İnsanları yargılamak bazen doğrudur. Siz ne düşünüyorsunuz?

Biz müslüman bir ülkeyiz. Dinin tüm emirlerini yerine getiremiyorsakta yanlislarimizi azaltabiliriz.
Mesela dine göre kapanmamız gerekir. Ben mesela kapalı değilim çünkü kendimi hazır hissetmiyorum. Ama başım açık diye daha da açılıp saçılmıyorum. Ama öyle birini görürsem ve bu kişi değer verdiğim biriyse özellikle ona giyim tarzını biraz değiştirmesi gerektiğini nedenleriyle aciklayabilirim. Bu onu bir nevi yargılamak olabilir ama onun ahiretteki iyiliği için konuşmam beni geri kafalı biri mi yapar?
Veya karşı cinsle fazla samimi olunması doğru mu? Dinde yok böyle bişey. Dine uygun yaşamaya çalışmak çok mu zor?
Veya eşcinsel olanlara saygı gösterilmesi gerektiğini söylüyorsunuz. Dinimizde yasak olan bişeye saygı göstermek çok zor. Ama elinde olan bişey değil Allah öyle yarattı diyeceksiniz ama bunun bir çaresi illa ki vardır. Fakir bir ailede dogdunuz diye ölene kadar öyle kalmanız mı gerekir? Çalışıp zengin olabileceğiniz gibi bir durumdur bu da. Psikolojik tedavisi olduğunu biliyorum ben bunun. Tam bilgim yok ama en azından bunun ulu orta yaşanmaması gerektiğine inanıyorum. İster geri kafalı ister önyargılı değil umrumda değil ama ben müslüman biriyim ve buna uygun davranmayan insanlara yol gösterilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu zorlama da değildir. Kimseyi kapan, namaz kıl erkeklerle görüşme, mini etek giyme diye zorlayamayız ama yanlış olduğunu bildiğimiz davranışlarda uyarmak bizim görevimizdir. Gerisi karşı tarafa kalmış. Sizce?

0|0

Erkekler Ne Diyor 4

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...