Yurtdışındaki türkler?

Yurtdışındaki türkler hakkında ne düşünüyorsunuz? Merak ettim açıkcası..

0|0
13|24

En İyi Erkek Görüşü

• farklı kültürde yaşamaları, kendi hayatlarını daha uygun yaşanabilir görmeleri, onlarda değisiklik olarak bakılmaz... Türkiyede yaşayanlar ne kadar Türkse aynı şeyler yurt dışında yaşayanlar içinde geçerlidir.. neticede hayatlarını ona uygun bir biçimde sürdürüyorlar. . farklı bir gözle bakmamız doğru değil... ben orada yaşayanlarında aynı sıcaklık hoşgörü ve samimi kişilikli insanlarımız olduğunu düşünüyorum. . dunyanın neresinde olursanız olun. .

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Türkler hakkında ciddi anlamda bilgileri yok. Hele bir kesim iyiler ancak zannediyorlarki Türkiye'De hiç bir şey yok.
    Biz hiç eğlenmiyoruz, hiç bir şey bilmiyoruz... Geçen bir kızın konuşmasına denk geldim. Türkiye ile ilgili ailesi eski türküleri vs dinliyormuş haliyle bunlar büyükler tabi. Kızda zannediyorki bizde hiç genç şarkıcı yok hep ağır müzikler dinliyoruz. İnsan internete yazsa yine bulur ama bunlar sadece dışardan ''Türkiye geridir'' sözüyle hareket ediyorlar. Kızın biri tanınmış bir yazarımızdan bahsedip biliyor musun diye sordu. Ülkede yaşayan benim kendi yazarımı niye bilmiyim...
    Anlıcanız bazıları hem bilgili hem bilgisiz bunun dışında belli bir yaşa kadar burda yaşayıp gidenlerin aklı daha başında oluyor. Daha iyi analiz ediyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• dusuncemi bilmem ama tek bildigim sey su.. orda da yabancilar burda da.. nereye giderlerse gitsinler yabancilar.. en kotu durum bu olmali

5|2
    0|0
  • Gurbetçi olmak şöyle kötü böyle kötü deyip sürekli şikayet ederler ama Türkiyeye dönmeyi akıllarından bile geçirmezler..
    80'li yıllarda havalarından geçilmezdi, halen aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar ama devir değişti farkında değiller..
    Zengin görünmek için kiralık araçlarla Türkiyeye gelirler..
    Türkiyedeki insanları hep aç ve fakir zannederler.. Tüm Türklerin yurtdışına gitmek için can attığını falan sanırlar.. Özellikle kızlar tüm erkeklerin onları bu amaçla istediğini sanırlar..
    Erkekleri eskiden kuyruk uzatırdı, günümüzde ise hepsi çizgi sakal bırakırlar.. Güzel durmadığının farkında değiller sanırım..
    Taksi plakası almak aile gelenekleridir.. Zar zor 100 bin euro briktiren donsuzlar bile taksi alabileceğini sanır.. Fakat fiyatların eskisi gibi düşük olmadığını duyunca ağızları açık kalır..
    Taksi mevzusu kapanır, daire mevzusu açılır.. Ondan da ağızlarının payını alınca ellerindeki parayla "tirabizon bilenzik" alıp kollarına takarlar.. Son bir hamleyle bileziğin havasını atıp, mutlu mesut bir şekilde tatili tamamlayarak geri dönerler..

0|0
    0|0
  • bir yere ait oldugunu bilmek ama herzaman iki taraftanda hor gorulmek iste budur gurbette yasamak. ezansiz ve bayraksiz yasayamadigini iste o zaman anliyorsun

3|0
    0|0
  • Nereye gitsek yabanciyiz.

4|0
    0|0
  • Akrabalarım hava atmaya konu geldimi mangalda kül birakmiyolar.. konus is , güc ekonomi olunca almanyada bitti yok ekonomi kotu , yok durum vahim bilmem ne v. s v. s ulan yarim saat hava attin bas agrittin az once 😁😁 daha ne dusuneyim 😉

1|0
    0|0
  • Bende merak ediyorum

2|0
    0|0
    • Biz almanyada sabah 4 de ise giderken onlar yatiyor biz havalanmiyoruz ama onlar bizi cok yuksek gormekden vaz gecmiyorlar almanyada yasamak turkiyede yasamakdan daha zor bunu bilin

• Uzak dur, çok güvenme. Hemşeri hemşeriyi gurbette derler ya, malum. Uzun yıllar yurt dışında yaşadım, özellikle oraya yerleşmiş olanlara karşı temkinli ol derim.

0|0
    0|0
  • Amerika'dakiler tanidigim kadariyla pek bana gore degil. Diger ulkelerdekileri bilemem.

0|0
    0|0
  • Iyileri iyi ama bazıları da ayrı bir dünya...

0|0
    0|0
  • Iyi seyler dusunuyorum

0|0
    0|0
  • En şanslı kişilerdir onlar

0|0
    0|0
    • Tam tersi bence.. Siz daha şanslısınz

• Türk heryerde Türk tür

0|0
    0|0
  • oralarda türk mü vardı? :D

0|0
    0|0
  • onlar da kardeş

0|0
    0|0
  • burdakilerden daha çok gelenek göreneklerine bağlı

1|0
    0|0
  • Yurt disinda olduklarini dusunuyorum 😆

0|0
    0|0
  • Şanslı türkler

0|0
    0|0
  • onlar can dır can

0|0
    0|0
  • Onlardan bize yar olmaz

0|0
    0|0
  • onları türk olarak görmüyorum artık...

0|0
    0|0
  • Hayatlarını kurataran insanlar.. Hem türkler hemde kürtler bence hiç gelmesin bu ülkeye..
    Bu ülkede can güvenliği yok !!! Her an ölüm var her an kaos var !!!

0|1
    0|0
    • Niye? Buranın ne farkı var? Fransadaki patlamalar.. Belçikadaki patlamalar?

• Saysam bitmez !! Biraz gündemi takip et bak neler olmus neler.. Cidden Bombalardan ölümlerden cok ama cok sıkıldm..

• Seviyoruz tabikide herşeyimiz bizim onlar. Burnu kanasa rahatsız oluruz

0|0
    0|0
  • ilk sen sordun böyle bir soruyu hiç birşey düşünmüyoruz :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Ben almanyada kaliyorum
    Asagida yazmislar acaba onlar bizim hakkimizda ne düsünüyor veya almanyadan fransadan geldim diye havanirlar.. Aksine almanyadaki türklerin cogu vataninda yasayanlara özenirler.. Ne kadar güzel vataninizda siniz Ezan sesini duyuyorsunuz, yanliz degilsiniz... Ama tabi bunu anca yasayip gören anlaya bilir...

2|1
    0|0
    • Haklısın gerçekten.. İnsan vatanını özlüyor

• Biz almanyada sabah 4 de ise giderken onlar yatiyor biz havalanmiyoruz ama onlar bizi cok yuksek gormekden vaz gecmiyorlar almanyada yasamak turkiyede yasamakdan daha zor bunu bilin

• @Pasa2626 aynen oyle cok dogru demissin...

• Birşey düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Burda yabanci, Türkiyedede alamanci, yazin Turkiyedeyken carsida gezerken felan bas bas bagriyorlar ufff yine geldi doldurdular heryeri avrupalilar diye, veya yuzune baka baka hic sevmem su avrupalilari, ulan burda pis Turkler diye dislaniyoruz, Turkiyede dislaniyoruz, hicbiryere ait olamiyoruz anliyacaginiz.

0|0
    0|0
  • Almanya dan fransadan geldim diye havalanirlar ama kimse bilmiyor ki ordaki yasantilari evleribturkiyreden daha berbat

1|0
    0|0
  • türkiyede almanci damgali bir insanim bu kadar

0|0
    0|0
  • Avrupa da yabanci , turkiyede gurbetci. Hic bir yere ait olamama duygusu iste ne olsun

1|0
    0|0
  • Türk her yerde Türk canlar..☺

0|0
    0|0
  • "Acun abi alamanyadan geliyom bitbaks yapacam"

0|0
    0|0
  • ben almanyada yasiyorum burda dogdum büyüdüm sorun varsa sor

0|0
    0|0
  • Aynen.. Acaba bizler hakkinda neler düsünüyorsunuz? :))

0|0
    0|0
  • Özel olarak yorum yapmayı isterdim ama izin vermemişsin :(

0|0
    0|0
  • Biraz ahlaksızlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...