"İnsan" kavramı, size neyi ifade ediyor?

Bin türlü insan var , iyi kalmayı başarabilen ya da kolay olan kötülüğü seçen tuhaf bir varlık.
Bazılarının gözünü hırs , aşk , para , nefret bürümüş , herkes kendi derdinde. Kimsenin kafasını kaldırıp , etrafında ki güzellikleri görmeye vakti yok.
Sonra da "Ben çok mutsuzum" .
"İnsan" kavramı bana sadece nankörlüğü çağırıştırıyor. Kalbini verirsin , parçalayıp sana geri verir. Merhametini verirsin , kendinden bir parça verirsin ona , sâdâkat , fedâkârlık verirsin. Ama o hep daha fazlasını ister , bir türlü doymak bilmez. Dünya bize bir nimet ama onu bile çöplüğe çevirdiler , ormanlar , denizler , hayvanlar , tüm bu güzellikleri göremeyecek kadar nankörüz maalesef...

Siz ne düşünüyorsunuz?

0|2
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• İğrenç istekleri, saçma düşünceleri, öne çıkma çabaları ve acınası eylemleri artık canımı çok sıkıyor. Kimsenin kaprisini, üstüme yüklenmeye çalışılan sorumlulukları düşünmeme gerek yok. Kimsenin aptal dertleriyle, ufacık sorunları hayati öneme taşıyan tatlı canlarıylada uğraşmama gerek yok. Yalnızlığı seçiyorum bütün ihtişamı ve huzuruyla beraber.

1|1
    0|0
    • Yalnızlıktan başka sığınacak neyimiz kaldı?

• hı hı biraz :)

• Anladım. 😱
      😄

En İyi Kız Görüşü

• Kendi kendinin sonunu getiren tek canlı. Fakat insan bunları yapmazsa zaten bu işte bir terslik olur, fıtratı böyle. İnsan olmak pisliğe teslim olmadan mücadele etme sanatıdır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Nankörlük kavramı

1|0
    0|0
  • En üstün canlı insanoğlu, en güçlü ve akıllı canlı insanoğlu, en kötü , en tehlikeli, en nankör canlıda insanoğlu... ALLAH doğru yoldan şaşırtmasınn...

1|0
    0|0
  • Tek türlü insan olsaydı bu dünyanın amacı kalmazdı

1|0
    0|0
  • Bir Canlı Türü

1|0
    0|0
  • İnsan canavardır tam senin dediğin gibi doymak bilmez bir canavar

1|0
    0|0
  • Eğer tanrılar insanların dualarına kulak verselerdi, hepsinin başına ne kötülükler gelirdi... İnsanlar birbiri için durmadan o kadar çok kötülük niyaz ediyorlar ki… insan bildiğinden değil, bilmediğinden korkmalıdır. Korkusuz olmak için bilmediklerinizi öğreniniz. Öğrendiğiniz güzelliği ise sevip sahipleniniz.

0|0
    0|0
  • Dünyanın sonunu hazırlayan, düşünen ama düşünemeyen varlık!

1|0
    0|0
  • Bu dünyaya ait olmayan bir canlı

0|0
    0|0
  • Hayvanligi

1|0
    0|0
  • İnsan yer yüzünün halifesidir. Bunu harcayabilecek gerizekali varliklarla doludur ama dünya.

1|0
    0|0
  • Kendini iyi zanneden kötüleri unutmamak lazım...

Belki bunu yazan da iyi bir insan olmayabilir...

1|0
    0|0
  • Değişik

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...