bu. Ben bu lafları etmeden de derdimi anlatabiliyorum demek ki mümkün olabiliyor Asıl sizin gibi idam gelsin şöyle olsun böyle olsun çığırtkanlığı yapanlar boş konuşuyor. Eğer duygusal yaklaşsaydım bir kadın olarak asın kesin bunları demem gerekirdi. Mantıklı düşündüğüm için atıp tutmuyorum. İyi günler.

• çocukken herkes masumdur dolayısı ile insan sonradan kötü oluyor hele şu kapitalist sistemde

0|1
    0|0
    • Zaten iyi kötü salt iyi ya da salt kötü diye ayrılan bir kavram değil insanlarda. İnsanı iyi yapan sadece masumane düşüncelere sahip olması değil, kafarındaki düşünceler silsilesinde iyi ile kötü olanın muhakemesini yapıp tarafını seçmesi, bu da olgunluk gerektiren bişi. Eğitim sadece muhakeme yeteneğini geliştirir, lakin bilinçli olarak kötüyü seçmişse bu adam sen istediğin kadar uğraş, zaptedemezsin...

• nazizm ve sosyalizm devletlerinde suçlular beleş işçi olarak çalıştırılıyolardı bununla birlikte iyiye yönlendirilebilir o kişi yani bu suçları işleyen birisi normal birisi olamaz tedavisi gerek

• Yanıldığın noktayı söyleyeyim mi, daha çok gençsin hayatı daha yeni yeni keşfediyorsun belli ki. Bazı insanlar doğası gereği medenidir, çünkü beyinlerinin frontal lobu gelişmiştir; bazı insanlar da doğası gereği vahşidir, frontal lobu yeterince gelişmediğinden ahlak ve empatiden yoksunlardır. Bunu saldırgan bir yırtıcı gibi düşün tek amacı daha çok saldırmaktır. Bu yüzden biyolojik olarak yeterli temele sahip olmadıkları için bu insanları eğitsen de, şefkat de göstersen de işe yaramaz, gene de o vicdanı oluşturamazsın. İnsanlığın başlangıcını düşün, her şeyin temelinde mutlak kötü, ahlak dışı yabani bir insan dünyaya gelmeseydi sence bu vahşet günümüze ulaşabilir miydi? Demek ki bu sonradan kazanılan bir durum değil, nesillerden beri varolan bir durumdur.

Erkekler Ne Diyor 4

• Sen insan gibi yetistigin oyle. Bu toplumda bu kultur varken hicbiseyi cozemezsin. Kimse 'Nasilsa idam yok' dedigi icin tecavuzcu olmuyor.

Bu ulkenin kadina bakisinda bastan tuhaflik var zaten. Tecavuzculer de kendilerinin kellesini isteyen toplumun urunu. Ail sorun da bu.

1|1
    0|0
    • Kardeşim dediğinde bir yere kadar haklısın, ama bu işi hobi olarak yapanlar var piyasada, ''Nasıl olsa revaçta, kaybedecek bir şeyim de yok...'' Mantığı ile bu işlere yönelenler... Sırf ahlakta bitseydi iş avrupa ülkelerinde de tecavüz olmazdı...

• Şu ülkenin bir zik bildiğini sanan cahillerden gayrı derdi yok, hepsi çözülür de bunlardan bir bok olmaz arkadaş.

• Ağzına sağlık ne güzel konuştun, sen ve senin gibileri çok güzel özetledin şu son cümlede, hadin yallah...

• Toplumsal olarak bilinç seviyemiz yerin dibinde. Televizyonda yapılan saçma programlarından tut da siyasilerin saçma sapan tespit ve açıklamalarına kadar her şeyin o oçlarının o oçluğu yapmasında etkisi var. Bilincini yitirmemiş insanlar saçma sapan programlardan veya gereksiz siyasilerin gereksiz açıklamalarına aldırış etmeyebiliyor fakat sayı olarak çok azız. Adamlar televizyon programlarında gördüğü programlanmış kadınlara bakarak bütün kadınların aynı şekilde olduğunu düşünebiliyor kafasında yer ediyor. Bunlarda birikerek sonrasında suç işleyecek seviyeye getiriyor kendisini. Sorunu çözmek için bu gereksizleri bilinçlendirmek lazım gereksizleşmeden. Ayrıca tecavüzü aklayan hukuçularımızı da unutmamak lazım.

0|1
    0|0
  • Idama. karsi degilim seriata karsiyim

0|1
    0|0
  • Şahsen idam gelirse cellatlığı büyük bir zevkle yapabilirim.

0|0
    0|0
    • Zaten bütün sıkıntı bu değil mi kardeşim, insanların zevk için birbirine kıyması, böyle zevk mi olur lan

• Doğamız gereği hepimizde vahşilik var zaten, atalarımızdan beri bu genler bize aktarılıyor, lakin insan olarak farkımız karar verebilen bir bilincimizin olması...

• Kesinlikle...

Yükleniyor...