"Hediye alicam saten ucuz olsun"mantığını biri aciklayabilir mi?

İstanbul'da magazalarim var ve satis bolumuylede ilgileniyorum gelen insanlarin "amaaan hediye olcak zaten ucuz olsun ucuz " mantigini anlayamiyorum. Bu ne kadar basit bir davranış. Hediye almak istedigin kişi hayatinda bir yere sahip olan biridir. Bu nasil bir mantik ya?" Hediye zaten hediye ucuz biseyler olsun" Ne ekersen onu bicersin diye bir soz vardir sen ucuz bisey alirsin sana ucuz bisey doner. Burada maddi durumu yetersiz olanlari kastetmiyorum. Ozellikle gelip hediye olucak zaten ucuz olsun diyen zihniyetleri kastediyorum e hic alma? Sirf hediye diye kalitesiz bisey alicaksan alma yani.

1|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

• bunu anlamadın mı ortalık sığır dolu madem ucuz alcan hiç alma

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bence de cok sacma bir davranış. ç

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ya kisiye gore degisiyo bende.. Yakin cevremden ise paraya acimam ve hususi markali seyler alirim bana yakinlik derecesi onemli

0|0
    0|0
  • Öyle hediye mi alınır lan, sanırsam kendinde kalmıyacak ya o yüzden parasına kıyamıyor cimriler

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• insan vereceği hediyeyi hediye değil de sokağa atilacak para olarak görürse boyle oluyor işte nekadar az atarsa okadar kâr da çünkü karsi taraf beğensede begenmesede o hediyeyi almış sonuçta

0|0
    0|0
  • Kendime almayacagim esyayi veyahut takiyi birseyi bir baskasinada almam

0|0
    0|0
  • Haklisin valla

0|0
    0|0
  • ne anlamsiz cumle mk

0|0
    0|0
  • katılıyorum.