Unutuyor muyuz? Alışıyor muyuz?

Zamanla herşey unutulur derler. Dertler, kederler, olaylar ve sevdalar. Acaba bu gerçek bir unutma mı? yoksa aslında unutmuyoruz da alışıyor muyuz bu durumlara? Unutmaya çalıştığımız şeylere alışıp, sıradanlaştırıp belki de önemsizleştirip alışarak unuttuğumuzu mu zannediyoruz?

0|0
17|29

En İyi Erkek Görüşü

• Unutulmazki tamamen. alisilir herseye. daha az dusunur olursun, yoklugu acitmaz artik...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ne yaptığımı ben de bilmiyorum. Sanırım xper kasıyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• zamanla önemi kalmıyor..
    ilk başlarda her sorun her acı her keder her olay ve her sevda önemli iken
    zaman geçince pek anlamsız hal alıyor

1|0
    0|0
  • Unutuyoruz

1|0
    0|0
  • Unutamadım alıştım sonra kabullendim şimdi vazgeçtim ve kendi hayatımı yaşıyorum eşsiz bir acı tatlı hatıra olarak kalıcak hepsi bu geçmişim..

1|0
    0|0
  • Alışiyoruz aslında.

1|0
    0|0
  • Alışıyoruz.

1|0
    0|0
  • Unutlur

1|0
    0|0
  • Unuttum coktan

1|0
    0|0
  • Zamanla acıya falan alışılmıyor. Geçen tek şey zaman

1|0
    0|0
  • Beyin Sonuç çıkarmak için vardır. Sonuç çıkardığı kötü anıları hafızada uzun süre tutmaz. Eğer bir kötü anıdan sonuç çıkaramamış ve hatırlamanın faydalı olduğunu düşünüyorsa taze tutar (travma). Alınacak ders alındıktan sonra ne yaşanmışsa yaşanmıştır.

0|0
    0|0
  • Unuturuz

0|0
    0|0
  • Unutmuyoruz, alışıyoruz.

0|0
    0|0
  • Bu sorunun cevabını bende çok merak ettim. Görüşleri okudum tatminkar bişeyler bulamadım. Sahiden unutuyormuyuz yoksa alışıyor muyuz.

0|0
    0|0
    • Unutmuyoruz sadece unuttuğumuzu zannediyoruz. Yani alışıyoruz. Sönük bir ateş gibi küller kalıyor kalbinizde...
      Küllerle oynarsanız tekrardan canınızı yakıyor... Hüzünleniyorsunuz. Onu unuttum diyorsunuz aslın da sadece hatırlamış oluyorsunuz...

• Öğretilmiş yanlışlıklarla dolu zihnimiz kalbimiz. Paradoks aslında yaşadığımız biçok şey. Zihnimiz unut derken, kalbimiz alış diyebiliyor. Aslında bu soru psikoloji biliminin derinliklerine açılan bir soru. Bilimsel açıdanda değerlendirilse çok tatminkar sonuçlar çıkıcağına veya kuramlar oluşturulabileceğini düşünmüyorum. Çetrefilli ve zihnin derinliklerini barındıran bir soru. Beyin devrelerim yanmak üzere yarım saatten fazladır bunu düşünüyorum 😄

• alışıyoruz, unutamıyoruz :(

0|0
    0|0
  • Umursamayip sallar unuturum ben

0|0
    0|0
  • alışıyom

0|0
    0|0
  • Unutuyor gidiyor insan

0|0
    0|0
  • Tamamen alışıyoruz. Yoksa kederlenen konu ortadan kalkmadığı sürece keder gitmez. Sadece artık taşıman gereken yük haline geliyor.

0|0
    0|0
  • Alışmaya zorlanıyoruz. Ama asla unutamıyoruz.

0|0
    0|0
  • Unuturum dakikasinda.

0|0
    0|0
  • Unutamayacagin tek şey ölüm

0|0
    0|0
  • Alışıyorum zamanla, unutmak diye bir şey yoktur. Rafa kaldırmak vardır.

0|0
    0|0
  • unutmak:hatırlamamak alışmak:unutmamak ama elinden birşey gelmemek yani unutuyoruz

0|0
    0|0
  • Alisiyiruz

0|0
    0|0
  • Alışıyoruz

0|0
    0|0
  • Hepsi alışkanlıktan.

0|0
    0|0
  • Duruma göre değişir unutmak veya alışmak... :)

0|0
    0|0
  • Alışıyor

0|0
    0|0
  • öyle şeyler varki unutulur ama öyleleride varki iz brakr alışmak zorunda kalırsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Unutuluyor zamanla unutulmayacak birşey yoktur bu hayat böyle yaşarsın mazi olur en unutulmaz dediğin hatıralar bir gün gelir unutulur

1|0
    0|0
  • Uyutuyoruz.. kış uykusuna yatırılan mevzular var içimizde.

1|0
    0|0
  • Unutuyoruz

1|0
    0|0
  • Alışıyoruz

1|0
    0|0
  • Hatırlıyosak unutmamışızdır zaten neyi unutabiliriz ki o acıya alışıyoruz alışarak da geçiyo

1|0
    0|0
  • Alışmak

0|0
    0|0
  • Zamanla alisiyorsun. Unutma gibi bir durum kesinlikle yok. Ha soyle onceden seni uzen o aniyi hatirladiginda agliyosun belki de cok agliyosun ama sonra zamanla seni uzen o ani aklina gelince guluyosun artik.. yasandi bitti diyorsun

0|0
    0|0
  • Harbiden unutuyorum.

0|0
    0|0
  • Aciai soguyor

0|0
    0|0
  • Alışıyoruz.

0|0
    0|0
  • Alışıyoruz unutmuyoruz

0|0
    0|0
  • Alisiyorsun

0|0
    0|0
  • Alışıyoruz. Yaşadıklarımızı unutamayız, hafızamızın azizliğine (!) veriyorum ben.

0|0
    0|0
  • Unutulur

0|0
    0|0
  • Bence alisiyoruz. Unutmak ne mumkun..

0|0
    0|0
  • alışıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...