1 yıl 8 ay hapis cezası aldım? İtiraz etsem sonuç değişir mi?

SAVCININ İDDİANAMESİ:

Yukarıdaki kimlik bilgisi yazılı şüphelinin kızın fotografını temin ederek müştekinin ismiyle twitter isimli ınternet sıtesınde hesap olusturdugu ve kızın arkadaslarının profılını ekleyerek yazısmalar yaptıgı, olayı ogrenen müşteki ile arkadaşlık yapabilmek için bu hesabı açtıgı ve cok pısman oldugunu soyledıgı , 136/1 kişisel verileri ele geçirip veya yaymak. suçu oluşturdugu.

KIZIN TALIMAT DURUŞMASINDAKİ İFADESİ:

Ayrıntıları daha önce anlattım. Kendısıyle aynı dersaneye gıdıyorduk. Bunun dısında bı arkadaslıgımız ılıskımız yoktu. Galiba fotomu ınternetten bulmus benımle ırtıbbat gecmek ıcın hesaplar yapmıs. Arkadaşlarımdan numaramı ogrenmeye calısmıs. B ıkerede benı aradı nıye engelledın benı dıye kendısını tanıtmadı ama o oldugunu anladım. Şikayetlerımden sonra rahatsızlıkları bttı artık ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM. KAMU DAVASINA KATILMAK ISTEMIYORUM.

HAKİMİN DURUŞMADA DEDİĞİ:

Tamam kız şikayetçi değil ama 136/1 de şikayete baglı bı suc degıl. Tck 2 yıl ceza bunu iyi halden 1 yıl 8 aya düşürüp sabıkan olmadıgından hagb uygulayıp erteliyoruz. 5 yıl bı suca karısma dedi.

Güncellemeler:
7 gün itiraz etme süresi varmış çıkan karara?
İtiraz halınde ağır ceza bakıyormuş. Bir şey değişir mi? İyi mi olur?

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Neye itiraz edeceksin?

1|3
    0|0
    • 7 gün itiraz etme süresi varmış cıkan karara

• 2012 tarıhlı ama

En İyi Erkek Görüşü

• TCK madde 136/1 tamamen şikayete bağlı bir suçtur. Sonuçta yargılanmışssın ama kız şikayetinden vazgeçmiş bu nedenle hakimin ısrar etmesini anlayamadım. Normalde beraat etmen gerekir diye düşünüyorum. Bu nedenle süresi içinde dava sonucu için yargıtayda temyize git derim. Geçmiş olsun..

0|0
    0|0
    • Bir avukattan yardım almalısın, kendi başına olmaz kolay gelsin..

• kız mustekı durumda davanın sonucunu yanı bana ne karar verıldıgı goremez mı

• Görebilir tabiki bir baksın o zaman..

Kızlar Ne Diyor 4

• Hak etmisin

0|0
    0|0
  • Dışardan ceza alırsın ya ne hapisi?

0|0
    0|0
    • Anlamadım?

• Diyorum ki cezaevine girmezsin dışardan alırsın cezanı 5 yıl bir olaya karışmazsın. Ayrıca kamuya döndüğü için itiraz etsen sonuç değişmez.

• Allah kurtarsin.

0|0
    0|0
  • Cezan ertelenmiş zaten 5 yıl içinde suç işlersen yatarsın yoksa yatmazsın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• cezanı infaz etmişler işte, 5 yıl kimseyi rahatsız etme. :)

0|0
    0|0
  • Sucun sabit gitsede degismez neden diyeceksin dijital veriler kesindir 😉 bu sana ders olsun bidaha yapmazsin yaparsan katlanir cezan.

0|0
    0|0
    • avukata dava dosyasını vs ne oldugunu bı goturcem durusmalara avukatsız cıkmıstım ondan öyle oldu cunku cok fazla ceza

• Merhaba,
      Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması demek, sanık hakkında herhangi bir hükmün henüz olmaması anlamına gelmektedir. Bu nedenle şahsın adli sicil kaydında da hükümle ve yargılamayla ilgili herhangi bir belirti olmaması gerekmektedir. Hal böyleyken maalesef sabıka kayıtlarında HAGB bilgileri yeralmaktadır. Ancak şahsın suçu ve aldığı cezaya dair bilgiler görünmez. Sadece Kararın hangi mahkemece verildiği, tarihi, sayısı ve HAGB'nın denetim süresine dair bilgiler yer almaktadır. Umarız HAGB alanların adli sicil kayıtlarındaki bu gereksiz yazılar da kalkar. Benim kişisel görüşüm bakanlıktan bu konuda talepte bulunmanızdır. Kolay gelsin

• foruma bırı gözüküyor diye böyle yazmıs bılmıyorum avukat mı ne oldugunu

• itiraz edersen iyi hal kavramı gider daha fazla ceza yersin aptal salak işlere bulaşma daha..

0|0
    0|0
    • 1 yıl 8 ay cok fazla? Avukatla konustum durusma cıktısını vs gotturcem bı bakcak

• en iyi ihtimalle çıkmaz onlara nasıl göründüysen sadece kayıt altına alaırlar sabıka yazmazlar ama tekar yaparsan %100 oranla sabıkana yanısr 5 yıl kadar ceza alabilirsin neden böyle birşeye gerek duydunki bide hapse atmazlar dışarıdan ceza alırsın o durumlarda hapse atılmazsın

• asliye ceza mahkemesi sorgulama kısmındakı sekreter gıbı kadın nıye gözükür dedi öyleyse? onlarda bilgili ben yenı mı eklendı gozukmuyormus dedım yoo bastan berı gozukuyor dedi

• Lan bir avukata sorsan kurtulduydun a*q :D neyse Allah kurtarsın artık.

0|0
    0|0
  • Açıklanır bunu yapan kişi artık

0|0
    0|0
Yükleniyor...