Kızlar Neden Hep Bu Erkekleri Seçer?

Evet arkadaşlar hep merak ettiğim bir konu kendimce bir kaç sebep düşündüm ama sizin fikirlerinizi de merak ediyorum.
Tam olarak sorum şu: Kızlar neden hep kendisine zarar veren, değer görmediği hatta sallanılmadığı erkekleri seçer? Umursamaz aşşağılayıcı tavırlar sergileyecek erkeklerin peşinde koşuyorsunuz hep. Bunu yaşayan çok kişi gördüm kıza bakıyorum bir içim su erkeğe bakıyorum malın önde gideni.
Niye?

Güncellemeler:
Pek fazla görüş gelmemesi bunun gerçek bir sorun olduğunu gösteriyor sanırım. Yoksa sizde bilmiyormusunuz neden olduğunu?
Örneği kendi üzerimden vermedim genel olarak toplum üzerinde yaptığım gözlemden bahsediyorum.

0|1
10|6

En İyi Kız Görüşü

• O tip erkekler genelde popüler olur. Kadınlar da içgüdüsel olarak alfa erkeğini aradığı için erkeğin en az bir yönüyle güçlü olanını seçerler. Bunun sebebi çook çok eski atalarımızdan gelir. Vahşi yaşamdaki güçlüklerle dişi birey yeni doğum yaptığı veya hamile olduğu zamanlarda vs. başa çıkamaz tek başına. O yüzden o zamanlardan kalma bir içgüdü olarak dişiler, zor zamanlarında kendilerine ve yavrularına en iyi olanağı sağlayabilecek olan erkek bireyi eş olarak seçerler. Hep yavruyu koruma, yani nesli devam ettirme içgüdüsünden dolayı yaparlar bunu. Bu özellikler eski zamanlarda güç, zeka, atletiklik vs. iken günümüzde ormanda yaşamadığımız için işler değişti biraz. Ortamlar, yerler değişti ama kadınların nesli koruma içgüdüsü değişmedi. O yüzden hala kendilerine en iyi eş olabilecek, işlevli ve güçlü erkekle soylarını devam ettirmek istiyorlar. Bu özelliklerin günümüzdeki versiyonu popülerlik olabilir, işinde alanında söz sahibi ve başarılı olması olabilir vs. Ülkemizde çok az kişinin elle tutulur bir başarısı ve gücü olduğu için erkekler de alfa olma yolunu popülerlikte bulmuş durumda, o bad boy triplerine giren tipler de popüler olur hep, meriç kılıklı adamlardır. Kendinden bihaber hatunlarımız da içgüdülerine yenik düşer ve böylece efendi oğlan yerine p*ç oğlanı tercih ederler.

Erkekler de büyük kalçalı kadını tercih ediyor hep, neden peki? Yine içgüdüsel. Bebeğin beyin gelişimi, doğrudan kalça bölgesindeki yağlardan sağlanır, çünkü o bölgedeki yağlar farklıdır. Kalça genişliği derken genetik olarak o bölgenin yağlı olmasından söz ediyorum, obezite anlamında değil yani. Sonuç olarak, kalçası geniş kadınların bebeklerinin beyin gelişimi daha sağlıklı olur, bu yüzden erkekler içgüdüsel olarak kalçası geniş kadını seçerler, daha sağlıklı ve kadınsı gözükür onlara. Yani aslında erkeklerin de derdi neslini sağlıklı devam ettirebilmektir.

Hepimiz bir şekilde bir şeyleri seçiyoruz, ama sebepleri çook çok eskilere dayanıyor, kimseyi suçlamamak lazım 😉

0|1
    0|0
    • Bilimle ilgileniyor musun?

• Yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince, aman siz de vazgeçmeyin bu ülkenin donanımlı insana ihtiyacı var. Teşekkürler bu arada.

• Kesinlikle. Ben teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Acı çekmeyi seviorum ben ya

0|1
    0|0
  • Şahsen ben öyle bir insan değilim. Umursamaz insana değer vermeyen kadına köpek mal gibi davranan erkeklerden nefret ederim. Genellikle komik sempatik erkekler ilgimi çekiyor. Aslında onlarlada kanka oluyorum genellikle. Kimsenin peşinde koşamam vallaha. Yok gizemliymiş çok çekici diyenlerden değilim sonuçta öyle kişileri elde ettiğiniz zaman gizemleri gidecek ve bir değeri kalmayacak.

0|0
    0|0
    • O zaman geleceğin hakkında ne düşünüyorsun? Yalnızlık ta bir yere kadar :)

• Her şey gönlünce olsun :)

• Seğ ol seninde :)

• olay şu aslında kızlara özgü değil bu erkeklerde bunu yapıyor, kaçan kovalanır mantığı... ulaşamayınca ego "o benim olmalı, lanet olası pislik benim ol" mentalitesiyle peşinden gidiyor.

0|0
    0|0
    • Açıkçası ben bir kere adım atarım reddederse yüzüne bile bakmam.

• yinede büyük konuşma sen :)

• Birinin peşinden koşup onun egosunu tatmin etmesini sevmem. Değerimi bilecek onca kız varken :)

• Kızlar mal gibi zoru seçer ardından elde edince bırakır...

0|0
    0|0
  • erkek aşagılayıp peşinden koşturuyorsa kız sorunludur, erkek dediğin bayana karsı kibar olur. ama tip aşkta önemli değildir

0|0
    0|0
    • Kibar olanlara yüz vermiyorsunuz ama tipi iyi olsa bile?

• Yok siz resmen kötü olanı istiyosunuz sanırım kendini güzel sanan kızlarda oluyo bu bir tarafı kalkıyo sonra kimseyi kendine denk görmüyo ama en son kalasın birine muhtaç kalıyor.

• senin düşüncen ne diyim sormasan iyiymiş :)

• Vala bende kendime soruyorumda bulamadim 😂basta boyle degildi ki

0|0
    0|0
    • Başta derken :D

• Seninki yanlışlıkla olmuş :D

• Ahahahah olabilir 😂😂😂

• Bilmem

0|0
    0|0
  • Kız severken aşık olurken ona bağlanırken bu kadar acı çekeceğini bilmez çünkü her şey güzel olur belki der açılır çocuğa sonra çocuk karşılık vermez aman boşver dersin içinden ama sonra bir bakarsın kaptırmışsın kendini bu bir kuraldır zaten tepersen tapılırsın taparsan tepilirsin

0|0
    0|0
    • Doğruluk payı var ama erkeğin o odunluğunu, sizi umursamamasını cool'luk olarak görüyor kızlar.

• Acı çekmeyi sevdiğimiz için galiba

0|0
    0|0
    • Sadistlik var yani?

• Karşısına iyi ve düzgün biriyle evlenen kızların hep mutlu bir evlilik sürdürdüğünü, bunu tersine önüne geleni reddeden burnu havada herkesi aşağıda gören kızların da ileride sevişecek bir erkek için bile yalvardıklarına bire bir şahit oldum.

• Haklısın

Erkekler Ne Diyor 6

• Hayatında her türlü duyguyu yaşamayı istediği için. Aksiyon, macera, dram, korku, adrenalin, aşk, seks, aldatilma, ihanet, şantaj, yalan, dolandirilma, kullanilma, sevilme...

Çünkü iyi kalpli, temiz, güzel erkeklerle sadece aşkı yaşar. Ve kadınlar böyle basit bir ilişki istemez.

Diye düşünüyorum. Çünkü insanlar denemek ister. Hayatın tecrübelerini tatmak için.

0|1
    0|0
    • Çok dizi izliyorlarsa ( ki çok izliyorlar ) böyle entrikalar arıyorlardır belki. Ne saçma.

• 20 li yaşlarda kadınların p iç erkek tercihi vardır akılları başlarına gelince olgun anlayışlı bir erkeğin omzunu ararlar biraz zor bulurlar bulularsada anasından emdiği sütü burnundan getirebilirler

0|1
    0|0
  • kaçannn kovalanır kardeşim yemin ederim bu bir gerçek. her türlü ihtimalde bu böyle değişmez. yok denilsede. ve kızlar kendilerine ilgi gösteren erkeğe karşı dewamlı kaçarlar. umursamazlar. sonrada ilgi göstermiince ayyy sevgilim ilgisiz ayy odun ayy beni sevmio diip duruoolar.

0|0
    0|0
  • Çünkü o erkekler fit ve yakışıklı karizma ama sonuçları hep hüsran olur o kızların

0|0
    0|0
    • Sadece tip değil onun ötesinde de şeyler var

• tipdir dostum onun ötesini arayan kız parasına bakar :)

• Olgun bayanlar değil daha genç bayanlar da bu söylediklerim var ama gerçekten onları itip kakanı seviyolar tip zaten göreceli bir kavram ama bunda da doğruluk payı var tabi :)

• Sırf kız olarak düşünme. Doğru adam yalnız kalır. arkadaşım adamın etrafı dolu olur.

0|0
    0|0
  • Ot bok meselesi neye konacağı beli olmuyor😂😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...