Kızınızın ismini Özgecan koyar mısınız koymaz mısınız?

Kızınızın ismini Özge can koyar mısınız koymaz mısınız?

Not: feminist değil hümanist olun.

1|1
12|32

En İyi Erkek Görüşü

• İşin açikcasi koymam. Bu konuda duygusal olamam. Boyle bir aciyi kizima bakarak tekrar tekrar kendime ve o yabrucağizada yaşatamam. Bu mesele vicdanidir. Kisilsellestirilemez. Toplumsal duyarlilik gerek.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Özgecan degilde Özge olabilir. Babası izin vermez bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Şahsen kendsini tanımam. Nasıl biri olduğunu da bilmem. Ama Özgecan'a üzüldüm mü tabiiki de üzüldüm. Bunları yaşamayı, hatta ölmeyi haketmedi -ki kimse haketmez. Ama sırf bu yüzden de birinin ismini bu tür bir olayı yaşadı diye de koymam da koydurtmam da! Çocuğun ileride ki hayatında hiç yaşamadığı hatta hiç bilmediği bir olay yüzünden nelerle karşılaşabileceğini bilemezsin. Ayrıca sürekli gündemde tutulma çabasıda sıktı yani. Siz gündemde tuttukça birileri sürekli olarak çıkar amaçlı olarak kullanarak ismini iyice lekelemeye çalışıyor. Daha olayın ne olduğunu bile tam olarak anlayamadan ikinci günde bir baktık sırf alevi kökenliymiş diye hemen yaygara koparmaya "Bu ülkede hep aleviler öldürülüyor" demeye başlamışlardı. Sonra birileri çıktı Özgecan için "dans" ediyoruz dedi... Yapmayın Allah aşkına. Tamam kimse ölmesin hatta onun yaşadıklarını yaşamasın. Ama malzeme olarakta kullanılmasın.

0|0
    0|0
  • Kızım var Ebru hanım kendisi başka kızım olursa ilerde koyabilirim ki olmaz daha evlilik düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Koymam

1|0
    0|0
  • Neden olmasın koyulabilir

0|0
    0|0
  • Türkiye sınırlarında daha vahşice öldürülen, üstelik bunu Türkiye için yapan insanlar var. Onların isimlerini koymayı yeğlerim spermlerime...

0|0
    0|0
  • Canlı isimleri oldum olası sevmem.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Koymam.

0|0
    0|0
  • Ozge ismini sevmem

0|0
    0|0
  • İlk okulda sevdiğim bir kızın ismiydi. böyle kızıl saçlı, beyaz tenli, çilli felan ona benzerse koyarım😊

0|0
    0|0
  • Koymam..

0|0
    0|0
  • Belli olmaz

0|0
    0|0
  • o ismi zikretiğimde hep o kahredici olay aklıma geleceğinden koymam.. koyamam

0|0
    0|0
  • Kızımın adı ikra olacak.

0|0
    0|0
  • Koymam.

0|0
    0|0
  • Koymam

0|0
    0|0
  • Bunu ismi koymaktaki amacımız ne olacak... kapanmış bir olayı sık sık hatırlamak mı?

1|0
    0|0
  • ya bıktım şu kızın adını duymaktan yeter be özgecan özgecan

1|0
    0|0
    • ben de bıktım ama napim başka adı yok.

• cok büyüttünüz ya ne oldu tecavüz edildi öldürüldü bitti gitti ölüyü mezarında rahatsız etmek gibi bir hadsizlik yapmayın bu olayıda bu kadar dünya gündemine oturtmayın dünyada günde 1 milyon kadın bu şekilde ölüyor

• biliyorum yeri geliyor ben de bıkıyorum ama napim şimdi

• yani ölen kızımız özgecan aslana allah rahmet etsin, üzüldük ama onun ismini kızıma o öldürüldü diye vermem.

0|0
    0|0
  • Özge can nedir yaaa daha güzel isimler var ken

0|0
    0|0
  • Koymam

0|0
    0|0
  • Neden o öldüren adama edecek küfür bulamıyorum ya o mahlukat öldürdüğü içinmi evet koyarım ama bir kızım olursa ismi hazır ama olmasaydı biri söyleseydi ortak kararla koyardım

0|0
    0|0
  • Sonu can ile biten bir isim zaten koymam. .

0|0
    0|0
  • yok başka bir isim var kafamda

0|0
    0|0
  • koymam aklımda başka bir isim var

0|0
    0|0
  • Kendi istediğim bir ismi koymayı tercih ederim.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • kızım yok

0|0
    0|0
  • Koyarim tabi.

0|0
    0|0
  • Koymam o rezil durumu hatırlamak istemiyorum kızımın ismiylede gurur duymak da

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 11

• Guzel isim ama kotu anilar geliyor insanin aklina sanki kizimla ayni kader paylasirmis gibi gelir ve baska isim koyardim

0|0
    0|0
  • Olaydan önce böyle bir soru sorsaydin yine koymazdim derdim şimdi de yine koymam hani atalarimizin bir sözü var adı koyulana çeker diye kaderi öyle mi olacak düşüncesi falan asla oluşmaz bende benim kafamdaki isim farklı çünkü gerçekten yaşanılan çok acı tarif edilemez bu olaylardan çok etkileniyorum fakat böyle bir soru sormandaki amacı inan aystayn gelse çözemez sanırım.

0|0
    0|0
  • Koymam ya gidip yine ikinci facia olursa çok iğrenç bir şey yaptilar zaten hem ya kızıma tevacuz edip hamile birakirlsrsa illa cinayete gerek yok yani

0|0
    0|0
  • Koymam bunun Özgecan olayiyla bir ilgisi yok.

0|0
    0|0
  • bir namı sanı yaşatmak için koymazdım hangi isim hoşuma gid. osa onu koyardım

0|0
    0|0
  • Koymam hayir

0|0
    0|0
  • Özge güzel bir isim. Neden olmasın

0|0
    0|0
  • hayır koyamam

0|0
    0|0
  • koymam

0|0
    0|0
  • Koymam

0|0
    0|0
  • Muhtemelen hayır. Aklımda başka isimler var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...