Neden toplumumuz çok önyargılı ve araştırmadan yadırgıyor?

arkadaşlar neden toplumumuz müslüman olmayanlara , eşcinsellere , veya farklı düşünce yapısı olan insanlara karşı önyargılı? eşcinselliğe hastalık diyorlar , müslüman olmayana kafir diyorlar , onlardan arkadaş olmaz diyorlar , türbanlı olupta farklı müzik türleri dinleyen bir bayana müşrik diyorlar... nedir bu önyargı? nedir bu manipule etme çabası? bir milleti tanımak için onun tarihi, edebiyatı, kültürü hakkında hiç bir şey bilmeden konuşan bir milletiz.. örneğin müslüman olmayan birisini görseniz hemen dayatma ve manipule etme çabasına giriyorsunuz , siyasi görüşünüz aynı olmayan bir insan görseniz hemen yine dayatma ve manipüle etme çabasına giriyorsunuz.. yaratılış ve din felsefesini araştırmıyorsunuz , aa kitap ne diyor ben onu yapayım diyorsunuz. sorgulamıyorsunuz.. türbanın kökeninin sümerlilerden geldiğine inanıyorum ben. herkesin kendi düşüncesi. asla yadırgamam. benim cemaat üyesi yakınlarımda var.. doğurduğunuz çocuklarınız kendisi öğrenemiyor. kendiniz gibi yetiştiriyorsunuz. o çocuk kendisi sorgulamıyor , robotlaştırıyorsunuz , mini etek giydi diye tecavüzü hak etti diyorsunuz. sanane milletten? türbanlıların bazıları daracık pantolon giydi diyorsunuz. sanane giydiyse? neden herkese eşit davranılmıyor? nedir bu önyargı? nedir bu dayatma çabası? siz ne düşünüyorsunuz?
NOT : SAYGI ÇERÇEVESİNDE YORUMLAR YAPMANIZI RİCA EDERİM. HAKARET , KÜFÜR , KABA YORUMLAR ŞİKAYET EDİLECEKTİR.

1|1

Erkekler Ne Diyor 8

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...