Satanistler aslında ateist olmuyor mu?

İkisi de Allah'a karşı çıkarak aynı fikirleri paylaşıyorlar

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• Satanistler ve Müslümanların inancı birbiriyle alakalı. İkisi de İblis'in varlığına inanıyor. Satanistler İblis'e tapıyor, Müslümanlar İblis'i kötülüyor.

Ateistler ise ne şeytanın varlığına inanır ne Allah'ın...

Bilal'e anlatır gibi..

1|3
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Alakası yok ikisi birbirinden bağımsız ve farklı kavramlar. Satanistler bir yaratıcı kavramını reddetmez, varlığını kabul eder. Eğer yaratıcı ışıksa şeytan karanlıktır, onlar ışıkla değil karanlıkla beraber yürümeyi tercih eder sadece. Kabul ederler fakat sadece yanında durmazlar. Bunu kötü bir şeymiş gibi de anlatmak istemiyorum zira her aydınlığın bir karanlığa ihtiyacı var ve böylece bir bütün oluşuyor zaten. Buna denge diyoruz..

Ateistler hiç bir ilahi güce, varlığa (melek-şeytan gibi) veya mucize gibi şeylere inanmazlar. Satanistlerle aralarındaki temel fark burada ortaya çıkar çünkü satanistler en önemlisi şeytanı kabul ederken ateistlerde böyle bir durum yok. Eğer Müslümansan, senin gözünden ikisi de aynı şeymiş gibi görünebilir ilk bakışta.. sonuçta senin için ikisi de inançsız kategorisine giriyor. Fakat kavramları kendi içerisinde inceleyip kıyasladığın zaman bambaşka ve birbirinden bağımsız inançlar olduğunu görebilirsin. Basit bir şekilde izah etmeye çalıştım umarım anlatabilmişimdir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Genellikle hiç bir bilgisi olmadan fikir sahibi olan siz teistler için olabiliyor böyle şeyler :)

2|2
    0|0
  • Sadistler tamamen farklı ateistler çok farklı birinde biraz inanç var bir şeye tapma falan ateistlikte o yok tanrı veya kollarını tanımazsın yani bir yaratıcı olmaz

0|0
    0|0
  • Alakaları bile yok.

0|0
    0|0
  • satanizm ve ateizm hakkında en ufak bilgin olmadan konuşman büyük saçmalık.

0|1
    0|0
  • Sayılır.

0|0
    0|0
  • yani kardeş şimdi bak
    Sen Tek bir yaratıcıya inanıyorsun yani yeryüzündeki 2699 tanrıyı reddediyorsun
    Ateistlerse yeryüzündeki 2700 tanrıyı reddediyor
    o zaman ateistlerde müslüman mı oluryor çok benzerler :D

0|0
    0|0
  • Bu kafayı yaşamak için ne kullanıyorsunuz çözemedim. Sokağa çıkıp sorsan bir çok kişi bu arkadaşımız gibi düşünecektir diye tahmin ediyorum :)

0|0
    0|0
  • Isin aci tarafi simdi bununlan benim Oy hakkim ayni.

0|0
    0|0
  • alakası yok

0|0
    0|0
  • Ama onların inandığı bir obje yok satanistler şeytana tapan cinsler

0|0
    0|0
  • Ikiside sapitmis boşver ilgilenme bile değmez

0|0
    0|0
  • LaVeyan satanizm diye birşey'de var. satanizm'de kendi içinde farklı kollara ayrılıyor.

0|0
    0|0
  • satanistler bişeye tapıyor

0|0
    0|0
  • İkisi de kâfir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Alakası yok

0|0
    0|0
  • Satanistler adı üstünde şeytana tapıyor. Ateistler şeytana inanmıyor. Nasıl aynı şey olsun?

0|1
    0|0
  • Satanistin tam olarak ne oldugunu bilmiyorum bir fikrim yok

0|0
    0|0
  • Sen olayı çok yalnis anlamissin be bro

0|0
    0|0
Yükleniyor...