Neden herkes eşit değil ki?

Arkadaşlar geçimimizi ufak bir maaşla sağlıyoruz annanemlerde kalıyoruz babam yok ve cidden son zamanlarda durumumuz iyice kötüleşiyor. Bugün annemle kredi çekmeye gittik sonucu beklerken bir çay bahçesinde oturduk, yan masada iki kız arkadaş vardı kıyafetleri marka çok şıklar ellerinde son model iphone'lar saçı başı fönlü falan. bir onlara bakıyorum bir kendime benim yapacak durumum yok ki ne o kıyafetleri alabilirim ne o telefonu. Benim ne yapmam gerekiyor illa zengin bir iş adamının or*spudan farkı olmayan sevgilisi mi olayım veya hayat kadını mı olayım ben ne yapıcam allah aşkına herkes eşit değil işte adalet yok allah hepimize merhamet etmiyor kimimiz sürünüyoruz kimileri son model eşyalar arabalarla gezip tozuyor hiçkimse bana ne adaletten ne de merhametten bahsetmesin

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Dediklerinde haklısın, bıçak kemiğe dayanıyor içinden çıkılamayacak durumlara geliyorsun ama elinden geldiğinden fazlasını yapamazsın. İsyan etme hiçbir zaman unutma ki sıkıntı her zaman peşinde olacaktır, önemli olan bu sıkıntıların içindeyken mutluluğu yakalayabilmektir.

0|0
    0|0
    • Sence bu durumda mutluluk mümkün mü

• Bu durumun içindesin zaten üzülerek, içine kapanarak birşeyleri değiştiremezsin. Kendini motive etmelisin ki birşeyler yapasın

En İyi Kız Görüşü

• Allahın adaletiyle ne ilgisi var bunun. O herkese yetecek nimeti yaratmış zaten. Senden benden geçtim bu dünyada açlıktan ölen insanlar var hala. Bunun sorumlusu Allah değil. Dünya üzerindeki herşeyin fazlasını kendisine alan sömürücüler Allah bu dünyayı bolluk içinde yaratmış sorun insanların bunu eşit paylaşmaması.

1|0
    0|0
    • Allahın herşeyi yapabilecek gücü var ama bunu engelleyecek gücü yok mu yani çelişki var burda

• İyide allah hepimize akıl fikir vermiş güç vermiş. Önce insanlar elinden geleni yapacak sonra Allah'a bırakacak. Peki insanlar bu adaletsiz düzenin değişmesi için ne yapıyor. Sadece bir avuç insan çırpınırken herkes sus pus oturduğu yerden eleştiriyor ya da böyle gelmiş böyle gider diye umursamıyor. İsyan edilecek olan Allah değil Allah'ın bütün kullarına yetecek şekilde yarattığı bİ dünyayı sadece kendi mallarıymış gibi kullananlar. Senin benim gibi hatta bizden daha kötü şartlarda yaşayan o kadar insan sesini çıkarmazken kader deyip boyun eğerken suç neden Allah'a yükleniyor. Dünyayı bir kenara bırakalım sadece Türkiye'ye bakalım. Çoğunluk ay sonunu bile zor getiriyor borç harç içinde yaşıyor. Böyle bir ülkede 12 yıldır aynı parti iktidar oluyor. Karın tokluğuna çalışan insanlar ama o yol yaptı köprü yaptı diye saçmasapan bir savunma yapıyor. Ve halk günden güne fakirleşirken borca batarken bunada şükür diyerek yüzde elli gibi bir oy oranıyla o partiyi iktidar yapıyor.

• E bunda Allahın suçu ne insanlar kendisi böyle yaşamayı seçiyor. Adamlar lüks içinde yüzerken bizim halk ne diyor "o cumhurbaşkanı o başbakan tabiki öyle yaşayacaklar" . Şimdi Allah ne yapsın. İnsanlar kendileri yaşadıklarına ses çıkarmıyor şükredip geçiyor. Ayrıca Türkiye'nin çoğunluğu fakir zar zor geçinen insanlar. Düşünsene bu kadar insanın artık yeter diyerek ayaklandığını. O halkı yoksullaştıranlar nereye kalacaklarını bilemez. Bunu yapmıyoruz hiçbirşey yapmıyoruz sonra Allah niye yardım etmiyor diyoruz

Erkekler Ne Diyor 23

• Öteki tarafta adalet senin lehine işleyecek durum dengelenecek diyeyim. Ben nacizane sana ilahi adaleti tahminen izah etmeye çalıştım.

0|0
    0|0
  • Yanlış düşünce zenginleri bakarsan hepsi üretken girişimci insanlar durumu normal veya kötü olanlara bakarsan devlet bize iş vermiiyyyy gencligindem bu yana yam gelip yatan iş başa düştümu iş yok para az diye ortalarda gezinen insanlardır yani durum karınca ile Ağustos böceği misali

0|0
    0|0
  • Hayat adil değil. Bu kesin ama yapacak hiçbir şey yok. Alı SABANCI SÖYLE DER : BEN AİLEYİ İYİ SEÇMİSİM"
    kimse ailesini secmedi herkes sınavın içinde iyi calış sınavı kazanmaya bak
    Sonucta o da 1 metrekareli yere girecek sende.

0|0
    0|0
  • Onu bunu bilmem bende senin gibiydim tek başına öyle bir yere ulaştımki artık pek çalışmıyorum sende istersen imkanlar içerisinde belirli bir noktaya ulaşabilirsin

0|0
    0|0
    • Belirli bir noktaya ulaşma imkanım bile yok

• Nedeni yok okuyormıyorsun ama en azından çalışabilirsin diye düşünüyorum

• Nasip kısmet hepsi onospu değil ya

0|0
    0|0
  • Üstü bası yırtık o kadar çok insan varki senden benden mutlu

0|0
    0|0
  • İlla öyle telefonun olması lazım değil sen de hayatına göre yaşayacaksın o zaman.

0|0
    0|0
    • Sorun telefon değil neden herkes ona takılmış

• Isyan etmemek lazim.. Bugun o imrendigin hayatlarda ne sıkıntılar vardır.. Mal mülk gecici ahirette herkez herseyin hesabini vericek ordada keske fakir olsaydik denilcek bu inceligi unutma

0|0
    0|0
  • Bunları kafana takma dünya delikanlı olsa geoid olmazdı

0|0
    0|0
  • Sen kotu duruma dusersin yayin gerilmesi gibi ama yay ne kadar gerilirse ok o kadar ileri gider emin ol firsat cikar karşına

0|0
    0|0
  • Eşitlik cennette

0|0
    0|0
    • Kendimi böyle kandırmak istemiyorum

• is bul kendine sonra yavas yavas artir aylik ilerde kullanirsin veya daire satin alip kiraya verirsin sonra tekrar daire al yine kiraya ver

0|0
    0|0
  • Sinirlisin..

0|0
    0|0
  • Allaha bu hakaret ve isyandan sonra kesin paraya boğulursun ama ahireti unutma

0|0
    0|0
  • canım bu senin elinde kimseye özenme allah kimini verip sınar kimini vermeden sınar mesleğin üzerine bir girişimde bulun allah sana yürü yakalım der devlet teşvik veriyor özelliklere bayanlara

0|0
    0|0
  • herkes Allah katında eşit olacak bu dünyada ki mal mülk önemli değil benimde durumum yok ama kefenin de cebi yok ;)

0|0
    0|0
    • Ben bu sıkıntıları çekmek zorunda değilim ama

• hiç bir zaman isyan etme her zaman şükret

• Şükrede şükrede bu duruma geldim zaten herşeye eyvallah olmaz öyle

• kapitalizm kadar güzel bir şey yoktur

0|0
    0|0
  • sizde çalışmaya başlamalısınız bence. düzgün bir iş bulabilirsiniz

0|0
    0|0
    • Düzgün bir iş bulsam 1 dk durmam çalışırım ama yok anca amelelik

• Herkesin sınavı farklı

0|0
    0|0
  • Kim bilir ilerde sen onlardan daha iyi durumda olursun Allah bilir

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 10

• Çünkü her şey var ama paylaşmasını bilmiyoruz.

Unutma: Hayat bir sınav olduğu için sınavı sen doldurmalısın, Allah değil.

0|2
    0|0
  • bazı insanların karnını doyurmak için toprak yediği bir dünyada yaşadığımızı göz önünde bulundurursak saçın fönlü gezemediğin için isyan etmen kabul edilemez bir şey.
    sen de o marka, şık kıyafetleri isteyip, son model ıphone'lara sahip olmayı dilediğin için için herkes eşit değil. sen dahil insanlığın büyük bir çoğunluğu sadece statü atlama derdinde ve bu şuursuzluğun devam ederse kendini bir işadamının metresi olarak bulman çok zaman almaz. biçç!

1|0
    0|0
  • şöyle söyleyeyim o kişilerin mutlu olduklarını bilemezkin ki çok şükür annen var yanında senin zenginliğinde budur belki baktığın kızların parası olabilir ama annesi yoksa sen ister miydin öyle bişiyi ki
    indigodergisi.com/.../

0|0
    0|0
  • sosyalizm. hayat adil değil

0|1
    0|0
  • Herkes eşit değil işin ve iyi ya da kötü maaşın var birde savaşa açlığa sefalete maruz kalanlar var onlarda senin yerinde olmak isterdi mesela.

0|0
    0|0
    • Kendimi böyle avutmanın hiçbir manası yok herşey ortada herkesin derdi var ama bu dertler bana verilirken sorulmadı

• İşte bu yüzden o kızlar gibi olmazsın canım. Ne olursa olsun şükredeceksin. Burası bir sınav sabredip bunada şükür dersen elindekileri paylaşırsan olduğu kadar anca o zaman biyerlere varırsın.

0|0
    0|0
  • tanrınızın eseri..

0|0
    0|0
    • Sen ağzına alma Allah on adını zira sana yakışmıyor

• @doanylmz ne diyeceksin diye soruyorum

• bu konuda konuşacam burda analtılmaz basit bir konu değil o yüzde özele gel lütfen

• Ahiret var baki olan. Benimde babam yok bende zor zamanlar yaşadım okudum iş buldum iphonum da var oro spu olmaya da isyan etmeye de gerek yok.

0|0
    0|0
  • Mutluluğu parada görüyorsun çok yanlış bence hayat algını değiştir.

0|0
    0|0
    • Açım sence bundan kötü ne olabilir istediğimi alamıyorum

• O zaman çalış, çabala gökten zembille kimseye para inmiyor bu devirde.

• Söylemek çok kolay

• Emin ol o son model herseyi olan kisiler mutlu olamiyorlar önemli olan ufak seylerle mutlu olabilmek sende oku veya çalis sende yapabilirsin ayni zamanda sakin kötü düsünme yagmurlu günden sonra günes herzaman açar sabirli ol çaliskan ol emin ol olucaktir

0|0
    0|0
    • Çok uğraştım yapamadım

• Yeterice ugrasmamissin benim annemde bizi tek büyüttü temizcilikten simdi kendi temizlik sirketini açti çaba göster

Yükleniyor...