Allah neden bazılarını zeki olarak yaratıyor yani neden herkes eşit zekada değil?

Allah neden bazılarını zeki olarak yaratıyor yani neden herkes eşit zekada değil ciddi yorum lütfen

1|0
13|6

En İyi Kız Görüşü

• Hayır kardeşim Cenabı hak herkezi aynı özellikle yaratmış ama her insanda farklı aksetmis bu biri resim biri matematik biri biyoloji ya da tad alma yapma gibi
    her insan eğer birşeyin üstüne giderse o onda aksedebilir
    Burda özellikleri tohum gibi düşün neyi suladin neye iyi baktın beynin deki noronlar nerde çoğunluk da ve şunu bilki guzel kardeşim zekilik değil akillilik isticeksin o yüzden sürekli ilim ogrenmemiz lazım 😊😉
    Burdaki Hikmetin biride şu Allahın kudreti sonsuz olduğu için her insanda farklı bir sanat yaratarak kendisinin nekadar Sani-i kudret olduğunu gösteriyor hiç birşeyin aynı olmaması mesela
    Birde herkezin imtihanı farklı onunda ona göre sıkıntısı var 😊😉

2|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• insanlar eşit değildir. bazıları daha zeki doğar. bazıları daha güzel doğar. bazılarının ailesi yoksuldur. bazılarının vücudu zayıftır.
    doğum, gelişmek ve yetenek, bütün insanlar farklıdır!
    evet, insanlar farklı olmak için doğar!
    bu yüzden insanlar birbiriyle savaşır ve yarışır!
    oradan, evrim meydana gelir. eşitsizlik kötü değildir. eşitliğin kendisi kötüdür

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• çok saçma bir düşünce herkes eşit olarak yaratılır ama bazıların zekası sanatsaldır bazıları da sayısal bunu kullanıp kullanmamak sana kalmış. bazıları da ikisini bir kullanır bu nasıl gelişim gösterdiğinle ilgili

0|0
    0|0
  • Ben insanlarin zeka seviyelerinin farkli oldugunu dusunmuyorum. sadece farkli zeka tiplerinin oldugunu dusunuyorum. yani mesela benim matrmatigim iyidir senin edebuyatin. sen matematik sinavina girip on alsan zeki olmuyo musun. Iq testleri her insani kapsamiyo bence bilmiyorum benim gorusum bu👆eger bir insanin sahip oldugu gercek zekaya bulabilirseniz o insna o alanda cigir acacaktir

0|0
    0|0
  • Bakınız Allah öyle insanlara sabır versin onlar sınav içindeler Allah onları bence öteki dünyada rahat yaşatacak

0|0
    0|0
  • Onların zeki olamadığı kısımlarda belki senin zekanın üstün dur ama sen bunu ortaya çıkaramadıgın için bilmiyorsundur matematik bilmekle zeki olunamıyor yani

0|1
    0|0
  • Allah yaratmıyor çünkü, evimde herkes eşit olmaz. Senin ve ailenin büyüdüğü çevre ve genler en önemli faktör.

0|0
    0|0
  • Herkesin boyu neden ayni degil gibi bir soru bu
    Orasini Allah bilir

0|0
    0|0
  • Allah bilir

0|0
    0|0
  • denge şart

0|0
    0|0
  • Hickimse esit guzellikde degil, esit zekada degil. hicbirsey esit degildir. Esit olan tek sey kalbimizdeki iyilik.

0|0
    0|0
  • Bence Allah herkese eşit veriyor ama kimisi kullanır, kimisi kullanmaz, kimisi az kullanır kimisi ise çok.

0|0
    0|0
  • Herkes eşit zekada ama kullanmasını bilen az

0|0
    0|0
  • herkes eşit zekada geliştirmek sana kalmış

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• ben anlatsam anlamayacaksın, anlasanda inanmayacaksın, sen yine bildiğini okuyacaksın, zaten cevabını biliyorsun. ben aklım kendime kadar sana akıl verecek halim yok efendim

0|0
    0|0
  • Aslına bakarsan sorun biraz yanlış allah var diyelim neden bazılarını zeki yaratıyor deseydin tamamdı bence ama sen herkesin allaha inandığını varsaymışsın sanırım..

0|0
    0|0
  • bu olay kendini geliştirmek le alakalı ve aileden yani bence doğarken herkez aynı zeka seviyesinde çıkıyor diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • stat pointleri int e vermiş kanka str gidersen mageyle böyle soru sorarsın

0|0
    0|0
  • Kullanmayı bilene zeka.

0|0
    0|0
Yükleniyor...