Babalar doğuma girmeli mi?

Babalar doğuma girmeli mi? Evetse neden? Hayırsa neden?
Dengesizce saygısızca görüş yapanlar hem şikayet ediliyor hemde engelleniyor o yüzden saygılı olmanızı rica ederim❤
Babalar Doğuma girmeli mı?

Güncellemeler:
Way arkadaş günün sorusu sorsam bu kadar görüş gelmezdi, çok teşekkür ederim😘 iyi ki varsınız. Benim cevabım Hayır girmesın kapıda beklesin. Dogumda karısını elini tutup 1 hafta sonra karısını aldatanlar var. Ben gizemli olmayı seviyorum, eşim benim kıymetimı çok daha iyi biliyor ve gece bebek uyansa benden önce uyanır susturmaya çalışır❤❤

4|7
154|131

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle giricem..
    eşimin o anda yanında olmalıyım..
    iyi günde (ki bundan daha iyi bir gün olmaz) yanında olmaya söz vereceğim bir kere..

14|2
    0|0
    • Heyt bee... Herkes yorumda yok mahrem günü , yok tiksiniriz felan yazmış... Herkes erkek olabilir ama herkes baba adayı olamaz. Harika bir yorum abicim...

• buarada bir an önce sağlıkla evladınızı kucağınıza almanızı dilerim..
      Eşiniz oğlunuz ve kızınızla bir ömür mutlu olun...

• Amin amin. çok teşekkür ederiz 😊 darısı olmayanların başına 😊😊

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 130

• O zorlu anında eşimi yalnız bırakmam

8|3
    0|0
  • Bence HAYIR. . .
    Nedenine gelince...
    Bir nevi operasyon Allah korusun kötü bişeyler olsaaksilik vs. adam ya aağlamaya ya da öfke saçmaya başlayacak bide o adamla uğraş :S Ufak bir aksilik olsa bile kadın da bebek te mazallah sıkıntıya girer hayatları adamla uğraşmaktan :/
    Kısa cevap :
    Hiç tamircinin Fırıncı nın yaptığı işe ortak oluyor musunuz?
    Ekmek çıkınca kucağımıza alalım :D ♥

4|0
    0|0
  • şimdi ablacım Şu an kendımı baba olarak hıssedıyorum karım doguruyor Şu an dusunuyorum. . . .
    bence girerse eşine destek olabilir , eşi kendini güvende hisseder eşi için rahat iyi olur bu durum ,
    he tabi eşi dogururken musasip yerde kalıcak elbette ,
    olmaması için bir yorum yapamayacam cunku zararı 0oldugunu dusunmuyorum ,

hee belki ebe erkekse , atıyorum erkek eşi olunca kadın kendını rahat hıssetmez ebe erkek oldugu ıcın cunku eşi dısarıda ne bılım ,
    tıpta ayıp olmaz benım dusuncem ama herkez oyle dusunmez malesef,

1|0
    0|0
  • Girsin. Kadını o haldeyken sevebiliyorsa , gerçekten sevmiştir.

3|2
    0|0
  • bence girmemek en iyisi
    o an bebekle annenin en mahrem anı
    erkek o anı bozmamalı

3|2
    0|0
    • Sanki baba hiç görmemiş mahrem yerini de. baba doktorlar çıkarmıyor ki çocugu :D Baba karısının başında bekliyor.

• @aliatabak121212 bir fikriniz varsa soruya yazmalıydınız yorumumun altına degil.. gereksiz bir yorum olmuş
      baba elbette çıkarmıyor ama o an bana göre çocukla annesi için özel bir an.. bana katılmıyor olmanız yorumumun altında bu şekilde alaycı bir yorum yapmanızı gerektirmez..
      @obsession hanım aynı şekilde sizin içinde geçerli bu yorum

• Ben yorumumu yaptim ne ozel ani anne bebegin baba bu olayda neden dahil olmuyacak bunu acikla bana once. Aile bina denir anne baba bebek. Sadece anne ve bebegin ozel ani olacaksa herkes gitsin bir zahmet dol donorundan cocuga kalsin anne bebek ozel okuyo baba yok ortada cunku belli degil donor oldu icin. Ya allahim ne insanlar var

• yok ya eşimin o acıyı çekmesine benim yüreğim dayanmaz.

2|1
    0|0
  • Evlenirsem, karım isterse girerim.
    Girip, o anı videoya çekmek isterim ama, karım İstemezse girmem.

4|2
    0|0
  • doğrusu nasıl olur bilmem ama ;

ben girerim.
    hatunumun elini tutmazsan hayatım boyunca pişmanlıktan uyuyamam valla.

3|1
    0|0
  • Girip girmemesi gerektiği biraz absürd bir konu aslında. Mesela ben girip eşimin yanı başına diz çöküp elimi uzatır onun acısını paylaşmak adına elimi kanatana kadar sıkmasına göz yuma bilirim. Kim bilir ne kadar acı çekecek. O acıyı paylaşmam lazım bir erkek olarak. Doğuma girmememi istiyorsada yine kendisi bilir tabii :)

2|0
    0|0
  • Ben girmek istemem. Durduk yere doktorlar doğumu bırakıp benimle ilgilenmek zorunda kalmasınlar..

5|2
    0|0
  • Haha ne güldüm ya kimi mahrem demiş kimi ayıp demiş kimi iğrenc demiş arkadaşım çocuğu yaparken ayıp değilde doğururken mi ayıp ya da mahrem oluyo tabiki girmeli o an yanında olmalı boşuna mı deiyoruz hastalık da sağlıkda yanlız bırakmıycaz hem neden eşimden tiksinim ki o benim oturur izlerim en ince detayına kadar hep doktor olmak istemişimdir belki bebeğin bir bacağında ben tutarım :)) işin espirisi bir tarafa girmeli sonucda o bebeği tek başına yapmıyo o ana tanık olmam lazım...

3|0
    0|0
  • bir yandan eşine destek olmak için girmeli evet ama bir yandan da dayanılmaz bir durum sevdiğin kadının o halde acı çekişini görüp birşey yapamamak 😊

2|1
    0|0
  • Açıkçası ben girmek isterim.

3|0
    0|0
  • Eşim isterse ben girerim. Eşimi doğum sancılarını çekerken yalnız bırakmak istemem elini tutarım yanında olurum belki bu onu biraz daha rahatlatır. Tabi o anki acıyla elimi bile kırabilir sıkmaktan ama olsun 😄

3|0
    0|0
  • Sonuçta golü atan benim kupayı da beraber kaldırmalıyız.

4|2
    0|0
  • Ben girecem, girsin

2|0
    0|0
  • Girsin bence, kadın o kadar acı çekiyor motivasyon olur ve o anı yaşar :o

2|0
    0|0
  • Sanırım sizin doğum zamanınız yaklaştı :)

1|1
    0|0
  • Bence girmeli o anı görmeli hakkı bir babanın

2|0
    0|0
  • Girsin ne olacak ki?

2|0
    0|0
  • Ben girmene taraftariyim o beklem heycani ayri ve de sonucta esinin dogum halini gormek duyvulari olumsuz etkilyebilir

2|0
    0|0
  • evet girsin sizin doğum nasıl oldu

2|0
    0|0
    • Benim ağladığımi görmemiş eşim doğum ani mı hiç göremez😊ilk çocuk yurt dışında doğdu Teyzem gerçekleştirdi nerdeyse onu da kovacaktim sancı varken şimdi Türkiyede olacak doğum eşim bende giriym diyor ben istemiyorum. Benim acayip bir yapım var acı çektiğim ani kimse gormemeli yoksa baş üstüne gir derim 😉

• hayırlısı olsun çocuk sağlıklı olsun sizin doğum iyi geçsin gerisi boş

• kadın istiyorsa girmeli

2|0
    0|0
  • Bence eşinin yanında olmak için girmeli. Onun dışında kordonu keseyim vesaire gibi şaklabanlıklar için girmemeli.

1|0
    0|0
  • Gireceğim kesinlikle ama onu benim sakinleştirmem gerekirken o beni sakinlestirmeye calisacak muhtemelen 😊 En degerlilerimi oyle bir anda yalniz birakamam 😊

1|0
    0|0
  • Bu soruyu daha önce başka bir sitede görmüştüm ve çoğu kadın istemediğini eşlerinin onları o şekilde -kendi tabirleriyle iğrenc bir halde- görmeleri kendilerinden sogumasina neden olur diye korkmalarından kaynaklıymış.
    Ben isterim. O anı o heyecanı eşimle beraber yaşamak isterim. O orada acı çekerken ben de destek olmak ve o özel ana dair bişeyler paylaşmak isterim. Ve bu ondan iğrenmemi değil onu takdir etmemi sağlar.
    Güçlü Kadınım Benim.

1|0
    0|0
  • Ben girerim eşimin elini tutmak için..:)

2|0
    0|0
  • bence girmeli ya da girmemeli diye bir şey söylenmemeli.

kişinin kendi tercihin bırakılması daha doğru olur.

1|0
    0|0
  • Bence hayır, buna dayanamam.

1|0
    0|0
  • Evet, girmeli sonuçta eşi ve çocuğu dünyaya geliyor. Hatta göbek bağını da babalar kesmeli. dd

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    100

Kızlar Ne Diyor 153

• kimi kaynakta girmemeli diyor çünkü baba bu doğum anını izledikten sonra uzun süre eşine cinsel anlamda yaklaşmak istemiyormuş erkeklerde bir isteksizlik oluşuyormuş. görüntü aklına geliyormuş mu ne vs
    kimi kaynakta da girmeli diyor çünkü bu aradaki bağı kuvvetlendirirmiş ve baba olan kişinin eşini anlamasını sağlarmış. ne zorluk çektiğini görmesi vs önemliymiş ve evladının nasıl dünyaya geldiğini görmesi anne kadar babanın da hakkıymış. bu sebeple iki ayrı görüş olsa da bence adamına göre karar vermeli kadınlar yönlendirmeli bu durumu. daha sonradan sizden bu anlamda tiksinecek bir eş olabilirse girmemesi daha iyi. ama diğer yandan daha duygusal bir yapıya sahip ve evladının her anını kaydetmek ve görmek için orda bulunmak isteyen babanın eşinin yanında olması iyi olacaktır. tabi kadın açısından da şöyle bir şey var ; sonuçta eşinin doğum gerçekleşirken elini tutması onu rahatlatmaya çalışması yanında olması heleki hormonları değişmiş duygusallaşmış bir kadın için çok çok önemli olsa gerek. ama tabi kimi kadın da bu durumu eşinin görmesinden utanabilir çekinebilir ve istemez yanında olmasını. bu konuda iki farklı görüş var kesinlikle. buna eşler kendi durumlarına göre karar vermeli diyorum.

1|0
    0|0
  • Eşini seven bir erkek bunu sorun etmemeli. Eşinin baş ucunda bekleyip destek olmalı. Orada kendinden çok eşini ve bebeğini düşünmeli. Duyuyoruz görüyoruz ne kazlar yaşanıyor doğum anında erkek iyi bir gözlemci olmalı yanlış bir şey olursa şahit olmalı anne baygın olabilir her şeyden haberi olmayabilir eşinin gözü ve kulağı olmalı. Hastalıkta iyi gün ve kötü gün adına verdiği sözleri tutmalı...

1|0
    0|0
  • Girmeli ki hem bebegin dogdugu ani gormek icin cok ozel guzel bir an o duyguyu paylasmak icin ve ayni zamanda kadinin degerini bir kez daha anlamak icin kadinlar cok zorluk cekiyor dogum yaparken
    Girmeselerde bebek dogduktan sonra torba cikiyor ya 🙈 ingilizcesi placenta turkcesini bilmiyorum iste onu gormek cok kotu tiksindiriyor omur boyu unutulmayacak bisey ama dedigim gibi gitmeli 👍🏼

1|0
    0|0
  • Girmeli demiştim ve bunun üzerine bir bence yazmıştım :))
    www.kizlarsoruyor.com/.../a47017-erkekler-doguma-girmeli-mi

1|1
    0|0
  • Girmeli , o an annenin nasıl zorluklar çektiğini görüp ona daha da destek olmalı.
    Sımsıkı tutmalı ellerinden...

1|1
    0|0
  • yok kocam bnden tiksinir bende sogur o yuzden girmesin doguma diyen kadinlar taniyorum ve gercekten cok anlamsiz buluyorum , pardonda kadin tek basinami yapti o cocugu? dogum hem bir anne baba icin en özel hemde anne icin inanilmaz aci veren bir an (fiziksel aci sanci falan ) kadin neden bu anda tek basina olmak zorunda? sirf kocasi dogumda akan kanlari ve benzeri sivilari görecek diyemi? kadinin adet dönemi olmuyormi insanlik hali hic mi pantolunu ya da geceligin uzerinden hafif bir kan lekesi görünmüyor evlilik boyunca? eger bir erkek sirf karisinin dogum anini gördü diye tiksineceksi tiksinsin hatta kadinlarla ugrasmasin adet dönemi olmayan dogum yapmayanlara erkeklere yönelsin direk

1|0
    0|0
  • Turkiyede ne sacmalik bu!!! Hollandada doguma babalar hep giriyor yardimci destel psikoljik olarak yaninda esinin. Cocuk onunda oda olmali dogum aninda. Turkiye ne geride yasiyo bea alalalaaa

1|0
    0|0
  • Öyle bir anda acıyı paylaşmalısın bence. Fiziksel olarak olmasada o anın enerjisini birlikte hissetmeli acısınıda eşit şekilde çekmeliyiz. Bu yüzden girip destek ve yardımcı olmalı ^^

1|0
    0|0
  • bilmiyorum ablacım

1|1
    0|0
  • Bence hani eşinin tarafta elini tutarak durabilir. Ama hiç doğum izlemedim bilemiyorum pek emin değilim fikrim değişebilir :D

1|0
    0|0
  • Girsin. Bakmasada esinin elini tutsun. Destek olsun.

1|0
    0|0
  • girmeli destek olur.

1|0
    0|0
  • Girebilir tabi eşinin yanındaa destek amaclı

1|0
    0|0
  • Kesinlikle girmeli.
    Var ya 5 tane çocuğum olsun diyen herifler görsünler doğumun o kadar kolay bir şey olmadığını.

1|0
    0|0
  • Eğer olur da birgün çocuk sahibi olursam sezeryanla doğuracağım için girmesinler diyorum. Bağırsaklarımı görmese de olur babası :D

2|3
    0|0
  • Evet

2|0
    0|0
  • bnce girmeli...
    bn doğum yaparken eşimin yanımda durması çok hoşuma gider mesela :) bide böyle telaşlanıyosa flana :)))

2|0
    0|0
  • Girmeli.
    Hem o zorluğu, çekilen o tatlı sıkıntıyı yakından görmeli,
    Hemde annenin elini tutmalı, yanında olduğunu hissettirmeli.

3|0
    0|0
  • Bence girmeli tabi aptal aptal izlememeli dogum aninda destek olup opebilir elini tutabilir yaparken yaninda oluyosa dogumdada olsun. Bazi arkadaslar karisindan soguyabilir vs yazmislar Oyle bir es umarim kimseye denk gelmez. Zaten tiksiniyorsa sevgisinden suphe ederim. Insan sevdiginden tiksinir mi?

1|0
    0|0
  • Eskidendi sanırım o şimdi erkeklerde istiyor.. Hem bebeğin ilk sesi anneyi olduğu kadar babayı da mutlu eder.. :)

2|0
    0|0
  • Girmeli. Bebeği oluştururken payı varsa çıkarırken de payı olmalı. O acıyı da gorsun eşini anlasın ne kadar zor olduğunu. Ben böyle düşünüyorum 🙈

1|0
    0|0
  • Bence girmeli. Yurt dışında birçok ülkede eşler de doğuma girebiliyor zaten. Türkiye'de de böyle olmalı. Kadının yaşadığı sıkıntılar, zorluklar böylece göz ardı edilmemiş olur diye düşünüyorum 😊

1|0
    0|0
  • Evet. Sonuçta çocuğu yapmayı biliyor, elbet o acı dolu doğum esnasında da anneye destek olmalı. Hem de neden kendi çocuğunun dünyaya nasıl gözlerini açtığını görmek istemesin ki?

1|0
    0|0
  • Bence girmeli
    Destek olsun esine

1|0
    0|0
  • Karsilinli anlasmaya bağlı

1|0
    0|0
  • Fark etmez eşi istiyorsa girsin istemiyorsa girmesin bir kadın olarak ben istemem ama isteyenede saygı duyarm

1|0
    0|0
  • bence girmeli eşine moral vermeli

1|0
    0|0
  • Neden olmasin cok normal. Kari-koca ayni zamanda iki iyi arkadas olmali, herseyi paylasmali birbiriyle.

1|1
    0|0
  • Girmeli bence destek olmali ve de cok seker bir durum esini yalniz birakmamali o ani birlikte yasamalari cok hos olur 😊

1|0
    0|0
  • evet çünkü bu özel anı kaçırmamalı ve eşinin acısına yanında durarak elini tutarak eşlik etmeli ki eşinin kıymetini daha iyi anlasın

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    123
Yükleniyor...