Kapanmak istiyorum ama?

Yaklaşık 3 senedir kapanmak istiyorum ancak annem ve babam bana inanmıyor babam normal biri olmamı söylüyor kapandıktan sonra tekrar açılacağıma inanıyor. Bende kapandıktan sonra tekrar açılmaktan korkuyorum ne yapmalıyım? şu an gerçekten kötü hissediyorum arkadaşlarım dahi bana inanmıyor. İzmirde oturuyorum annem arkadaşlarım falan açık annem namazını kaçırmaz ama işte...

0|0
13|19

En İyi Kız Görüşü

• Kardeşim sen doğru ol. Sırf tercihlerin yuzunden arkadasin olmayacaksa da birak olmasin. "Kapanırsam açılırım"Bak onlar şeytanın vesvesesi. Böyle bir zamanda nefisle baş etmek zor. Ama kendini zorlamadan olmuyor inan. Bende kapalıyım. Ben kapandım mı tam kapanıcam dedim ve öyle oldu. Çok araştırdım. Alimleri dinledim. Bak hayalhanem ve çayhouse videolarını izle face den takip et kapanmakla ilgili videoları var. Kapan sen. Ama böyle bileklerini acicaksan pantolon giyeceksen basini deve hörgücü gibi yapacaksan hic kapanma daha iyi. Allah in emrine gore kapan kardesim. Her kapali tesetturlu degil. Cevrene bakma. Herkes dogru kapanmiyor. Bu mesaji okursan bana yaz kardeşim sana yardımcı olacağım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Kapanmak için bir sıkıntı var mı yok ❗
    Allah yardımcın olur sen yeter ki kapan önce kapan sonrası Allah kerimdir. Önce kapanmak şart. Annen baban seni cehennemden kurtarmaz. Mezara tek başına girecen kabir azabı ile tek başına hesap verecen. Burada sana Rabbin kim diye sorulduğunda çok rahat düşünmeden Allah diyebilir ken kabirde Rabbin kim diye sorulduğunda bu rahatlık bu dil öyle kolay olmayacak. Namaz ikinci soru bu arada.

1|0
    0|0
  • Sen kapanda. Gerisi kendiliginden gelir. Bunu gercekten istiyosan etrafnı umursama. Onlarn inanması önemli degilki sen dini farz olan biseyi yapiyosun. Yani etrafndakiler isterse bosuna kapandn gene aclcaksn desin. Sen kendine güven kapan. Aclmazsn merak etme

1|0
    0|0
  • Bosver ne kapanacaksin? Sacma isler bunlar.

0|0
    0|0
    • Annenı yanıma bir gönder bakalım bir takayim bakalım yakışacak mi?

• Gelsin gelsin ama söyle gelirken Ruj sürmesin sonra gökkuşağı gibi oluyor benim ufaklık. Kansız dinsiz pic birdaha değerlerimize hakaret etme benzin döker yakarım seni

• @ahmet-zaralı Başka şeyden anlamıyorsunuz zaten, anca tehdit falan. Ama o da genelde grupça oluyor.

Ben hep diyorum bu değerler konusunda islamcılara yanlış tavır uygulanıyor diye, insan yerine koyuldukları için bugün her yerde kümelenip çocuk tecavüzünden hırsızlığa her işte başı çeker oldular.

• Neden kapanman gerektiğini bilmiyorsun o yüzden problem yasiyosun.1. si muslumanlik anne babadan öğrenilen dogmatik 1 şey değildir kendin sebeplerini arastirip bulmalisin. Anne ve baban buna karisamazlar kapanicaksan Allah için kapanicaksin. YouTube a birçok gencin tesettüre girdiği o sohbet yaz izle. Niye kapanmaliyim sorularinin cevaplari orada. İzle ve karari kendin ver ister kapan ister kapanma secim. senin

0|0
    0|0
  • Türbana gerek yok

0|0
    0|0
  • Baskıdan dolayı kapanmayacaksan iyi.

0|0
    0|0
  • Allah emrettiyse üstüne söz yok. Bakma anaya babaya. insan 100 yaşında 72bin olay da yaşamış olsa yanlış düşünüyor olabilir...

0|0
    0|0
  • Kendinden emin isen kapan.
    İraden nasıldır onu bilirsin
    İradeli biriysen asla açmazsın tekrar zaten.

0|0
    0|0
  • Neden böyle bir düşünceye girdiniz? Yani kapanmanız güzel bir şey ama neden böyle bir karar aldınız?

0|0
    0|0
    • Çünkü doğru olan bu Allah'ın kitabında yazıyor

• Ben kimseden benim için değişmesini beklemem kimsede benden beklemesin herkesin iradesi var beni kabul eden bu şekilde kabul etsin

• Bu yaştan sonra duruşunu değiştirme derim

0|0
    0|0
  • bence açık veya kapalı olmayı çok dert etme içini ferah tut namazını kıl üstüruplu giyin herşeye bedel

0|0
    0|0
  • am* yap ozaman

0|0
    0|0
  • Ne yaparsan rabbin için yap yaradana sığın gerisini merak etme sen

0|0
    0|0
  • kanama o zaman, kılla tüyle ibadet olmuyor, kalbinle ibadet ediyorsun beyninle sınanıyorsun.

0|0
    0|0
  • kapan bence yani kötü bişey değil

0|0
    0|0
  • İçinden ne geliyorsa onu yap.

0|0
    0|0
  • Kapananlar anormal biri mi?

0|0
    0|0
  • İyice düşün karar ver oyuncak değil bence başörtüsü

0|0
    0|0
  • insanların sana inanmaması doğru olmuş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Normal biri olman için kapanman gerekiyor. İnanmaları için kapanman lazım sen kararlı bir tutum sergilersen birşey demezler

1|0
    0|0
  • Kaç yaşındasınız?

Kapandıktan sonra tekrar açılacağınızdan korkuyorsanız, belki biraz bekleyip emin olmayı deneyebilirsiniz. Fakat içten bir güç kapanmalısın diyorsa da iç sesinizi dinleyin tabi. Bir arkadaşım 11 yaşından beri 3-4 kere açılıp kapandı, hiç kimse de bir şey demedi. En sonunda 24 yaşında tamamen kapandı. Olabilir, hayat bir yoldur. Önemli olan kendinizi bulmanız.

0|0
    0|0
  • İlk başta alışamassın tatlım bir açılıp kapanırsın sonra alıştın mı başını açmak istemiyeceksin biraz sabretmen gerekiyor

1|0
    0|0
  • Biraz daha zamana ver bencede sonra acilirsin daha gençsin etrafindakiler tekrar acilirsin diyorlarsa demekki bisey biliyorlar, zamana birak belki gecer bir kac ay sonra, heves olabilir bende cok seye heves oldum yaptim simdi soke oluyorum kendime

0|0
    0|0
  • Kapanma çok saçma BENCE😊

0|0
    0|0
  • ona senin inanman lazım kapanınca tekrar açılmak gibi bir fikrin olmamalı

0|0
    0|0
  • Gerçekten hazır olduğun zaman yaparsın

0|0
    0|0
  • Ya önemli olan kapalılık ya da açıklık değil. İnan buna bir şey değişmeyecektir.

0|0
    0|0
  • Kendi tam anlamda hazır hissettiğin zaman kapan :)

0|0
    0|0
  • Kapan tabi

0|0
    0|0
  • Kapanma

0|0
    0|0
  • Gerçekten istiyosan kapan. Ben istemeden kapandım açılmak istiyorum

0|0
    0|0
    • Peki neden açılmak istiyorsun kardeşim?

• Aile zoruyla kapandım 4 buçuk yıl oldu

Yükleniyor...