1 Mayıs hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?

Soru açık ve net 1 Mayıs size neyi çağrıştırıyor?
Doğru veya yanlış bulduğunuz noktaları değerlendirebilir misiniz?

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• Teröristlerin boy gösterdiği, işçiye zerre fayda sağlamayan, tek gayesi hükumete baş kaldırı olan rezil bir gün. Bugüne kadar 1 mayısın devlete zararından başka bir şeyini görmedim. Ne bir işçi 1 mayıstan sonra maaşına zam aldı, nede bir işçi kendi işini kurdu. Tamamen boş bir hareket...

1|0
    0|0
    • Haklısın

• @kum__saati İstismar edenler, senin gibilerden fazla. Bu algı boşuna oluşmadı. Dünya çapında işçiler için yapılsa da, Türkiye'de hükumete baş kaldırı gösterisi olarak kutlanıyor. Ezici çoğunluğu hükumet aleyhine sloganlar atıp, etrafı taşlıyorlar. Bu sebepten genelde Taksim kapalı olur 1 mayısta. Ayrıca 1 mayısın size ne getiri sağladığını da algılayabilmiş değilim. Her sene toplandınız da, ne değişti hayatınızda?

• Türkiye de 4 ilde kutlamalara katıldım hiç sorun görmedim ve dediğim gibi diğer illerde sorun olsada haberimiz olur. Bir Mayıs bayram diyorum hani dini ya da milli bayramlarda var ya onun gibi yani. Bayram kutlanır bunun başka bir açıklaması sebebi yok. Taksime gelince taksim olmuyor başka yerde kutluyoruz e orada niye olay çıkmıyor taksimde niye çıksın? Kafanıza nasıl kazıdıysanız artık sokağa çıkan herkes teröristtir vatan hainidir devlet düşmanıdır şöyledir böyledir. Eylemde yaparız 1 Mayısta alanlarada çıkarız. Bu ülkedeki herkes anayasayla bu hakka sahip. Üç beş provokatör taş atıyor bilmem ne yapıyor diye onca insanı onlarla bir tutmayın. İşinize geldiği gibi algı yaratmayın

En İyi Kız Görüşü

• Ne yazık ki o bayramı çoğu işçi çalışarak geçiriyor. En basitinden biz 1 Mayıs kutlamalarını bitirdikten sonra temizlik işçilerinin gelip arkamızı toplaması gibi saçmasapan bir durum var. Partilerin sendikaların vb. hatta emek mücadelesiyle hiçbir alakası olmayan tuzu kuruların alanlara çıkıp gövde gösterisi yaptığı bir gün haline geliyor.

1|0
    0|0
    • Sahte devrimciler iş başında olcak yanii.. Haklısın

Erkekler Ne Diyor 18

• hiç bir şeyi çağrıştırmıyor.
    1 mayısta bile çalıştırılan adam, yürüyüş yapınca özgür olduğunu düşünecekse, hiç düşünmesin.

1|0
    0|0
  • Tatil bana göre

1|0
    0|0
  • Bu zorlu süreçte halkımızdan bizimle beraber net tavrını göstermesini istiyorum

1|0
    0|0
  • Dogru buldugum işçinin hakkı savunmalı yanlış bulduğum kötü emeller için kullanılması

1|0
    0|0
  • Hiç bir düşüncem yok

1|0
    0|0
  • İşçi bayramı ama bizde öyle olmuyor, aralardan terörist gruplar çıkıyor ortalığı yakıp yıkıyor, sanki 1 mayıs kötü bir şeymiş gibi algılanıyor.

1|0
    0|0
  • Doğduğum gün olması dışında ifade eden bişey yok benim için:/

1|0
    0|0
  • İşçi emekçi bayramı

1|0
    0|0
  • 1 Mayıs bana sadece işçi katliamlarına dur demeye çalışan emektar işçimizin bastırılmış sesini çağrıştıyor.

1|0
    0|0
  • İnsan gibi kutlansa eyvallah ama arada bozuklar var ortalığı karıştırıyor

1|0
    0|0
  • Mesai

1|0
    0|0
  • iyidir hoştır

1|0
    0|0
  • 1 mayısta taksimdeyiz yine biber gazı yine faşist yönetimle kapışacağız

1|0
    0|0
  • Dohum günüm

1|0
    0|0
  • millet yatsın diye başka bir gün

1|0
    0|0
  • gereksiz bence önce gelir adaletini sağlasınlar askeri ücreti arttırsınlar işçi bayram eder zaten

1|0
    0|0
  • pek bir sey cagristirmiyor.

1|0
    0|0
  • Taş sopa molotof

2|0
    0|0
    • Artık böyle anar olduk.. Haklısın

Kızlar Ne Diyor 4

• 1 günlük yatış çalışmıyoruz sadece bu.

1|0
    0|0
  • Savaş alanı.

2|0
    0|0
    • Savaş ve 1 Mayıs çok acı bir gerçek.. Haklısın

• İşçi Bayramı

1|0
    0|0
  • Taş, sopa, molotof, terör, savaş...

1|0
    0|0