Evlilik sizin için ne ifade ediyor?

Evlilik dediğiniz kurum sizce ne anlam taşıyor? Evli olan arkadaşların görüşleri de önemlidir.

Güncellemeler:
Haydi bakalım dolulun :)

0|0
30|16

En İyi Kız Görüşü

• bol çamaşır, bol bulaşık ve bol ütü :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 29

• İki kişi gerçekten bir ömür boyu birliktelik geçirmek istiyorlarsa evlilik kararı alıyorlar. Ama bu kararı alırken bazı şeyleri göz ardı ediyorlar bana göre. Evlilik hep mutlu olucaksın anlamına gelmiyor. Tabiki tartışmalar, mutluluklar, ölümler vb. şeyler evlilik sürecinde herkesin başına gelebilecek olan durumlar. Önemli olan buna ne kadar dayanabildiğiniz. Karşılıklı dönüşü olmayan bir şekilde kırılmadığı sürece.

0|1
    0|0
    • siz evlilikten bahsediyorsunuz :) ben sizin için ne anlam ifade ediyor diye sormuştum. kendi hissettiğiniz ne olarak gördüğünüzü soruyorum :) bir ömür boyu yaşam mı? yaşamı paylaşmak mı? falan filan :)

• Evli olmadığım için ancak bu kadar yorum oluyar. Evlilik bir ömür boyu yaşam bana göre. İyisiyle kötüsüyle :) :)

• evli olmamanız duygularınız olmayacağı ya da istediğiniz evliliği anlatmanıza engel değil zannımca :) ;)

• Ask.

0|1
    0|0
  • Evlilik kutsaldır

0|1
    0|0
  • Evlilik deyince bebege odaklaniyorum ben

0|1
    0|0
  • sıkıcı

0|1
    0|0
  • Demek oluyor ki. ben bu adamla bir omur yasama sıkılmam her gun daha cok severim daha coksaygi duyarim bu adam dan oyle bir baba olur ki tekrardan asik olurum. en kotu gunlerimizde beraber oluruz destek oluruz birbirimize beraber guler beraber eglenir yeri geldginde de birbirimizin gozyaslarini sileriz bence budur.

0|1
    0|0
  • Bir insanın her halini görüp.. Sevmek sabır göstermek kendini frenlemek.. Çok sevip evlenenlerin yanlış düşüncesi bu yüzden "değişti" algısı.. Hep mutlu ve huzurlu olunmaz ne kadar ılımlı ve sabırlısın bu da mühim..

0|1
    0|0
    • hatalar insanlar içindir. evlilik senin için sevgi ve sabırdan baret midir?

• Doğru iletişimi kurup anı yaşayamıyorsam o kişiyle evliliği düşünmem. Sevmek yetmiyor yürütmek için paylaşım ve sosyal yaşam benim için önemli

• mantık yönünden daha ağır bir düşünce bu. ama türk erkeklerinin senin bu istediğin şeyleri nekadar yapacağı düşündürücü açıkçası. (çok şey istemiyorsun elbette ama durumda malum)

• Özgürlüğünün bittiği an

0|1
    0|0
  • Aile kurmak filan işte

0|1
    0|0
  • Bazen saçma bazen mantıklı geliyor

0|2
    0|0
  • Huzur

0|1
    0|0
  • saçmalık

0|1
    0|0
  • vahşet gerilim savaşı ifade ediyor

0|1
    0|0
  • şu an için hiçbir şey

0|1
    0|0
  • O Benim en Iyi dostum, yoldasim ve sevgilim. En kötü günlerimde yanimda , bende onun. Tabi bazen onu bogasim geliyor. Sanirim bunun adi evlilik😊

0|1
    0|0
  • Tek ruh olmak

0|1
    0|0
  • Yol arkadaşı

0|1
    0|0
  • Güzel bişey bence.

0|1
    0|0
  • Sevdiğim adamı doya doya göreceğim beraber yaşayacağımız bir şey.

0|1
    0|0
  • Sacmalik tek kelime ile...

0|1
    0|0
  • hiç gerçekleşmeyecek sadece hayalden ibaret kalacak içimde kocaman bir yara

0|1
    0|0
  • bana en uzak şeyi ifade ediyor

0|0
    0|0
  • İyi günde kötü günde beraber olmayı, sadakatin ve güvenin olması gerektiği bir şey işte. bence güzel. ben anne olmayı istiyorum şahsen

0|0
    0|0
  • Sadakât

0|0
    0|0
  • Bir çok şeyi beraber ve ölene kadar paylaşmayı amaçlamak...

0|1
    0|0
  • bir ömür

0|1
    0|0
  • Evlilik benim için artık büyük bir korku ve aynı zamanda tecrube oldu. Aslında iyi bir şey ama ben hep kötü yanını yaşadım ondan böyleyim sanırım. ..

0|1
    0|0
    • ne gibi korkular ve kötü şeyler bunlar açarmısın biraz?

• umarım tekrar bu acıları yaşamazsın. teşekkürler tekrardan.

• Sagol bende tesekkur ederim

• Çok anlamlı

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 16

• Sorumlulukların en büyüğü be aynı zamanda en güzeli..
    Evlilik insanı tamam eder..
    Yarım kalan insanın kalbini..
    İnancını..
    İmanını..

Kısaca şudur:
    "Saadetin esaslarından nikâh ise:

Evet, insanın en fazla ihtiyacını tatmin eden, kalbine mukabil bir kalbin mevcut bulunmasıdır ki, her iki taraf sevgilerini, aşklarını, şevklerini mübadele etsinler ve lezaizde birbirine ortak, gam ve kederli şeylerde de yekdiğerine muavin ve yardımcı olsunlar." (Risale-i Nur'dan..)

#Vesselam

1|1
    0|0
  • Çok ciddi bir sorumluluk her insan kaldıramaz. Ki zaten boşanma oranları bunu gösteriyor. Kendimi buna hazır hissetmeden ve doğru kişiyi bulmadan bunu düşünmem. Zaten kısıtlanmayı da sevmem. Ama eğer doğru kişiyle bir aile kurabilirsek tadından yenmez bence ve dünyanın en özel şeyi olur

1|1
    0|0
  • Bır ton sıkıtı karı dırdırı trip baska bısı ifade etmıyo kanks

0|1
    0|0
  • orta doğuda evlilik iki kişinin bir arada yaşaması için toplumun ruhsat vermesi ve otaklık anlaşmasının kurumsallaştırılmasından ibarettir.

0|1
    0|0
  • Evliliğe karşıyım

0|1
    0|0
  • Mutluluğun zirvesi

0|1
    0|0
  • Kadın ile Erkeğin bütünleşen kesişme noktası.

0|1
    0|0
  • Saçma geliyor

0|1
    0|0
  • düzen

0|1
    0|0
  • Hic bisey

0|1
    0|0
  • Devletin aile planlamalarını daha iyi takip edebilmek için uydurduğu bir kurum bence

0|1
    0|0
  • Aile, sorumluluk..

0|1
    0|0
  • biz zaten evli olmamız lazımmış terbiyesizlik yapmışız bizi dünyaya bekar fırlatıp atmışlar kendi çabamızla tekrar evlenmeye çalışıyoz o eşi bulup 👍aynen

0|1
    0|0
    • seni dünyaya bu halinle bırakmamışlar heralde :) yavaş yavaş büyümek öğrenmen için.. ama farklı bir bakış açısı..

• Safi sorumluluk

0|1
    0|0
  • Hacı evlilik iki insanın hayatı paylaşmak karşılarına çıkaracağı herşeye birlikte göğüslemek bence

0|1
    0|0
    • evlilik kötülüklere karşı göğüs germek değildir yahu. güzellikleride yaşamaktır. :)

• Hacı güzellikleride yaşıyacaklar tabi ama hayat karsılarına ne çıkrtırsa çıkartsın beraber üstesinden gelmeliler

• bedava seks

0|0
    0|0
Yükleniyor...