Beni bu durumdan kurtarın! Cok mutsuzum artık mutlu olmak istiyorum?

9 yasında 85 kiloluk bir genc kızım. 2 merdivenden cıkarken yorulan bir genc kız

Tanıdıklarımla karsılasmamak icin evden bile cıkmıyorum zorunlu olmadıkca. gecen gun biriyle karsılastım bana acıyan gozlerle baktı sonra kafasını cevirip gormemis gibi yaptı. eskiden zayıfken telefonuma mesajlar yagdıran biri. onemsedigim biri degil ama onceden sizi begenen birinin kilo alınca boyle olması...
Hele bu o kadar onemli biri degil bir de onemlilerle karsılassam nolacak kim bilir. dısarı cıkmaya cok korkuyorum artık kendimi eve hapsettim

Ama bu boyle olmamalı bu anlattıgım olaydan sonra surekli aklıma geldikce aglama krizine girdim. zaten bu kiloları aldıktan sonra mutlaka her gun deliler gibi aglıyordum bu olunca iyice kotu oldum.
Artık boyle devam etmemeli lutfen bana yardım edin bunu yazarken de aglıyorum su an. 19 yasında millet hayatını yasarken ben kendimi eve hapsettim

Ben de artık mutlu olmayı hakediyorum cok yıprandım ama eve kendimi hapsettikce ev beni yuttu resmen hicbirsey yapmadan butun gunumu evde gecirir oldum oysa ne hayallerim vardı ama su an gucum yok
Herhangi bir hastalıgım yok sukur, kilo vermeme engel olacak bir hastalık yok ama bu bunalımımdan dolayı beni mutlu eden tek sey yemek ve durduramıyorum

Hic arkadasım kalmadı kimseyle bu halimle gorusmemek icin konusmuyorum iliskilerimi kestim hep tabi insanlar bir arar iki arar sonra da konusmaya meraklı olmayanla konusmazlar onlara da hak veriyorum neden konusmak istesinler ki
Mutsuzluktan oluyorum her gun aglamaktan geceleri yatarken hayal kurmaktan bıktım tanımadıgım birilerinden duyacagım sozlere ihtiyacım var belki kucuk bir soz bana yardımcı olabilir. diyet konusunda napacagımı biliyorum ama dedigim gibi kendimi eve hapsettim cıkamıyorum ve surekli de mutsuz hissettikce yiyorum. sabahları diyete baslıyorum ama gece hep bozuyorum aglayarak birseyler yiyorum

Bu yazıyı buraya kadar okuyan olacak mı bilmiyorum ama buradan kurtulmam gerek artık nolur bana yardım edin

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Ilk once degerli oldugunu hisset. Bjr kizsin bunun farkina var. 19 yaisndasin ve gencsin. Bakis acini degistirmen gerekiyor. Hayatinin guzel yanlarini gor mesela. Her gun duzenli en az 2 litre su ic. Bol bol yogurt ye. Beyaz ekmekten, tuzdan ve sekerden uzak dur. Gercekten her sey kafada baslar. Inan ve uygula. Hem bir sonraki yazin kilo verdiginin sevincini paylastigin bir yazin olur ha ne dersin? :)
    sunu da unutma yaz geldi ve kilo vermen icin en guzel firsar ;)

1|0
    0|0
    • okudugun icin ve uzun uzun yorum yazdıgın icin ne kadar tesekkur etsem az, sagol. evet yapmam gerekenleri ne yiyecegimi ne yemeyecegimi biliyorum her sabah da duzgun baslıyorum aslında ama sonra aksam mutsuzluktan tekrar yiyorum.. her sey kafada baslar kesinlikle katılıyorum ama ben nedense baslatamadım bir turlu... kendimi hic degerli goremiyorum en onemlisi de surekli hayaller aleminde yasayan biriyim gerceklerden kacıp surekli hayal kuruyorum sonra gercege donunce kendime ve halime bakıp yıkılıyorum ve sonrası yine yemem

• Ne demek tesekkur etmene gerek bile yok. Ayni durumu ben de yasayabilirdim. Aksam 6 dan sonra yemek yememen kilo vermen icin ideal. Yogurt ye meyve ye mesela. Hayal kurmak tabikide guzel bir sey. Bunu gerceklestirebilirsen cok cok daha guzel. Sadece gercege dondugun zaman hicbir seyin degismedigini gormek seni hayal kirikligina ugratiyor. E sonuc tabi mutsuzluk. Kendinin farkina varip kendigini degerli hissedersen tum bunlar icin ilk adimi atmis olacaksin. Dedigimi yap. Cok zor degil. En azindan kilo almamaya su surecte gayret et. Duzenli beslenme saglikli yiyecekler ve iyi bir sabah yuruyusu ayrica bol bol hareketle istedigin sen olabilirsin ;)

• cok haklisin canim. cok cok tesekkur ederim yorumlarin icin. umutlu degilim ama deneyecegim..

Erkekler Ne Diyor 4

• Yarın sabah sabah sana özel ses kaydı gelecek sabah uyanınca ilk işin o ses kaydını dinlemek olsun

1|0
    0|0
    • tesekkur ederim zahmet etme lutfen, bunu okuman ve herhangi bir sey yazmıs olman bile yeterli benim icin

• Psikoloğa gitsen

1|0
    0|0
    • maddi durumum pek iyi degil. ama yazımı okudugun icin tesekkur ederim :)

• Sende Haklısın özel sektör daha iyi bu konuda ama imkanlar kısıtlı.

• maalesef..

• Boyun kac

1|0
    0|0
    • en son liseye baslarken olcturmustum 165 civarıydı sanırım. sonra bir daha bakmadım

• iste 13 vermissin yani demek ki o kadar verilecek kilon varmıs. benim 30 civarı kiloyu eklemlerime bu kadar baskı yapacak bir yolla vermem sacma bunu diyorum

• Okay anladim onu o zaman abur cubur sifirliyoruz ot yasamina basliyoruz p. tesi baslarsin :D

• Profesyonel yardım istermisiniz

1|0
    0|0
    • maalesef boyle seyler icin param yok. tesekkur ederim yazımı okudugun icin

• mesaj atmak icin profilinde mesaj gondere tıklayınca sohbet kutucugu acıldı ve bana onceden attıgın "sevgiliniz var mı" mesajını gordum. cevap vermemisim. bence kadınlarla konusmak icin herkesin sorusuna boyle bir gorus atıyorsun mesaj atmaları icin. sikayet edecegim hesabını

• Ne diyeyim siz bilirsiniz

Kızlar Ne Diyor 5

• canım benim bu kadar üzülme bak yarın sabah erkenden kalk hastaneye diyetisyene git ve başla durumunu anlat, bir anda her şeyi kesmeni beklemez zaten senden, yavaş yavaş yediklerini azaltarak gidersin, merdiven çık in bol bol. yürüyüş yap, evde dans et, su iç, inan ki zor değil bu kadar ağlamana değmez

1|0
    0|0
    • oncelikle cok tesekkur ederim yazdıgımı okudugun icin. diyetisyene gitmek istemiyorum cunku nasıl bir yer ıldugunu iyi biliyorum surekli olculup tanımadıgım birine hesap vermek karsısında utanmak filan istemiyorum... aslında gercekten ne yiyip ne yemeyecegimi iyi biliyorum fazlasıyla arastırma yapmıstım zamanında bircok kaynaktan ama uygulamadıktan sonra fos. her gune bir umutla baslıyorum aylardır ama mutlaka aksama ya da en gec geceye bozuyorum en uzun yapabildigim 1 bucuk gun. gercekten utanc verici. uygulayamamamın sebebi de belirttigim seyler. bu bataklıktan hic kurtulamayacak gibi hissediyorum..

• cok haklısın ya bu taktik guzel, surekli tartılıyor olmak sıkıntılı olurdu mutsuz hissederim kesin oyle. ac karna tartılıp not alırım mesela 2 haftada 1, ayda 1 falan bakarım napmısım diye. mesela su an Nisan sonunda en azından 83 olayım dedim, mayıs sonunda da 75i gormeliyim dedim ve bunun icin cabalayacagım. dısaeı cıkmak gerkcekten pek istemiyorum yani sanırım blraz kilo atmadan yapabilecegim bir sey degil o :/ yazdıkların gercekten cok guzel ve beni heveslendirdi cok tesekkur ediyorum sana <3

• rica ederim hayatım :))

• Bana ozelden mesaj atarmisin sesli konusalim guzel fikirler vermek istiyorum sana

1|0
    0|0
    • cok tesekkur ederim yazımı okudugun icin. ama gizliden cıkmaya biraz utanıyorum acıkcası :/

• Durumuna gerçekten üzüldüm bence insanlar dış görünümleriyle yargilanmamalılar spora yazılabilirsin mesela veya bir doktora danışabilirsin

1|0
    0|0
    • tesekkur ederim okudugun icin.. spora gidemiyorum yorumlarda da hep acıkladım dısarı cıkıncacok geriliyorum. doktorluk bir durumum da yok annem hemsire oldugundan hastanede olcumlerimi yaptırmıstım gecen ay ve bir sıkıntı yoktu sadece duygusal aclıktan yiyorum yani.

• niçin spor yapmıyorsun

0|0
    0|0
    • spor salonuna yazıldım 3 ere gidip bıraktım cunku evden cıkmak beni tedirgin ediyor insanların arasında bulunmak. yazımı okudugun icin cok tesekkur ederim

• canım benim tamamda eve kapanarak yaşayamazsın, kaç sene geçecek böyle bir senede toparlarsın sık dişini olmaz mı?

• ya bir 10 kilo filan atsam gercekten cıkabilirim de bu durumda gercekten cıkmak istemiyorum... hem benim gibi 30 civarı kilo vermesi gereken kisiler icin once biraz diyetle halledin sporu duraklama evrenizde yapın o sekilde kilo verme hızı durunca o durumu kırmıs olursunuz diyorlar. tabi yuruyus oneriyorlar her kosulda. biraz kilo atınca gidebilirim gercekten spora. ama iste sorun su ki ne yapacagımı biliyorum zayıflama konusunda kitap yazacak bilgim var yani arastıra arastıra ogrendim her seyi ve uygulayamyorum. uygulayamadıktan sonrası fos...

• canım benim madem yemekten kesemiyorsun spora yazıl bak orda senden daha kiloluları bile olacak. benimde fazlam var spora yazıldım zayıflamişsin diyor herkes. ayrica kilolu olmak ayıp falan değilki utanma bence spora git sonra hergün sabahları yürüyüş yap koşu yap evde mekik çek. hareketli olmaya çalış. ayrica çok yemek yememek için bol bol sıvı al çorba su falan. meyve salatada ye ama aşırıya kaçmadan. ve hergun haşlanmiş yumurta ye tok tutar.

1|0
    0|0
    • okudugun icin ve gorusun icin cok tesekkur ederim. spora yazıldım ve birkac kereden sonra hic gitmedim uyeligim yandı. hic de oyle insanlar yok ve evden cıkmak benim icin buyuk bir eziyet. bu isi evden cıkmadan halletmek istiyorum cunku spora giderken yolda biriyle karsılasmayayım diye kafamı one egerek yururken gercekten cok stres oluyorum. sporda da cok moralim bozuluyordu soyunma odasında aglıyordum 3 kez gidisimde de bu oldu. dısarı cıkmak hic istemiyorum artık :/ ama bir yandan da bu eve hapsolmak mahvediyor bu bataklıktan nasıl kurtulurum bilemiyorum...

• Bak bende oyleydim onume geleni yerdim abur cubur 13 yasimda 72 i gördüm kilolarimi dert etmedim Şu an 18 yasimdayim ve kilolarim daha da katlandi bende aglardim o kiyafetlerin icine girememek nasil duygu biliyorum hala yasiyorum aglamak cozum degil onemli olan irade az ye bende oyle yaptim 3 gunde 1 bucuk kilo verdim cok takinti yaptim yemedim ama sonra sagliksiz oldugundan biraz fazla yemeye basladim sen de dur de kendine kural koy yapabilirsin inan hic zor degil bu hesabi arkadasimla ortak kullaniyoruz o spor yaparak zayifliyo ben yemeyerek ikimizde birbirimize destekle yapiyoruz vazgecmicez de sende dur de kendine bir yerden basla

• haklisin cok iradesizim ama dun gece biraz internette fazla kiloyla ilgili saglik sorunlarini okudum ve gozum korktu. ben hep goruntu odakli dusunmusum, boyle dusununce zaten evden cikmiyorum kim gorecek diyip yiyordum ama saglik boyutuna bakinca tedirgin oldum sen de bir bak istersen biraz toparlanmami sagladi. bugun ac karna tartildim ve not aldim umarim bugun duzgunce yapabilirim oncelikli hedefim 3 kg olsun. spor onemli aslinda ama benim gibi verilecek 28-30 kgsi olan insanlara yuryus oneriyorlar ve kilo verme bir zaman sonra duruyormus o asamada yogun spor yapabilirsiniz daha mantikli olur o durma asamasini kirmis olursunuz demisler bunu deneyecegim senin de aklinda bulunabikir. sen su an kac kilosun ve kac olmak istiyorsun?

Yükleniyor...