Dini anlamda bu karşılaştırmayı yapmam yanlış mı?

Konu örtünmeyle ilgili.
Ben kendi isteğimle uzun bir süre önce kapandım. Yalnız fazla zayıfım ve tamamen bol giyinince içinde kayboluyormuşum gibi geliyor. Normal insanlar bu sayede kilolarını örter ama bende kıyafet düzgün durmuyor. Bu birazda psikolojik çocukluğumdan beri hep fazla zayıf oldum. Kıyafette düzgün durmazsa fazla rahatsız oluyorum. Bu sebeple üstümdeki bol bir tunik olur pantolumda dar olabilir. Bunun dışında makyaj yapsam bile çok az ve hiç sevgilim olmadı erkeklerin peşinde koşan biri değilim.
Çevremde yeni örtünen arkadaşlarım var. Zamanında baya açık giyindiler, makyaj yaptılar, sevgilileri oldu anlıcanız çoğu şeyi denediler ve şimdi kapanıp düzgünce yaşamaya başladılar. Şimdi bunlar benden daha mı düzgün? Şu an dışarı çıksak kötü şekilde bakılan ben olurum düzgün olan onlar. Şimdi diyeceksinizki doğru yolu bulmuş.. onları yaptıktan sonra çoğumuz doğru yolu buluruz zaten.

Güncellemeler:
soruyu sorma amacım giyimimde hatalar var diye eleştiriliyor olmam ve diğerleri bana örnek gösterilebiliyor

0|1
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• O hataları yaptıktan sonra çoğumuz geri döneriz sözüne katılmıyorum inan çoğu geri dönmez nefistir bu çünkü helal olsun onlara tabi sanada öyle sonuçta nefsini kırmış örtünmüşsün zamanla diğer anlattıklarınıda aşarsın olur biter herşey gönlünce olur inş.

0|0
    0|0
    • haklısınız herkes geri dönemez ancak sonuçta bunları denedim hevesimi aldım şeklinde düşünenler var. Bir şeylerden hevesimizi aldıktan sonra vazgeçeceksek zaten olası bir şey demek istediğim buydu. Yorumunuz için teşekkür ederim

En İyi Kız Görüşü

• Aynen oyle bir arkadasimiz lokantada calisiyor kadinin biri gelmis yemegi yemis gitmis kapali bir kadin. Sonra arkadasimiz erkek oldugundan kerhaneye gitmis ve kapali kadinla orda yapmis. O kadin bile duzgun olur sen olamazsin bu is boyledir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu sana nefsinin oynadığı bir oyundur. Kesinlikle Allah katında sen onlardan daha bi' üst seviyede karşılanacaksın. Günah işleyip tevbe edenlerle, hiç o günahı işlememiş birisi takva bakımından kesinlikle denk değildir.

0|0
    0|0
    • benim amacım üst seviyede kesin ben olucam durumu değil eleştiriliyorum ve anlatamıyorum sinir bozucu oluyor... yorumunuz için teşekkür ederim

• Sen, seni yaratanın emrettiği şekilde giyin,,,,
    Onlar testtürü bile moda haline getirmişler, bakma sen onların güzel göründüklerin, açık topitop şekeri gibiler sinekler hep etraflarında gezer,... Bu güne kadar sevgilin olmadıysa bu senin için en hayırlısı zira sevgililer geçicidir önemli olan seninle bir ömür yaşayanı bulmak

0|0
    0|0
  • Sana hayırlı bir eş gelecek zamanı gelince sabırlı ol. İlla bir sevgilin olup, oynaşmana gerek yok. İsteyen istediğini yapsın sen tertemiz çıkacaksın kocanın karşısına... Var mı ötesi?

0|0
    0|0
    • bana hayırlı eş gelmesi imkansız zaten yani onu geçelim :) ben sadece haksız eleştirilmek istemiyorum. Anlıyorum insanları ama kimse durupta - geçmişe bakmıyor-. Düngünce örtünen o düzgün olan odur diyorlar sinir bozucu oluyor bu sebeple fikir almak için sordum. Yorumunuz için teşekkür ederim

• benim istediğim ceza almaları değil sadece benim kötü bir şekilde kıyaslanmam. Giyimimde hata var ve şu an onlar benden çok daha düzgün giyiniyor bu doğru. Ancak tamamen temizlermiş, hiç başka şeyler yapmamışlar gibi benimle kıyaslanmalarını doğru bulmuyorum. Şu an yolda yürüsek ben kötü olurum çünkü dar pantolonum var onlarda tamamen temiz olur çünkü giyimleri düzgün kızdığım bu. Yoksa dönüş yaptılarsa acı çekmesinler onu istemem.

• O zaman o kişilerle irtibatını kes derim.

• sen niye onlar ile kendini kıyaslıyorsun peki?

herkesin inancı kendine

0|0
    0|0
    • yazdım ya... eleştiriliyorum giyimimden dolayı. Bu insanlarda bana örnek gösteriliyor. Onca haltı ben yapıyım o zaman öyle tekrar örtüneyim kimsenin bunlara baktığı yok

• o onların hayatı bu senin hayatın. onların ne yaşadığını tam olarak sen bilemezsin senin yaşadığını da kimse bilemez o yüzden boş eleştiriler bunlar

• onları geç
    kötü var diye sen de kötü olmak zorunda değilsin değil mi?

sen kendini düzeltmeye bak

0|0
    0|0
  • örtünmek moda değil kendimize göre uygulamayız bir şekli vardır. . pantolon giyemezsin daha vücut hatlarını gösteremez bol olacak. ... bunları yapabiliyorsan örtün

0|0
    0|0
    • yazdıklarımı anlamadıysanız ben ne yapıyım? moda amaçlı örtünmedim ben bugüne kadar sınıftaki erkek arkadaşlarımla bile gerekmedikçe konuşmadım. Örtünmeyi tam yerine getiremiyorum diye potansiyel suçlu ben miyim yani?

• benim bacaklarım zaten ince ortaya bariz bir görüntü çıkmıyor ayrıca kırmızı, pembe gibi rengarenk giyinmekten hoşlanmam çoğunlukla daha az belirgin renkleri tercih ederim o kadarda değil bür yerden uymuyorum diye hepten batırmıyorum

• tereddüt ettiklerin varsa okuyup araştırmanı öneririm...

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...