Laik misiniz Şeriatçı mı?

Laik misiniz Şeriatçı mı? Kendi cevabım, doğma büyüme laik ve sosyalist bir devrimci olduğum!

• Laik
    68% (15)76% (22)73% (37)Oy Ver
  • Şeriatçı
    32% (7)24% (7)27% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|14

En İyi Kız Görüşü

• asla şeriatçı olmadım olmam Türkiye Cumhuriyeti Devletinin böyle olmasını isteyenlerden de nefret ederim.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanım. Desteklediğim yönetim biçimi laik sistemdir. Herkes inancını istediği gibi yaşayabilir. Şeritaı savunanları anlayamıyorum. Şeriatı yaşamanızın önünde engel mi var. Uygulasana hayatına. Telefondan p*rno seyredeceğine, burada cinsellik katagorisinde soru cevaplayacaına, Facebook'da milletin karısına kızına mesaj atacağına kendine çeki düzen versene. Bunların zihniyet bu ağa. Her b. oku yerler. Millete fetva veririler.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 13

• Neden şeriatı seçiyim. ya da neden şeriatı seçsinler? Zaten şu an özgürüm sanıp ufacık sınırlar içerisinde yaşamıyor mu bu insanlar? İnandırılmıyorlar mı özgür olduklarına saçma sapan kurallar ile. Şeriat cahilliktir , cehalettir.

0|1
    0|0
  • şeriatcı olmak diğer dindeki kişileri 2. sınıf vatandaş kabul etmektir devlet içinde insan haklarına aykırı

0|1
    0|0
  • Önceliğim Şeriat

1|1
    0|1
  • Doğma büyüme mi? :D Öncelikle şeriat Allah'ın kuralları olduğuna göre ve ben bir müslüman olduğuma göre önceliğim şeriattır. Ama çoğu müslüman gibi laikliğe kötü yönde bakmam. Ayrıca bugün ülkemizin şartlarınında şeriata uygun olduğunu pek düşünmüyorum. Bu yüzden ülkemizin laik olarak kalması daha mantıklı geliyor ancak maalesef ki laik bir ülke adı altında geçtiğimiz halde laiklik doğrultusunda uygulamalar yapıldığını göremiyoruz.

0|0
    0|0
    • Gerçek şu ki şeriat kötü bir zihnin eline geçtiği zaman şerre dönüşür. Aslında şeriat demek kuranın ilkelerini tıpatıp uygulamak anlamına geliyor. Yani bugün şeriat gelse Müslüman olmayanların ya da İslami kurallara riayet etmeyenlerin, aykırı ses çıkartmaya çalışanların vay haline. Hadi kuranı bir kenara bırakalım. Çünkü bugün dünyanın hiçbir ülkesi bir Mevlana dönemine erişemez. Bir ülkede bilim ve sanat düşmanlığı varsa ve şeriatın başına bu düşmanlığı eyleyenler gelecekse o gün hiç gelmesin zaten.

• Maalesef ki okudum sevgili Hz. Kuranımızı! Bak bunu olanca samimiyetimle söylüyorum. Gördüm ki İslamın özüyle uygulanışı arasında dağlar kadar fark var. Tıpkı söylenen ve yaşanan, yaşanmış ve yaşandığı iddia edilen İslam gibi. Hem o kadar şey söyledim tek bu mu dikkat çekti? Dinler bu günün dünyasında geçerliliğini yitirmiş, geçmişin toplum kanunlarıydı. Ama senin kendi çemberinin içinde hakkın olan bir özgürlüğün var. Ona kimse saygısızlık edemez.

• Evet zaten şu an şeriat uygulayan ülkelerin tümünün uygulamaları neredeyse yanlış. Kur'an ile alakaları yok. Ancak ben şeriatı kastederken Kur'an'a uygun şeriattan bahsetmiştim.

• namaz kılarım ve laikim

0|1
    0|0
  • Laik tabiki

0|1
    0|0
  • Laik tabikide

0|0
    0|0
  • Ateistim nasıl şeriatçı olayım?:) Devlet ateizmini benimsemiyorum. Laiklik en iyisi bir devlet için.

0|1
    0|0
  • şeriat denen alçak ve iğrenç şeye sonuna kadar karşıyım öncelikle bunu belirteyim. ben bir Türk'üm! arap kültürü ile işim olmaz.

0|0
    0|0
  • Hiçbir insan çıkıp da bana "bak bundan sonra böyle yapacağız çünkü Kur'an-ı Kerim'de böyle yazıyor" diyemez. Derse bunun bir yorum kitabı olduğunu dönemin şartlarıyla ve indirilme gerekçeleri olan olaylar ile birlikte incelenmesi gerektiğini dolayısıyla bir yorum işi olduğunu dolayısıyla kişiden kişiye değişebileceğini "sana ne yarraaaaam" cümlesiyle açıklarım.

0|0
    0|0
  • Seriatciyim ateiz değilim

0|1
    0|0
    • Sanırım Ateist demek istedin :D

• Nayir doğrusu ateyizdir. Reyizlikten Ateyize dönüşmüş 1 kelime. Sabri reyizle birlikte başlatılan akim. Atlara taptiklari düşünülmektedir ajsjff

• Laik Hristiyanım..

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...