Sizce evliliğin/evlenmenin amacı nedir?

Sizce evliliğin/evlenmenin amacı nedir?

Karısına çamaşır yıkatmak mı

Bedava sekss mi?

Kadına işkence değil mi bu?

0|1
15|42

En İyi Erkek Görüşü

• 1."Karısına çamaşır yıkatmak mı" konusu Kadın ve erkek evlendiğinde iş bölümü olarak erkek eve para getirir kadın ev işleri ile ilgilenir kadın sonuçta sevdiği aşık olduğu adamın elbiselerini yıkıyor onu da makine yıkıyor elinizde yıkamıyorsunuz bu kölelik ise adamın akşama kadar çalışıp kadınında o parada hak iddea etmesi o zaman nana göre erkeği köle yapıyor. Ayrıca sevdiğinin çamaşırlarını yıkamak zorunuza gidiyorsa madem evlenmeden meslek olarak başkasının elbisesini yıkayıp ütüleyenler evini temizleyenler hatta başka erkeklere masaj yapanlar var onları ne yapacaksın onlar para için bunları yaparken iyide evlenince kocasına yapınca mı kölelik bunun gibi bir çok örnek verebilirim

2. Bedava seks mi? Evlenmeden sevgilisi ile yatan adam ya da kadın mı bedava seks yapıyordur yoksa evlenip eşi ile sevdiği ile seks yapan mı ayrıca sen ne olmasını istiyordun her seks için para vermesini mi Peki zengin koca ile evlenen kadınlar zengin olmayanı kesinlikle kabul etmeyen kadınlar için bir sözün var mı?

3. Kadına işkence değil mi bu? Kadın sevdiğinin evinde sevdiği için yemek yapıyor, çamaşır yıkıyor, ütü yapıyor o da ayda bir ve yuvasını temizliyor sevdiği için yapılan her şey işkence ise ev geçindirmek için sevdiğine elbise, ayakkabı çanta almak için eşinin arkadaşlarına daha zengin gözükmek için istediği cep telefonunu almak için ya da gelen misafire hava atmak için pahalı eşyaların borcunu ödemek için gecesini gündüzüne katan ve yeri geldiğinde patronuna ile yeri geldiğinde amirine boyun eğen erkekğin yaşadığı ne oluyor acaba?

1|0
    0|0
    • Çok beğeniyorum senin fikir ve dusyncelerini

• @mutsuzmiros Teşekkür ederim bir insan neyse karşısındakini de öyle görürmüş senin kalbinde ne varsa beni de öyle görüyorsun benim savunduğum düşünce senin karakterine uymasaydı beğenmezdin sen iyisen beni iyi görmen doğal

• evlilik çok zor birsey bunun hakkında yorum yapamiyacak kadar iğrenmiş durumdayim

En İyi Kız Görüşü

• Adi üstünde evlenmek...
    Ev
    Kiraya ortak :D

0|0
    0|0
    • hahahah :D Danaya da ortak mı giriyorlar? :D

• ben bu zamana kadar bir kızın yemek masasında doğru düzgün hesap ödediğini dahi göremedim %1 yani

• Hadi ya.. Ne olmuş yahu bu millete? Her şey erkekten beklenmez ki

Erkekler Ne Diyor 41

• Peygamber efendimiz sav şöyle buyurdu; "Evlilik benim sunnetimdir. Kim benim bu sunnetimi uygulamazsa, benden değildir. Zira ben diğer ümmetlere karşı sizin çokluğunuzla övünecegim."

Başka bir hadiste ise "Kadınların haklarını gözetiniz. Onlar size Allah'ın emanetidir."

Diğer bir hadiste ise "Evlenin zira evlenmek İmanın yarısını kemale erdirir."

Müslüman Allah rızası için evlenmeli ve hanımlarına Allah rızası için iyi davranıp onları seçmeleri lazımdır. Sizler bizlere Allah'ın birer emanetsiniz. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin İnşâAllah.

"İmanın Tadını Tam Almak İstiyorsanız Eşlerinizi Allah Rızası İçin Çok Seviniz." Hz. Muhammet s. a. v #VesseLam :)

4|1
    0|0
  • Erkekler için bedava seks yapabilmek (bedava değil aslında ama maliyeti daha düşük), doğacak yavrulara bakacak birilerinin olması, sosyal beklentiler, bireysel ihtiyaçların görülmesi olarak özetlenebilir.

Kadınlar için de; karınları falan doyuyor işte, yaşayacakları bir evleri oluyor, yasal olarak seks yapabiliyorlar, yavrularını göreceli olarak daha güvenli bir ortamda büyütebiliyorlar falan filan..
    Öyle.

2|1
    0|0
  • Evlilik, ne bedava sekstir ne de kadına işkencedir. İki insan birbirlerini sevdiği için aynı evin çatısı altında geçirme istemesi durumu. Kadınlar çamaşır yıkamıyor, çamaşır makinesi yıkıyor. Siz sadece ütü yapıyorsunuz, onun da çaresi henüz bulunamadı. Ütüyü erkek de yapabilir, zor bir şey değil. Seksi de zorla yaptırmıyoruz, siz de istiyorsunuz. Erkekler belki etrafı silip süpürmekten pek anlamayabilir ama diğer işleri kolay bir şekilde yapabilir.

1|1
    0|0
  • Evlenmenin amacı ayrılabilmektir :)

0|0
    0|0
  • ya yeminle dünde ben kendime o soruyu sordum ulan dedim bir insan neden evlenmek ister dedim sonra soyunu ilerletmek dedim hadi onu anladım dedim ulan o zaman neden ölüm var dedim ölmesi için mi bir insanı dünyaya getiriyoruz dedim sorular soruları sordu kafamda sonra dedim bu işin ucu sıkıntıya gidecek de Sertaç dedim sonra soru sormayı bıraktım

0|0
    0|0
  • Bugün sana iki kere denk geldim :/ ne feminist biseysin sen iğrenç iğrenç düşünceler :)

0|0
    0|0
  • Evlilik, birbirini seven iki bireyin bu durumu resmileştirmesi eylemidir, eşlerin birbirine olan bağlılık sözüdür.

Herkes evlenebilir, evliliği nasıl yorumlayacağın sana ve karşındakine bağlıdır. Genel geçer bir kalıp yoktur.

"O şöyle buyurmuş, şu şöyle demiştir" diye başlayan boşboğaz laf salatası sözlerle de zihnini bulutlandırma.

0|0
    0|0
  • Üreyip çoğalmak

0|0
    0|0
  • Hayatı paylasmaktir. .. sen bence evliliğin amacını sormuyorsun, genelleme yaparak içindeki öfkeyi bosaltiyorsun

0|0
    0|0
  • Evliliğin amacı imanlı insanların sayısının artması içindir. İmanlı gençler yetiştirip Peygamberin ahirette ümmetinin çokluğu ile övünmesini sağlamak içindir.
    Başka ne olabilir ki ;)

0|0
    0|0
  • benim evlenmedeki amacım kendi hayatımı kurarken yanlız olmamak anne babadan ayrı yaşarken tek olmamak

0|0
    0|0
  • cocuk icin

0|0
    0|0
  • Evlilik toplum dayatması ve seksin "yasal" hale gelmesidir. Saçmalıktır bana göre.

0|0
    0|0
  • Seks ve çocuk ilk şeylerdir ama en önemli neden yalnız olduğumuz bu zorlu hayatta kendimize dayanak noktası bulmak istememizdir bunlardan biride her türlü zorlukta yanında olucak eştir.

0|0
    0|0
  • Sen kendini bedava seks işçisi mi görüyorsun.

0|0
    0|0
  • sevgidin saydıgın deger verdigin cocugunun annesi olması istedigin ve iyi bir gelecek düşündügün kadınla aynı catı altında yaşamak onunla herşeyi paylaşmak..

0|0
    0|0
  • evliliğin amacı yuva kurmak anne ve baba olmak hayatını eşinle çocuklarınla sürdürmek ve soyunu devam ettirmektir ..

0|0
    0|0
  • Fenerli guzel kizlarla evlenmk lazim 😊😊

0|0
    0|0
  • evlenmek sevdiğin insanla hayatını birleştirmek ve bütün herşeyi sevdiğin insanla yaşamak isteğidir.

0|0
    0|0
  • ömür boyu mutlu bir hayat aile sahbi olmak

0|0
    0|0
  • Sevgi..

0|0
    0|0
  • Mutluluk, huzur ve aile sahibi olmak baslıca sebepleridir. Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s. a. v.) efendimizin sünnetidir aynı zamanda.

0|0
    0|0
  • Hiç biri değil

0|0
    0|0
  • Yoo değil

0|0
    0|0
  • Mutluluk

0|0
    0|0
  • Bir bardak taze sut için eve inek almak :)

0|0
    0|0
  • Düzenli seks

0|0
    0|0
  • Ya he he ak sg bir oalyi genele ima edin

0|0
    0|0
  • İşkence olarak görüyorsan evlenmezsin kimse zorlamıyor dimi

0|0
    0|0
  • sen evliligi böyle görüyosan sana ne anlatsak boş

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 14

• Evlilik güzel degil

0|0
    0|0
  • Yuva kurmak, hayatı paylaşmak. Evlenince işkence olmuyor bu senin sorumluluğun oluyor. Adam ekmek parası için dışarıda çalışıyor kadınsa çalışan adamının yuvası için çalışıyor. Boşuna dememişler 'Yuvayı dişi kuş yapar.' Diye

0|0
    0|0
  • Hayattan beklentine bağlı bu durum ben şahsen hayat arkadaşı olarak bakıyorum. Neticede anne baba başa baki kalmıyor. E bir de işin evlat boyutu var. :)

0|0
    0|0
  • Bebek için evlenirim zaten

0|0
    0|0
  • b*k yemek :))

0|0
    0|0
  • İşkence kesinlikle böyle düşünürsen, evde annesinin yaptığı her şeyi sen ustleniyorsun üzerine bir de eşlik yapıyorsun, aşk galiba yoksa hepimiz manyak olamayiz 😊

0|0
    0|0
  • kadınlar da saf olmasın

0|0
    0|0
  • Sıkıcı şeyler

0|0
    0|0
  • Yalnız yaşamamak, sınırsız seks, üremek

0|0
    0|0
  • sevilme ihtiyacı,
    bedava temizlik yemek
    çocuk isteyenler de var

0|0
    0|0
  • Çoğalmak

0|0
    0|0
  • Bence huzur aile olmak

0|0
    0|0
  • Cogu insan zayiftir hatta insanlarin en cok korktugu sey yalniz kalmaktir hayati boyunca en iyi arkadasim dostum dedikleri insanlar anne baba kardes bunlarin hayatinda kalici olmadiginin farkina vardigi zaman evlenmek ister evlenmenin en temel nedeni hayatina eslik edecek birini bulmak va yalnizligi ortadan kaldirmaktir o dediklerinden fazla kalmadi tek beklenti nefes alsin yeter bir nefes yeter yalnizlik korkusu yani alinda ehuehu

0|1
    0|0
  • bedava seks

0|0
    0|0
Yükleniyor...