İnternetten tanıştığınız kişilere karşı niye bu kadar saf düşünüyorsunuz?

Ben 14-15 yaşlarındayken arkadaşlarım sanal arkadaşlık kurabiliyorlardı ve bende başladım.
Birden fazla kız-erkek ark. oldu. Çok uzun süre konuştuklarımda oldu. Ancak ben çocuk sayılabilecek bir yaltayken bile kimseye doğrudan güvenip bilgilerimi vermedim. Şimdi bakıyorum 18 yaşındaki bile aşırı masum düşünüyor. Tedbir almaktan haberleri bile yok. Her okuduklarına güveniyorlar. Siz niye böylesiniz?
İnternetten elbette çok iyi insanlar var ama bundan %100 emin olamazsınız. Bir insanı sadece yazdıklarına tamamen inanamazsınız. Yüzünü gördüğünüz bile yalan söylerken bu saflığınız nerden geliyor?
Sitede bir kaç kişiye rastladım sanal aşk vs bunlar nadirende olsa gerçekleşir. Ancak çok uzun sürede konuşsanız o insanı tam tanıyamazsınız bu mümkün değil. Duygularınızı yazarak ve konuşarak anlatmak fark oluşturur. Ben size çok uzun bir süre hayat kurup gerçekmiş gibi anlatabilirim anlamazsınız. Ben bunu yapmam tabi ama yapanlar var. Uyarmak istediğimiz zaman anlayın kimse sizin mutluluğunuza göz dikmedi. Bildiklerimiz var ki uyarıyoruz. Tabi bu işi gerçeğe dökerseniz çok ilerletebilirsinizde ancak yüzyüze gelmeden kimseye %100 güven falan duymayın.
Şimdi diyeceksinizki sen çok mu uyanıktın? Benim bir hatam oldu oda sanal arkadaşlarımdan birinin hayatına fazla dahil oldum. Yardım etmek isterken bağlanmasına sebep oldum. Psikolojik durumunu atladım ve beni takıntı haline getirdi. Tek hatam bu şimdi aklınızı toplayın ve saçmalayı '' ben onu iyi tanıyorum'' demeyi bırakın. Kimse size yazarak bütün özelini anlatmaz.

1|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 2

• Kimmiş o seni takıntı haline getiren, cidden çok merak ettim. 😂😂😂😂

0|0
    0|0
    • demek benim sorularımı takip ediyorsun resmen yakalandım :D

• Konuyu saptırma, mesajlarda da böyle yapıyorsun. :D Sorumun cevabını istiyorum. :D: D

• boşsun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...