Diyanet vergilerini sadece Müslümanlar ödemeli mi?

Benim ve benzerlerimin arada bir içtiği içkilerden alınan hayvani vergilerle diyanete son model lüks arabalar alınıyor.

Benim vergilerimle seksli meksli festivaller düzenlensin, ee ateyizlik bunu gerektirir.
Müslümanların vergisiyle cami yapılsın.

2|4
13|16

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle bir durum olsa hepsi kimliğinden islamı sildirir.

Bu ortadoğulular para için karılarını, ailelerini satarlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Festivaller de bana bir Rus adam bulup 1 tane de vodka vereceksen haklısın
    Ama cami de bana Vodka vereceklerse cami haklı \\=

0|1
    0|0
  • Bu duruma geldiğimize inanamıyorum o arabalar başlarına yıkılsın demek geliyor içimden artık birileri şu dini kullanarak prim yapmayı bıraksın ya toptan laik olalım ya da birileri şunları gırtlaklasın

0|1
    0|0
  • Ben vergi vermek istemiyorum kullanmadığım bir hizmete.

0|1
    0|0
  • kendi ceplerine harcamaları saçmada herkesin vergisi gelirine göre olmalı içmesin diye vergiyi basmak olmamalı. Sorsan onlar çok müslüman bizden çalıp kendilerine harcıyorlar. boşver sen içmene devam et :D

1|0
    0|0
  • gayet mantıklı

0|1
    0|0
  • Bu dünyada herkes herkesin hakkını yiyor tabii.

0|1
    0|0
    • Ama onlar dindar yesinler :)

• Mavis Allah askiyla yanip tutusuyorum

• İyiyi kötüyü sorgulayabilirsin ama senin yaklasımın sorgulama amacında degil; kötü olup Olmadıgını bilmeden, kötü diyorsun.. neyse, işten çıkıyorum zamanım yok cavap vermeye iyi akşamlar :)

• bu sekil ayrim sistematik olarak imkansiz

0|0
    0|0
    • Laik bir devlette dinle ilgili bir başkanlık olması saçma en başta.

• evet saçma sapan bir şeye neden paramız gidiyor

1|0
    0|0
  • Git o zaman ulkeden beğenmiyorsun

0|0
    0|0
  • Ah sergen ah.

0|0
    0|0
  • Değişik yani hem bizim paramızla caminizi yapturun hemde bizi hor görün oldu başka diyorsun yani :)

0|0
    0|0
  • Allah sizin gibilere merhamet ediyor ya çok şanslısınız

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Benden aldigi vergiyle bana 'Icki icmek haramdir, oruc soyle tutulur' gibi zerre kadar umrumda olmayan ve kimsenin hicbir isine yaramayam seyler sacmaliyorlar.

Ayni sekilde imam maaslarinin falan da vergiden odenmemesi lazim. Her yere camii yapiliyor. Ayni avrupadaki gibi yapacaksin. Kimse camiinin gideni, kendi arasinda parasini toplayip camiinin ilhakini ustlenecek. Devletin gorevi imam yetistirmek olacak bir tek.

2|0
    0|0
  • 100 euro ya içtiğim viskiye türkiyede 800 lira vermek koyuyor.. O mercedese bir tur binmek istesem korumalarla street fighter filmini çevirmek zorunda kalıyorsun. Alkolde vergi sınırlandırılması lazım aslında. Biranın fiyatı 7 lira olurmuymuş? Böbrek taşını düşürmek için bira içen bir millete bu zulüm yapılmaz. Camiyi kullananlar camiye yardım yapsın, ömründe cami kullanmamış insan neden camiye katkısıolsun? Bir de utanmadan festivallerde bira sponsorluğuna ve reklamlarına karışıyor dingiller.
    Eskilerden kalma güzel bir reklam..
    http://i.hizliresim.com/ljmNbX.jpg

0|0
    0|0
  • Benim içtiğim alkolle camii yapılmışsa cennete gidebilir miyim sence kanka. (Müslümanım)

0|0
    0|0
  • Lüks araba konusunu ayrı tutuyorum bu saçma tabi ki ancak bu şekilde sınıflandırma olursa, bunu her alana yaymak gerkir. Müslümanın vergisiyle ecnebiye ya da ateiste hizmet verilmesin. Onların sokak lambasını kendi vergisi yolunu kendi vergisi, belediye hizmetini kendi vergisi v. s işin b. ku çıkar.
    Ayırmanın mümkünatı olmadığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Sokak lambadi umumi bisey, sehir idaresi ile alakali. Ama din isleri halkin bir keismini alakadar ediyor.

• @Ragnar_Lodbrok 1. O kadar Alevi yok. 2. Aleviler Müslümandır. Yeni nesil gençlerin bir çoğu sadece dinsiz gibi yaşıyor. Onların dede dedikleri liderleri falan namazını kılar orucunu tutar. Ayrıca kendi ibadetleri vardır sadece. Son yıllarda Diyanet onlara Cem evi tahsis etmektedir. Fazla yüzeysel ve basit düşündüğün için sana mantıklı çözüm gibi geliyor ama o kadar kolay değil. Neyse bu konuyu daha uzatıp tartışma boyutuna getirmeye lüzum yok. Fikir farklılıklarının olması gayet doğal.

• Alevi aileden, hemi de kokten itikatli saglam alevi aileden gelmeyim, bana anlatma bosuna aleviligi. Dede dedigin orucu anca muharrem ayinda tutar, namaz falan da kilmaz, kiliyorsa sunnilesmistir.

Muslumanlikla da ok alakasi yok samanizm, tasavvuf, islam kirmasi bir anlayis.

Aleviler camiye gidiyor mu? Gitmiyor, islerine gelmedi mi muslumandan da saymayip otekilestiriyorlar, ama boyle durumlarda 'Bu ulkenin %99u musluman bir kerem'.

Istedigin gerekceyi ver. Insanlarda vergi alip diyanete yediriyorlar. Cogu bakanliktan buyuk butcesi var o gereksiz kurumun.

• Mantıklı

0|0
    0|0
  • Lüks araba olayı haklılık payın var.

Ama birisi de çıkıp benim yürümediğim yolda ben niye vergi vereyim derse ne diyeceksin?

Sadece Diyanete para gitmiyor. O para ile de farklı etnik , dini kişilere de yardım yapılıyor.

0|0
    0|0
  • "Müslümanların vergisiyle cami yapılsın."

çok haklısın işte

camilerin bakım masrafları karşılansın
    Kur'an eğitimine harcansın
    imamların, vaizlerin , eğitmenlerin ve personelin maaşına harcansın helal edelim

0|0
    0|0
  • Devletin yapacak bir ton hesabı var zaten tayyip amcanın kafası fazla şişmemeli ne de olsa canım Tayip. :D
    Diyanet kadar saçma bir develt kurumu yok. Bütün b*kuk fetvalar orada. Adam gibi müslüman olan zaten kurandan hadisten bakar bakacağına. Diyanete itibar etmez. Ayrıca diyanet dini bir kurum sayılır. Ve içkiden elde edilen gelir haram. Where is the Mantık?
    Türkiye'm harcanıyo..

0|0
    0|0
  • hayır. isteyen ödemeli.

0|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum, ben de isterim seksli meksli festivaller, aslında Avrupa sınırını kadınlara tek yön açsak hiç pasaport falan istemeden iyi olur :D

0|0
    0|0
  • Müslümanın verdiği vergiyle yapılan kaldırımda yürümediğini bir ispatla da önce

0|0
    0|0
    • Kaldırım, yol, park, temizlik vesaire hizmetleri ortak alınacak.

• @Ragnar_Lodbrok ima etmek istediğimi anlamamışsın ama destekleyen bir cevap vermişsin? türkiye de kaç dine inanan ve inanmayan varsa onların vergilerini ayrıştırıp inandığı ya da inanmadığı şeye göre yönlendirmek gibi bir mantık olabilir mi? Bütün ateistleri alkol alıyor mu sanıyorsun sen? Bu kadar şahsi detaın altından nası kalkıpta vergileri ayrıştırcak devlet?

• O devletin sorunu, Norvec'de verdigin vergiyi internetten takip edebiliyorsun.

Paranin nerden geldigi belli degil mi? Maliye Bakanligi ne ise yariyor? Istense yapilmayacak bisey degil.

Ama diyanet en buyuk butceli kurumlardan biri, parayi da nereye harciyorlar belli degil. O yuzden asla yapmazlar bunu.

• Laik bir develtiz en nihayetinde din işleri ayrı devlet işleri ayrı :D puahahh

0|0
    0|0
  • Benim verdiğim parayla da sen faydalanıyorsun ona ne dicez?

0|0
    0|0
  • Ozman muslumanlarin kurdgu bu ülkede de durma

0|0
    0|0
  • Kiöse ödememeli

0|0
    0|0
Yükleniyor...