Günümüzde çoğu kişi özgüven çatışması yaşıyor sizce bu neden?

Günümüzde çoğu kişi özgüven çatışması yaşıyor sizce bu neden?

• Yetiştirilme tarzıyla alakalı
    39% (21)38% (18)38% (39)Oy Ver
  • Kusurlarıyla alakalı
    7% (4)12% (6)10% (10)Oy Ver
  • Toplumdaki baskıdan dolayı
    28% (15)33% (16)30% (31)Oy Ver
  • Sosyal aktivitelere katılmadığı için
    6% (3)15% (7)10% (10)Oy Ver
  • Kırılgan ve hassas olmasıyla alakalı
    11% (6)0% (0)6% (6)Oy Ver
  • Diğer (Yoruma görüşünüzü belirtin)
    9% (5)2% (1)6% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
13|9

En İyi Kız Görüşü

• toplum ve medya bize bazı insanları mükemmel olarak tanıtıyor belirli güzellik algıları veya başarı algıları yaratıyorlar ve biz kendimizi kıyaslayıp üzülüyoruz bu şekilde bu şekilde özgüvenimizi yitiriyoruz

2|1
    0|0
    • Hiç bu açıdan bakmamıştım çok doğru bir tespit

En İyi Erkek Görüşü

• olması gerketiği gib değil de kendi şeyimizn keyfine göre yaşadığımız için doğru yanlış demeden dikkatsiz ve şuursuzca hareket ettiğimiz için hatta bir çok insanın neyin doğru neyin yanlış olduğunu bile bilmediği için.

0|1
    0|0
    • Yani özgüvensiz insanlar herşeyi daha çok önemsediği için mi bu durumdalar?

• özgüvensiz insan=inandığı gibi davranmayan, kendinle çelişen çok iş yapan ve yaptıkları sonucu neyin doğru neyin yanlış olduğu kavramı kafasıda karmakarışık oldugu için kendine olan saygısını yitirmiş insan. özgüvenli olmanın tek yolu kendine dürüst olmak. kendine yalan söylememeyi becerebilen insan=özgüvenli bana göre. gerçi günümüzde kendini en iyi kandıran insanı özgüvenli gibi lanse ediyolar ama balonun ömrü bir iğneye bakar.

Kızlar Ne Diyor 12

• İnsanlar gerçek anlamda hiç bir şey yapmıyorlar.. Hep internet içinde yaşıyorlar. Sonra sosyal medyada gösterilenler çok abartılıyor, çok özendiriliyor. Hayat klavyede değil , hayat sokakta , caddelerde, doğada.. Çocuklar beton evlerde büyüyorlar, bilgisayar oyunları oynuyorlar.
    Bir de kullanılmak var.
    Kusurlar, herkesin kusuru var ama. Ama herkesin birbiirndne farklı iyi yönleride var.
    Yetiştirilme tarzıda önemli. Hemde çok önemli. Çocuğunu herşeyden koruyarak topluma birey kazandıramazsın.

0|1
    0|0
  • Çünkü birileri öz güven diye egolarını yükseltmek adına etrafındaki bireyleri kullanıyor.

2|1
    0|0
    • Bu bireylerde hassas oldukları için içine kapanık özgüvensiz biri olarak büyüyorlar ne yazık ki

• Evet. Erkekler için bilemem ama kızlar için çok kötü olduğuna tanık oldum. Sırf ablasının egosunu yükseltmek için kendisini kullanması yüzünden çok güzel olduğu halde kendini çirkin zanneden çok arkadaşım oldu. Bu çok basit bir örnek.

• İnsanın eksiklikleri ile alakalı kesinlikle. Mesela kiloluysa öz güven problemi yaşar. İnsanlar hep bana dış görünüşüm yüzünden dalga geçecekler diye düşünür örnegin.

0|1
    0|0
  • Yetiştirilme tarzı

0|1
    0|0
  • A sikki diyorum

0|1
    0|0
  • Daha okula bile gitmeden kiyaslanma bağırmak dövmek yok sen yapamassin demek bunun sebebi bu işte 😊

0|1
    0|0
  • Yetiştirilme.

0|1
    0|0
  • Çıtalar yüksek ondan

0|0
    0|0
    • Çıtalar yüksek derken?

• İşte o yüzden dengesizlik var bunu demek istiyorum 😂😂😂 bende sizin görüşünüze saygı duyuyorum

• 😄😄 Bende alakasız diyorum demek istediğimi anlamadın ama neyse biz senle anlaşamıcaz en iyisi konuyu kapatmak 😊

• Bence hepsi

0|0
    0|0
  • Kim kimle çatışıyor kendi özgüveninin...

0|0
    0|0
  • Kırılgan ve hassas olmasıyla alakalı. ben de öyleyim.

0|1
    0|0
  • Yetiştirilme diyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Büyük bir çoğunluğu toplumdan kaynaklanıyo, el ne der nasıl anlar hakkımda ne düşünür vs vs bunlardan bence

1|1
    0|0
    • Aynı fikirdeyim.

• Bizim millette maşallah herşeye bir kulp takar alay eder dalga geçer küçümser lakap takar oldu buda etkiliyo

• punkcı olarak gönül rahatlığıyla toplumu suçluyorum😂

1|1
    0|0
  • öz güven ve güç sorunu sadece günümüzde değil ki habil ve kabil zamanından kalma bu bir sorun değil bence

0|1
    0|0
    • Bunu yaşamamış olanlar için sorun olmayabilir ama yaşayanlar için büyük bir sorun diye düşünüyorum

• haklısın ama rabbim insanlari kibir ve özgüvende tavan yaptirmasin ne diyebiliriz ki?

• İnşallah dediğin gibi olur diyelim o zaman

• Hepsinin karışımı diyorum

1|1
    0|0
  • Zorba insanlar çogunluk olarak insanları dışa kapatıyor.

0|1
    0|0
  • A ve C kesinlikle.

0|0
    0|0
  • Baski ve aktivite azligi

0|0
    0|0
  • Bence yetistirilme bnmde bundan kaynakli

0|1
    0|0
Yükleniyor...