Arkadaşlar hep merak etmişimdir lütfen dürüst cevaplar olsun?

Sorum şu Aleviler müslüman mıdır müslümanlar sa namaz kilarlar mı zekat verirler mi oruc tutarlar mi ve Alevilik ne demek acaba?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Aleviler müslümandır kardeşim. Alevi değilim ama bildiğim hatta tanıdığım 2 tür alevi var. Bir kısmı Allah'a Kur'an a ve Hz. Muhammedin peygamberliğine iman eder. Bir kısmı da bunlara iman eder ancak bununla beraber son peygamber olarak Hz. Ali'yi kabul eder. 2. kısım bence biraz muallak ama 1. kısım aleviler gayet normal müslümandır bir de aleviler namaz zekat falan vardır ama oruç ramazan da değil muharrem ayında tutarlar.

0|0
    0|0
    • Alevi ne demek

• Kardeşim Hz. İsa da peygamber değilmiydi? Kur'an da adı geçiyor öyle değil mi peygamber olarak imanın şartlarından birisi de peygamberlere inanmaktır ki bizler müslüman olarak bütün peygamberlere inanıyoruz kuranda adı geçen hepsine. Senin mantalitenle bakınca bizler hristiyanız?

• Hayır benim anlamadığım Aleviyim diyen insanlar islam dini ile uzaktan yakından alakaları olmuyor nerde bir alevi görsem mutlaka sol görüşüdür islam adına hiç bir eylem ve faaliyetleri yoktur cem evlerinde kadınlı erkekli müzikli ayıni yaparlar nerde bir islam karsitli eylem varsa mutlaka alevi olur ama alevilik hz. Ali efendimizi sevmek onun izinden gitmekse benim gibi neden davranmıyorlar bunu anlamiyorum

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet müslüman

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Yapanı var yapmayanı var.

0|0
    0|0
  • aslında alevi sünnü yok şii sunni var aleviler şii lerin bir kolu

0|0
    0|0
Yükleniyor...