Kadın düşmanlığı nedir?

"Kadınlar çalışmamalı, çocuk büyütmeli."

"Kadınlar hayatları boyunca kocalarına ve babalarına itaat etmeli."

"Kız çocukları erkekler kadar rahat büyütülmemeli."

"Kadınlara bu kadar hak yeter, feministliği bırakın."

Yaşadığımız toplumda erkekler daha ağır basmak üzere nüfusun çoğu bu düşünceleri benimsiyor.

Her ne kadar inkar etseniz de Türk, Anadolu veya Ortadoğu kültürü ile büyümüş neredeyse herkesin içinde kadın düşmanlığı var. Bazıları utanmadan açık açık yaşıyor, bazıları bastırılmış bir şekilde yahut kendisini kadın düşmanı olmadığına inandırmaya çalışarak.

Size göre kadın düşmanlığı nedir?

Bu sıfatı haketmek için illa kadınların derisini yüzerek işkence yapan bir ruh hastası olmak mı gerekiyor yoksa gün içinde normal sanarak yaptığınız bastırma ve aşağılama da yeterli mi?

2|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• inanmiyorum seni klonlamamiz bu dusunceleri alip. insanlara dagitmamiz lazim 😱😱 gercektrn bu fikirde misin?

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• demek ki bunlar tecrübe edilmiş zamanında, kadın çalışmamalı bence çalışmalı, ama görüyosun işte kadın çalışınca, müdürüme aşık oldum çaycıya aşık oldum şuna aşık oldum, müdürüm beni elledi hoşuma gitti sence hoşlanıyomu benden? bunların ben hep tecrübeyle oluştuğu kanatindeyim.

0|0
    0|0
    • Elleyen müdür erkek olduğuna göre erkekler de çalışmasın o zaman? Bahsettiğin şey sadece kadınlar için geçerli değil.

• kim çalışcak o zaman erkeklerde çalışmasın? o kadar yazdığımdan müdürüm beni ellediyimi çıkarttın.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Kadın düşmanlığı yapan kişi, kadınlardan çok büyük darbeler almıştır.

1|0
    0|0
  • şunu belirtmeliyim ki Türkte adın dövmek kin beslemek yotur.

Üzülerek söylüyorum ki !!! Kadın dövmek bize araplardan bulaşmıştır.

0|0
    0|0
    • Sonuçta 1000 yıldır olan bir şey, kültüre yerleştiğini kabul etmek gerekiyor.

• sorun kaynağının islamiyet değil. yanlış anlaşılma durumudur. İslamiyet hiç bir zaman haksız yere vurun dövün kırın aşalağın diye emir vermemiştir.

• Haklı yere dövülmez. Dövme eyleminin haklısı, haksızı yok.

• Kadınlarda insan
    insanca değerlerimizi yitirmeyiz umarım diyorum

0|0
    0|0
  • Bunlari dediler
    Kadinlara ozgurluk verildi onlar pohunu cikardi

Bunu diyen adamlar mciklari bedavaya getirdi

Eglenen cok evlenen yok

Pij doldu sokaklar

Dogrular

0|0
    0|0
    • Mizojinism ciddi bir hastalıktır.

• Sonra kadın düşmanlarına beyinsiz deyince biz suçlu oluyoruz. Ulan sen savunduğun görüşün mantıklı açıklamasını bile yapamıyorsun, sırf canın öyle istiyor diye kadınları kısıtlama hakkın olduğunu nereden çıkardın?

• Iste bu yuzfen nuhatap almiyorum nan armut ben oyle birsey dedim mi edebiyat fqkiri
      Cektir git okulunu oku oyle gel

• kadın düşmanı olmamayı aileler çocuklarına empoze edecek. Ben kadınlara el kalkmaz deyimi ile yeiştim. bundan 2 ay kadar önce bir kız öğrenciyi dayaktan korumuşluğum vardır.

0|0
    0|0
    • O kadarı yeterli değil aslında. Yukarda bahsettiğim zihniyete sahip çoğu kişi kadınlara el kalkmaz düşüncesini savunuyor zaten.

• ya yeterli olmasa bile en azından alt yapıya atacağın harca bu konuyu yerleştirmek önemli. Dünya var olduğundan beri bu durum böyle keşke değişse ama çok zor ya

Yükleniyor...