Hapis cezası aldım?

1 yıl 8 ay hapis cezası aldım? Kızın fotosunu kullanara twitter ve facebook açmıştım. İddianame falan ifadeler arkadaşlık kurmak üzerine kötü niyet yok ama 136/1 kişisel veri ele geçirmekten 1 yıl 8ay verıp hagb kararı uyguladı erteledi yani?

1) Yüz kızartıcı bir suç mu?
2) İş yaşantımı etkiler mi?
3) Memur olamaz mıyım?

Yaş 21 bu sene üniye başlıcam?

0|0
8|15

En İyi Kız Görüşü

• Ertelenir

0|0
    0|0
    • ertelendı zaten sorumu okur musun

En İyi Erkek Görüşü

• hüküm giymediğin için sabıka olarak çıkmış ama sicil kaydı olarak çıkar. 5 sene bir suça karışmazsan silinir..

0|1
    0|0
    • sabıka olarak çıkmaz yazmıştım telefon çıkmış olarak çevirmiş. :)

• Yüz kızartıcı diye yazmıs buraya bıkac kısı bı fena oldum :s Bide 1 yıldan fazla hapıs alanlarda memur olamaz dıye bısey var o erteleme ıcın degıl dımı

• hagb hapis cezası değil. dikkat edersen sana hüküm vermiyor hükmün açıklanmasını geri bırakıyor. şayet hüküm verseydi cezayı ertelemeseydi 1 sene 8 ay cezayı tck ya göre paraya çevirirdi ve belli taksitlere bölerdi o zaman sorun yaşayabilirdin ama burada hagb uygulamış. hüküm açıklamamış bir mahkumiyetlik söz konusu değil.

Kızlar Ne Diyor 7

• Fakeler Utanın👏 İyi olmuş

0|0
    0|0
  • Oh ne güzel iyi ki yapmış kız. Sen niye kızın resmini kullanıyorsun yapmadan önce düşünecektin

0|0
    0|0
  • Ohhh canima degsin malsin

0|0
    0|0
  • Valla olmasi gereken olmus kusura bakma

0|0
    0|0
  • Yapmasaydin iyi olmus
    Yoksa ne guzel univ gidiyordun
    Sicilin temizdi
    Is hayatini etkilemezdi
    Gelecekteki hayatini etkilemezdi
    Simdi seni alicak kizda kalmaz dogru duzgun
    Yapmiyacaktin
    Baska bir kizin resimlerini kullanmiyacaktin

0|0
    0|0
    • Daha olumlu cevap veremezmısın. Benı alıcak kızla ne alakası var Şu an . Yine üniye gidicem ama bu yüz kızartıcı bı sucmu devlette calısmamda problem olusur mu vs

• tabi olur

• Kişisel veri ele geçirmek ne demek

0|0
    0|0
  • para cezasına falan crvrilmiyormu

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Yüz kızartıcı suç olduğu için memur olma şansız az. Ama sen bu tip davranış sergileyenlere örneksin..

0|0
    0|0
    • Nasıl yüz kızartıcı suç? Değil diyorlardı

• İddanameyi okudun mu? ya da kararı?

• durusmada hakım böyle dedı ıste onun dısında herhangı bı cıktı vs almadım? ne yapmam gerekıyor

• ceza hükmün kesinleştiyse artık sicilin bozuldu. memur kesinlikle olamazsın, özel sektörde de acaba? diyerek yaklaşırlar.

0|0
    0|0
    • Hüküm ertelendı yanı 5 yıl suca karısmazsam sılıncek

• Bu yüz kızartıcı bir suç mu? Öyleysede zor :s

• bildiğim kadarıyla yüz kızartıcı suç oluyor.

• paraya cevrildimi bu siber suç dolandırıcılığa giriyor yüz kızartıcı iş hayatını etkiler memur olamazsın

0|0
    0|0
  • 5 sene sonra hic işlememiş gibi olursun herhangi bir suca karismazsan ve sabika sicil vs temiz görünür.

0|0
    0|0
  • Yüz kızartici ve senin dosyada kişisel veri ele geçirmek suçu yazacak bırak memur olmayı cafede garsonluk bile zor yaparsın cafe sahibine bağlı 😐

0|0
    0|0
    • Yüz kızartıcı suç kapsamına girmiyormuş neye dayanarak söylüyorsun?

• çok fazla ceza olmaz bilişim suçu işi etkiler mi muamma

0|0
    0|0
  • Çok kötü olmuş bu ya

0|0
    0|0
  • 6 aydan fazla cezalar sicili bozar bitti

0|0
    0|0
  • TCK 132 133 134 135 akabinde 136 dan sana çakmışlar Kaç kere bangır bangır yazdım buradaa yapmayın diye giren şemsiye açılmaz aslanım.

0|0
    0|0
  • Bu fotoğrafını çaldığın yabancı birisi miydi?

0|0
    0|0
    • ne önemi var sonucta sıkayete baglı bı suc degılmıs

• gecmis olsun vasıfsız eleman olarak bile almazlar

0|0
    0|0
    • ne alaka

• ne ne alaka milleti dolandırmıssın. adam diyecek bu benide kandırır falan neyse kafa yorma sen. yuz kızartıcı bir suc bu yaptıgın

• Kız fotosunu niye kullandın derdin neydi ki:) neyse soruna cevap verelim. mutlaka siciline yansır bu. memur olamazsın.

0|0
    0|0
    • sabıka kaydındı cıkmıyor sonucta verılen hukum yok ertelenmesı var. Bilmeden cevap verme bari ben emın olmak ıcın sordum. Bir sürü memurluk var polislik, adalet bakanlıgı mıt vs buralarda zor sadece

• bilmeden cevap verme diyecek kadar da bilgiliysen sormana gerek yok. karşına çıktığında görürsün.

• Üzüldüm kardeşim, kötü olmuş senin adına.

0|0
    0|0
  • iş başvurularında sicilini görüp almazlar seni işe

0|0
    0|0
Yükleniyor...