1 yıl 8 ay hapis cezası aldım? İtiraz etsem sonuç değişir mi?

SAVCININ İDDİANAMESİ:

Yukarıdaki kimlik bilgisi yazılı şüphelinin kızın fotografını temin ederek müştekinin ismiyle twitter isimli ınternet sıtesınde hesap olusturdugu ve kızın arkadaslarının profılını ekleyerek yazısmalar yaptıgı, olayı ogrenen müşteki ile arkadaşlık yapabilmek için bu hesabı açtıgı ve cok pısman oldugunu soyledıgı , 136/1 kişisel verileri ele geçirip veya yaymak. suçu oluşturdugu.

KIZIN TALIMAT DURUŞMASINDAKİ İFADESİ:

Ayrıntıları daha önce anlattım. Kendısıyle aynı dersaneye gıdıyorduk. Bunun dısında bı arkadaslıgımız ılıskımız yoktu. Galiba fotomu ınternetten bulmus benımle ırtıbbat gecmek ıcın hesaplar yapmıs. Arkadaşlarımdan numaramı ogrenmeye calısmıs. B ıkerede benı aradı nıye engelledın benı dıye kendısını tanıtmadı ama o oldugunu anladım. Şikayetlerımden sonra rahatsızlıkları bttı artık ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM. KAMU DAVASINA KATILMAK ISTEMIYORUM.

HAKİMİN DURUŞMADA DEDİĞİ:

Tamam kız şikayetçi değil ama 136/1 de şikayete baglı bı suc degıl. Tck 2 yıl ceza bunu iyi halden 1 yıl 8 aya düşürüp sabıkan olmadıgından hagb uygulayıp erteliyoruz. 5 yıl bı suca karısma dedi.

Güncellemeler:
7 gün itiraz etme süresi varmış çıkan karara?
İtiraz halınde ağır ceza bakıyormuş. Bir şey değişir mi? İyi mi olur?

0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 5

Yükleniyor...