Kapalı kızlar her şeyin en güzelini hak ettiğini açık kızların ise hiç bir şeyi hak etmediğini düşünüyorum sizce?

Kapalı kızlar her şeyin en güzelini hak ettiğini açık kızların ise hiç bir şeyi hak etmediğini düşünüyorum ayrıca kapalı kızlar açık kızlara oranla kat kat daha hoş zarif duruyorlar sizce bu düşüncem doğru mu?

1|0
26|14

En İyi Kız Görüşü

• Bu da bir görüş saygı duyuyorum ama ben nice açık tanıdım dini imanı yerinde nicede kapalı tanıdım aevgilileriyle yapmadıkları kalmamış sana saygı duyuyorum ama kimse günahsız değil belkide ailesi kapanmasını istemiyor belki cesaret edemiyor bilemezsin yani ayrıca hiçkimse yani hak yememiş hiç kimse kötülüğü hak etmez Rabbimiz bile ki onda bu güç varken bizi irademize bırakmışsa hem baskıyla hemde zorlayarak hor görerek bunu sağlayamazsın ve ayrıca biz kimiz ki onu hor görücez kimiz ki zorlıcaz biz kimiz ki ona kapan dicez bunu gücü yeterlen Rabb bile yapmıyor biz kimiz ki yapıcaz myle değil mi ayrıca dediğin gibi her şeyin iyisini hak etselerdi dünyadaki en zengin insanlar en mutlu insanlar müslüman olmazlar mıydı oysaki en fakir ülkeler müslüman bu ne demek biliyo musun Rabb sevdiğini sınar demek 😊

0|0
    0|0
    • Zaten nice açıklar tanıdım diye başlayan sözleri okumuyorum böyle tatmin ediyorlar kızlar kendini ve kapanmıyorlar.

• Sizin gibilerde anlamıyor işte belirlenmiş kalıplar üzerinden geliyorsunuz ama o kalıpların yanlış olduğunu düşünmüyorsunuz

• Biz kimiz ki yargılamadan asıyoruz

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel gözükmesi başka bir şey hak edip etmemesi başka bir şey Dinimiz sırf bir insan namaz kılıyor diye ona güvenmeyin derken bir elbise yüzünden her şeyi hak ediyor demek de yanlıştır günümüzde İslamla alakalı olmayan ama sırf moda için, kendisine yakıştırdığı için ya da baskıdan dolayı giyinenler var, layıkıyla giyenler ve bunun için çarşaf giyenler var o tür insanları bende taktir ediyorum ama bir yönden dinin gerektiği gibi yaşayıp sadece tesettüre girmeyenlerde var bu yüzden onları yadırgamak ne kadar doğru veya hayatı boyunca yanlış yapıp bütün aykırılıkları yaşayıp sonra islamı kabul edip tam anlamıyla dini vecibeleri yerine getirenlerde var bu koşullarda kimin kalbinde Allah sevgisi var bilemeyiz bu yüzdende hak ediyor veya hak etmiyor demek yanlış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 25

• yanlış düşünüyorsun
    tesettürlü olabilmek başı kapatmakla olmuyor
    zerafet de öyle
    ne kızlar görüyorum sorsan kapalı ağzında sakız kahkahası iki sokak öteden duyuluyor
    toplum bozuldu artık kimsenin neyi ne için yaptığından haberi yok
    bence tüm mesele yaradılış gayesini anlayıp anlayamamakta...
    #vesselam

0|0
    0|0
    • Zaten bu söze inanarak açık kalıyor canım kızlar.

• ger. zek diyorum canım diyor tövbe

• başındaki örtünün anlamını bilmeyen ve onu taşıyamayan başını örtüp namazı kılmayan kişidense namazını kılan başı açık birini tercih ederim
      tesettürlüyüm ve toplumun merkezinde yaşıyorum benim görüşüm bu

• Kahkaha attım

1|0
    0|0
  • Döl israfıı parayla imanın kimde oldugu belli olmaz derler umarım kapalı bir kızdan hayatının darbesini yersin

2|1
    0|0
    • Açık kızlarda olmadığı kesin Allahın emrini yerine getirmeyen birinde iman ne gezer.

• Seninle seviyeli bir sekilde beyinlerimiz savassın tartısalım isterdim ama goruyorum ki sen silahsızsın

• Ortada bir düşünce olsa da saygı göstersem ama yazdığın şey tamamen ayrımcılık iç güdüsü ya da birşeylerde gözün kalmış kıskançlık acısı. Kimin neyi hakketiği kafadaki beze bakmıyor, öyleyse kapalı kimse aldatılmasın, boşanmasın, fakir yaşamasın, ölmesin :S

0|0
    0|0
  • Sana göre doğru.. insanları sınıflandırmayı bıraktıgında daha güzel bakacaksın..

0|0
    0|0
  • Sen Allah'ın emirlerinin hepsini tam yerine getiriyor musun da milleti yargılıyorsun. Zarafet saygı duyandadır edep bilendedir.

0|0
    0|0
    • Bilmem sanmam benim yaptığım yargı değil uyarı ve uyarmak her müslümanın görevi

• Bu şekilde sert ve eleştirel olursan sevdirmek yerine uzaklaştırırsın.

• Her kapalı kızın kendi isteğiyle kapandığını, dinin tüm gereklerini hakkıyla yaptığını da düşünüyor musun? Çünkü açık olup namazını kılan orucunu tutan yardım sever müslümanlar da var. haksızlık yapma bence.

0|0
    0|0
  • nakadan dar kafalısın..

0|0
    0|0
  • öyle şey olur mu ya

0|0
    0|0
  • Yanlış

0|0
    0|0
  • Beynini güle güle kullan şakirt

0|1
    0|0
  • Biz şimdi seninle aynı havayı mı soluyoruz :/ Ama bu bize haksızlık

1|1
    0|0
  • Bir kapalı olarak söylüyorum yanlış düşünüyorsun

0|0
    0|0
  • Çok yanlış düşünüyorsun

0|0
    0|0
  • Yanlış bir düşünce bence

1|0
    0|0
    • Saygı duy

• Bir tarafta Allahın emrini yerine getiren biri diğer tarafta aldırış etmeyen biri. Tabi her kapalı aynı değil ama ben öyle olanları diyorum

• İşte her kapalı herseyi hak etmiyor bence ne kapalilar var 5 para etmez

• Zihniyete gel ya

0|0
    0|0
  • On/off?

0|0
    0|0
  • YANLIŞ.

0|0
    0|0
  • at gözlüğün var acilen cahillikten kurtulman lazım..

0|0
    0|0
  • Resetliyoruz:):):):)

0|0
    0|0
  • Kapalı ama yollu olan bir sürü arkadaşım var bence iyi düşün :DD

0|0
    0|0
  • Haklısın

0|0
    0|0
  • Kapali kızların daha o. oldugunu gormussun demekki bu yuzden dusunuyosunn ;)

0|0
    0|0
  • Ben kapalıyım ama düşüncene katılmıyorum bunun iç güzellikle alakası var dışının kapalı olup olmamasıyla değil

0|0
    0|0
    • Sen öyle diyorsan öyle değildir.

• Bende kapalıyım ama boyle ayrım asla yapma cok yanlis acık diye onlara bunu diyemezsin önce saygı

0|0
    0|0
    • Düşünceme saygı

• evet sen

• Haklısın. Seninle muhatap olmak kendime buyuk saygısızlık. Byy

Erkekler Ne Diyor 13

• Tamamda her kapalı kız edepli, ahlaklı olmuyorki Bunun yanında açık olanlar arasındada cok edepli ve ahlaklı kızlar var. Böyle bir genelleme yapman yanlış diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • Ben edepli ahlaklı olanları kast ediyorum

• Açık/Kapalı diye ayırmaksızın edepli ve ahlaklı olan her kız en güzelini hakeder.
      Bende evleneceğim insanın tesetturlu olmasını gönülden isterim ama olmasada birsey demem, yeterki edep ve ahlak olsun.

• Senin gibi bir embesil yüzğnden şimdi bir ton canım çıkıp islam öyle böyle yobazlık diyrcekler.. Aferin aferin..

1|0
    0|0
  • Nerden biliyorsun ki kapalı kutu sonuçta

0|0
    0|0
  • Kapalı kızlar hiç bir şeyi haketmiyor...

2|0
    0|0
  • ne alaksı var kapalı olmasıyala açık diye insanlara bu şekilde muamele ediyorsunuz her insan her şeyin en güzeline layık olsun gerisi kendi ile allah arasında En güzel dua allah herkese hidayaet nasip eylesin

0|0
    0|0
  • Boş düşünüyorsun

0|1
    0|0
  • Sen oyle dusunmeye devam et maden bize karisma

0|0
    0|0
    • Ben size karışmadım zaten ezik misin nesin.

• cahil detected sığınaklara!!!

0|0
    0|0
  • Hangi kapalılıktan bahsettiğine bağlı..

0|0
    0|0
  • bir açılıp bir kapananlar için ne düşünüyosun? :D

0|0
    0|0
  • Yals dusuce azoce önümde gecr kiz kapalı alttan tayt gymis ak

0|0
    0|0
    • Kapalı kız sadece kafasını örten değildir. Cahillik başa bela.

• Kapali deme kapali fetişistim ben

0|0
    0|0
  • Senin gorusun saygi duyarim. Bende tam tersini dusunuyorum ama

0|0
    0|0
Yükleniyor...