Ceza evinde biri ile evlenilirmi, evet ise evraklar nelerdir bilen varmi?

ben alman vatanda$iyim, beraber oldugum insanda türk vatanda$i ve türkiyede cezaevinde, evlenmeye karar verdik fakat cezaevinde olurmu, ya da ne evraklar gerekiyor bilgim yok, sonucta benim bildigim evlenme ba$vurusu icin iki $ahis gitmeli gün almak icin, ben almanyadan o türkiyeden nasil olacak.. tecrübesi veya cevresinde bunu ya$ayan var ise bana aciklik getirebilirmi? saygilar

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Cezaevinde olan birinin hurriyeti, işlediği suç nedeni ile kısıtlanmıştır ama bu kişilik haklarını engellemez.

Bu durumda biri dışarıya çıkarılmaz. Sen cezaevinin bulunduğu yere gelip , cezaevi müdürlüğüne yazılı olarak kişi ile evlilik akdi gerçekleştirmek istediğini beyan edeceksin , cezaevi yönetimi de mahkum ile doğrulayacak. Bundan sonra ilçe nüfus idaresinden iki tarafın kayıtlarında halihazırda evlilik akdi olup olmadığı araştırılır ve mahkumun avukatı tarafından gerekli formlar doldurulup vekalete dayanarak nikah günü alınır.

Ancak , nikah bildiğimiz nikah salonunda değil , cezaevi müdürü odasında ve çağrılan memurun gerekli protokol ve işlemleri huzurda yerine getirmesi ile kıyılır.

Çiftlerin arasında birliktelik için de içerde bir oda tahsis edilir o kadar. Kısacası bir mahkum bu nedenle bile dışarıya çıkarılamaz. Bundan sonrası ise görüş günleridir, onun da belli kuralları vardır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evlenilir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Zor bir işmiş gibi geliyor bana açıkçası

1|0
    0|0
  • Bir avukatla görüşün

1|0
    0|0
  • Getiremem

0|0
    0|0
  • Aptal mısın ceza evine giren seni kesip doğrasın veya belaya soksun mu istiyon

0|0
    0|0
    • bence bu aptallik degil, asil aptallik bence cezaevindeki herkesi ayni görmektir... neden acaba icerde diye sormadan... önce insan bir dü$ünür... merak ediyorum kizina tecavüz edilse sen o adami linc etmek istemezmisin ya da aferin ya iyi yaptin diye sirtinami vurursun... lütfen her cezaevindekini kötü gözle görmeyelim... zaten cogu kader mahkumu birde bizim tekme vurmamiz ne kadar dogru...

• sevmek, iyi günde degil zor günde belli olur.. herkes iyi günde sever destek cikar, zor gününde yaninda olabilmek önemli... tepki gelsin.. ben ona e$im dedikten sonra ona gelen bana gelmi$ olur ve ben bunun üstesinden gelirim hem$erim :)

• İnşallah hakkınızda hayırlısı psikolojisi kötü olur cıkıntı terapi alsın doktora gitsin 😉

• Bu olabilir
    Ancak cezaevinde olan biri ile neden

1|0
    0|0
    • neden cezaevinden biri? cünki onu tanidigimda icerde degildi, iceri dü$tü diye onu yari yolda birakacak degilim... bu insanlik degildir.. isterse on yil yatsin, bir kere namusu icin yatana boynum kildan incedir

• Suçu ne ki

Kızlar Ne Diyor 1

• Mahkum avukatina vekalet verirse olur sanirim

1|0
    0|0
Yükleniyor...