Ankarada sabah namazı ne zaman kılınıyor bir sorunum var yardım?

Arkadaşlar internette baktım 04.08 imsak yazıyor güneşte 05.45 te yazıyor. ama az önce ezan okundu galba burda cok cami yok ama duydum gibi fakat ben namazımı bes dkka önce kıldım ezandan sımdı benim ki kabul olmuyor mu? 04.08 den sonra kılınca sayılmıyor mu? daha yeniyim ondan böyle soruyorum.

Güncellemeler:
yrdm
yrdm.

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• İmsaktan sonra kılınan namaz kılınıyor. Zaman imsakla güneş arası

0|1
    0|0
    • *kılınan namaz kabul oluyor

• Ne sordun ama umarım bu senin için açıklayıcı olur: Sabah namazı ezan okununca başlamaz. Vakit (imsak) girince başlar. Bugün Türkiye’de sabah namazları vakit girince değil, yarım saat kadar sonra okunmaktadır. Vakit girince, sabah namazı, güneş doğana kadar kılınır. (Vakit girdiyse ezanın okunmasını beklemeye gerek yok) Namazını Alla kabul etsin.

• teşekkür ederimm

En İyi Erkek Görüşü

• 2 rekat kıl işte zamanın var.

0|1
    0|0
    • 4 rekat kıldım sünnetiyle beraber kılmakta sorun yok kılarım gene ama o kıldıgım kabul olmıyor mu imsak vakti 04.08 de başlıyor ben 04.30-40 arası kıldım bes dkka sonrada ezan okundu galba yani 04.45 te. ama ben ımsaktan sonra kıldım kabul olmuyor mu?

• Hee kabul olur tabi İmsakta ne yazıyorsa odur.

• he iyi bari cunku galba tekrar abdest almam gerekecekti falan evdekiler uyanır artık sesten iyice. ezanı anlamadım yani güneş vaktinde okunması gerekmiyor muydu ezandan önce okumakta sorun yok o zaman?

Kızlar Ne Diyor 4

• Güneş doğduğunda sabah namazı vakti çıkıyor. Yani güneş yazan saatten önce imsaktan sonra namazını kılabilirsin. 5.45ten önce kildiysan sorun yok :)

0|1
    0|0
  • Valla bende balkona sigara icmeye cikmistim duydum ezan sesini 3 4 farkli camiden

0|1
    0|0
  • İmsak girdigi zaman namazini kilabilirsin.
    Ramazanda sahurda imsak girer girmez ezan okunuyor farkinda misin?

0|1
    0|0
  • ya şu an duygulandım siteye bir girdim o pozisyon bu pozisyon güzel miyim sevgilimden ayrıldım lanet erkekler kahrolası kızlar modunda bu soruyu görmek beni duygulandırdı

0|1
    0|0
    • ben cogu konuyu engellediğim için görmüyorum iki üc konu açık bende sadece :) tam yatıcaktım ezan sesini duydum gibi oldu dedim acaba yanlıs zamanda mı kıldım gerçekten yardıma ihtiyacım var Şu an biliyor musun peki:)

• şimdi karabükte okunuyor

• kabul olmadı mı ki ya

Erkekler Ne Diyor 2

• Tam şu an okundu, bursada ama, memleketin neyse googleye ya cikar saatleri

0|1
    0|0
  • Bir daha kıl kılacak durumda değil isen Allah kabul eder önemli olan senin niyetin.

0|1
    0|0
    • tekrar kılarım sorun yok ama kabul olmadı mı bu şimdi?

• O kadar ilmim yok ancak vaktin varsa kıl 4 rekat namaz ne olacak :)

Yükleniyor...