Hani özgür bir ülkeydik? Dini görüşlere saygı duyulmamalı mıdır?

Öncelikle çocukluktan bu yana Müslümanlığa ısınmış değilim. şu an hiçbir dine inanmıyorum. Deizm ve Ateizm arasında gidip geliyorum. Hemen konuya gireyim, bir kaç görüşlerim var ve bazı arkadaş toplumlarında saygı duyulmuyor, oysa ki ben Müslümanlığı kötüleyecek hiç bir cümle sarf etmedim.. İnsanların dini çok hafife aldığını düşünüyorum. İnanılan Allah'ın yasaklarını yapanlar bile "Elhamdulillah Müslümanım" diyor bu bana çok gülünç geliyor :D Mesela babamdan bahsedeyim; adam haftada 3-5 kere muhakkak içer evde ya da dışarıda. Zil zurna sarhoş olup bir çok hata da yapmıştır belki... (zina başta olmak üzere) Amacım babamı küçük düşürmek değil! Sadece örnek. Her neyse devam edeyim :D Herkesin de bildiği gibi içki Allah'ın yasak kıldıkları arasında yer alıyor, ama babam ve babam gibileri bu yasağı işleyip hiç bir şey olmamış gibi Müslümanım diyebiliyor. Bunlar basit örnekler. Ben çocukların küçük kadınlar haline gelmesine de karşıyım..! Tamam, belki Kutsal Kitapta farz olabilir ama karşıyım işte. İnsanların beyinlerini yıkayan Din Adamları hele... Neyse daha fazla yazamayacağım.

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• İslam kadar iğrenç bir din var mı ki. Ne bulunduğu coğrafyaya huzur getirmiş ne de değdiği her toprak parçasın da bir fitne rezillik çıkmamış olsun.

1|0
    0|0
    • kim ne derse desin ben görmediğim dokunamadığım birine var diyemem ve ona itaat edemem :D

• İnan bu dinci soytarılar ve iktidar da bulunan reziller senden benden daha da inançsızlar onlar da iannmıyor kesinlikle böyle bir şeyin olmadığına.

• haklısın :)

Erkekler Ne Diyor 5

• bende anlatayım bir tane :D

daha çocuğum. anneannemlerin evinde kuran okutuluyor. bende evdeyim. hani böyle kuranı ilahi gibi okuyorlar ya. belki de bana öyle gelmişti çocukken. dedim ne söylüyorlar. aldığım cevap kuran okuyorlar oldu. tamam da ne söylüyor yani dedim. anlamı ne. biz anlamıyoruz cevabını verdiler. bende dedim o zaman şarkı açıp dinleseniz de aynı şey. ondan sonra evden gönderdiler :D

benim babamlarda müslümanız derler ama ramazan geldiğinde bayram gelse de içki içsek derler :D

Türkiye'de bu genellikle böyle zaten. din konusunda kimse soru sormuyor yalnızca dine inanıyor ve saygı gösteriyor. bu yeterli diyor. araştırma ne söylediğini merak etme yok :D

1|0
    0|0
    • okumak keyifliydi :D islamı araştırıpda inanmıyorlar. Böyle olması gerektiğini, inanmazsak günah olur diye algı oldugu için inanılıyor diye düşünüyorum. uykusuzluğun verdiği yorgunlukla anlatım bozukluğu çok bir cümle oldu :D

• islam türkiye'de gelenek gibi bir şey oldu artık. din kalıbından çıktı zaten. önemli değil bende uykusuzum zaten anlıyorum o yüzden :D

• Şu iki cümle yeterli sana.
    -Müslümanlık kusursuzdur, kusurlu olan insan.
    -Bugün Dinin bu durumda olumsuz görünmesinin tek sebebi İnsan !
    Ne Dinde bir sorun, ne de Kur anda bir eksiklik, hata var. ... Görüşüne neden saygı duyulmaz.
    Şöyle ki;
    İnançsızlık kendini çok büyük görmektir. Ölümlü olmasan bir nebze sempati duyarlar sana. Ama hem ölümlüsün, hem evrende bit yeniği kadarsın işte orda dur. Yok sayamazsın.

1|2
    0|0
  • yani islam içki içeni aforoz etmiyor öyle bir durum söz konusu değil bildğm kadaryla :) ama şu var tabi. her haltı yiyp de hocalık taslayanlar var onlara ayar oluyrm açkçası

0|0
    0|0
    • anlatmak istediğim o zaten :D

• "Elhamdulillah müslümanım" demesi yetiyor bana :D hele ki namazlara gitmeme bahaneleri :D ama sözde müslüman :D

• Din adamları konusunda haklısın inancına saygım var olabilir

0|0
    0|0
  • E yani sonuc olarak ne diyosun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Tatlım çok haklısın gördüğüm kadarıyla vicdanın sana olanları sorgulatmanı sağlamış ve sende çevrende gördüğün ikiyüzlülükleri farklılıklara karşı yapılan saygısılıkları sorgulamaya ve doğruyu aramaya başlamışsın. Sorgulamak araştırmak körü körüne inanmamak en doğal hakkın buna kimse karışamaz ama sen yinede sana karşı saygı göstermeyeceklerinden emin olduğun insanlara açma düşüncelerini senin iyiliğin için umarım vicdanın ve kalbinin aklının götürdüğü yolda doğruyu bulursun kendine cici bak..

1|0
    0|0
  • Türkiyede düşünce ve din özgürlüğü var görünümlü ama yok :/

0|0
    0|0
  • Evet dediğin gibi müslümanlar günahkar olabiliyolar veya ufak tefek de olsa hata yapabiliyolar ama zaten kusursuz olan insanlar müslümanlar değil kusursuz olan İSLAM sonuçta müslümanlar melek değil hepimiz imtihandayız ama benim sinir olduğum tek şey şu insan kendine bakmadan kendini görmezden gelip başkalarına karışması adam namaz kılmaz ama kılmayanları veya yanlış kılanları eleştirir adam tesettüre girmez kapananların yanlışlarını eleştirir bahaneyi onda bulur kapanmaz herkes önce kendine bakmalı

0|0
    0|0
  • Ne kadar saçma insan varmış be.

0|0
    0|0
Yükleniyor...