Yurtdışında yaşayanlar niye ülkemize salça oluyor?

Sosyal medyada gördüğüm kadarıyla gurbetçiler azeriler falan hep türk tv si izliyolar , türk sitelerinde takılıyorlar.
Siyasetimiz hakkinda yorum yapiyolar.
Neden kendi yaşadıkları ülkeyle ilgilenmiyorlar da özenti gibi bizi takip ediyolar.

1|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• Hakikaten ya.. Bayramlarda gelip topu topu bir hafta kalan insanlar neden bu ülkenin her şeyine burunlarını sokarlar anlamış değilim..
    Bana kalsa onlara oy hakkı bile vermem.. Kardeşim sen burada yaşamıyorsun ki.. Buranın yöneticisini sen niye seçiyorsun?

Nasıl ki hem köyde hem de şehirde evi olan kişi yerel seçimlerde sadece ikametinin olduğu yerin belediyesini-muhtarını falan seçebiliyorsa (köyde söz hakkı yoksa), genel seçimlerde de gurbetçiler için bir ayrım mutlaka olmalı..
    Türkiede 6 aydan az bulunan kişilerin buranın yönetiminde oy hakkı olmamalı..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ben de yurtdisinda yasiyorum ama yasadigim ülkeyi sevmiyorum türkiyede yasamak istiyorum okul bitince.. türk tvsi izlemekte ne var ki bizde türküz sonucta

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Ne yani? Sirf gurbetçiyiz diye, biz Türk degilmiyiz? Bizim ülkemiz olmuyor mu? Biz o zaman neden TC pasaportu ve kimligi tasiyoruz? O siyaset dediginiz bizi de ilgilendirmiyor mu? Türkiye'nin güçlenmesi gurbetçilere ne kadar faydasi var biliyormusunuz? Eskiden gurbette olan Türkler ezilirlerdi, artik ezemiyorlar, zira arkamizda devletimiz var. Siz neyin kafasini yasiyorsunuz?

1|1
    0|0
  • Yurt dışında demokrasi var , adamlar ülkenin halini görünce içleri parçalanıyor bir iki söz ediyor doğal olarak

0|0
    0|0
  • Olmasınlar bence de

1|0
    0|0
  • Aynen aynen. Ülkede yaşamazlar parti tutarlar

1|0
    0|0
    • Ben kendi kuzenim için de söylüyorum. Almanya da yaşıyor. Face ten ak partiyi savunuyor. Yav sanane.

• Bnde kuzenler yüzünden dedim onlarda akpli sanki bir faydalari var

• Güzel soru

1|0
    0|0
  • Azerbeycan konusunda haksizsin gerisi dogru ama

0|0
    0|0
  • kendini turk hissettikleri icin olabilir mi?

0|0
    0|0
  • Görüşü olmasın mı insanların?

0|0
    0|0
  • fantazi işte,

0|0
    0|0
  • Türkiyenin bu kadar buyumesini cekemiyolar mevye veren ağaci taşlarlar misali yani

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Derdi olmayan komşuya sarıyor

1|0
    0|0
  • Azeri degil Azerbaycan Türkü onlar. Türkler. Neden karışmasinlar? Bir savaş olsa bize yardim edecek tek ülke Azerbaycan'dır.

0|1
    0|0
    • Daha neler. Ben gıcık oluyom. Bizim ulkeden zenginler ama bize ozeniyolar.

• Daha neler derken? Adamlar Türk. Isterlerse siyasi olaylarimiza karisirlar isterlese tv programlarimizi izlerler.

• Eyvallah Dramione azeri deyil türk onlar bu topraklarda senın kadar onlarında

• Sanane kendimi türk hissediyorum.

0|0
    0|0
  • iyi olan takip edilir izlenir iyi olana özenilir...

0|0
    0|0
Yükleniyor...