Dindar denilince akılınıza ne geliyor?

Bu soru yapılacak olan bir araştırma için gereklidir. Dindar denilince ne algıladığınızı paylaşırsanız memnun oluruz.

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Normalde akla güzel şeyler gelmesi gerekir. Hristiyan dindarlar deyince aklıma iyi şeyler geliyor. Bunlardan biri bana hasta hasta gelip hapşıra hapşıra diferansiyel çalıştırmıştı, sırf konuşma içinde bu dersten kalıyorum yazdım diye.

Müslümanlar arasında da var bunlardan. Hazırlıkta bir kız vardı, kapalı. Sınıftaki en yakın arkadaşı Ortodoks bir Ermeni idi. Bu arkadaş onu camiye o da bunu kiliseye götürmüş, ne sevimli değil mi? Çok da sakin yardımsever bir tipti. Kaşı gözü oynayan kapalılardan değil.

Ama genel toplamda Türkiye'deki dindarlar böyle değil. Akla ilk gelen bu tipler yerine, haldur huldur küfürbaz tipler oluyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Ahlaksizligi kilifa uydurmus ortacag zihniyetli cahil tipler.

1|2
    0|0
  • Dindar denince guzel insan gelmesi gerekir eklina insanin ama malesef ki turkiyede dindar on buyuk siyasi malzemedir

1|0
    0|0
  • Türkiyede sayısı çok çok az olan gerçek dindarlar geliyor..

Ondan sonra da toplumu kanser gibi saran ve çekirge sürüsü gibi kalabalık olan din istismarcısı yobazlar geliyor..

0|0
    0|0
  • Dindar olmak kur'anı anlamadan islamı tam öğrenmeden üstün körü yaşamak demek!!!
    Müslüman olmak ise başta kur'anı kerimi okuyup anlamış islamın emrettiği şekilde yaşayan herkese saygılı ve eşit mesafede yaklaşabilen insan demektir

1|0
    0|0
  • Dindar denilince aklıma insanları incitmeyen, doğrularını tam anlamıyla bulmuş ve yaşamına aktarmış , hali tavrı herşeyi hayranlık uyandıran insan geliyor aklıma. İdealist, vakur , bilinçli.

0|0
    0|0
  • Kagit ustunde dini vecibelerini duzenli yerime getiren insan
    turkiyede dini cikarlarina gore dibine kadar kullanan insan

0|0
    0|0
  • Okuduğu dine göre değil de yorumladığı dine göre yaşayan

0|0
    0|0
  • Yobazlar

0|0
    0|0
  • kimseyle muhattap olmaz içine kapanık vs vs

0|0
    0|0
  • Dini doğrultuda yaşamaya çalışan

0|0
    0|0
  • Tecavüz, hırsızlık, Kafa kesen vs vs vs.

0|0
    0|0
  • Çıkarı için kullanan

0|0
    0|0
  • Nesil

0|0
    0|0
  • Dinini layikinla yasayan baska insanlara karismayan insanlar geliyor aklima. Ama gunumuzde "sözde" dindarlar , aslinda yobazlar salgirgan tavirlariyla ona buna laf atar baskasinin dinini somurur

0|0
    0|0
  • Dindar denilince aklıma dindar insanlar geliyor :D

0|0
    0|0
  • Ensar vakfı
    ışid
    Nihat Hatipoğlu

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Dindar, dinine düşkün demek. Dindar bir insanı anormal görmüyorum. Hangi dinden olursa olsun. Ama yobaz biri dindar değildir. ve de son olarak bir yönetici dindarsa belli etmemeli...

0|0
    0|0
  • Sakallı adamlar geldi

0|0
    0|0
  • Fazla karşı cinsle muhattap olmayan dinine bağlı aşırı derecede

0|0
    0|0
  • Dine bağlı

0|0
    0|0
  • Namazini kilan tesetturu tam