Çekingenlik nasıl yenilir?

arkadaşlar 4 - 5 yıldır çekingenlik yaşıyorum. aşırı yaşamıyorum, dozunda yaşıyorum ama fazla rahat ve sosyal olmak istiyorum. ve herşeyi kafaya takıyorum. örneğin annemle yolda gidiyoruz , annem bağırarak konuşuyor veya birisi ile konuşurken örneğin '' verirmisiniz? '' yerine '' ver '' kelimesini kullanınca düzgün konuş , rezil olacağız , kibar ol diye takıntı yapıyorum. hatta bazen aşırı takıp evde sinirden ağlayıp güldüğüm bile oluyor. hem ağlayıp hem oynuyorum. derslerim kötüydü önceden. şimdi katıla katıla biraz düzelttim. hareketlenmeye başladım. panik sorunumda var. üzerine gidiyorum bu sorunun. biraz daha yenmem gerek. psikolojik destek almak istemiyorum , kendim yenmek istiyorum. kendime bir liste hazırlamalı mıyım? nasıl hissetmeye çalışmalıyım? nasıl davranmalıyım? ve panik sorunu bir etkinliğe katılmadan önce oluyor ama rahatsızlık veriyor yinede. nasıl yenmeliyim? neler önerirsiniz bana?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bu konu hakkında sayfalar dolusu şey yazabilirim ama genel olarak özet çıkarayım. Belki yardımı dokunur diye paylaşayım seninle. İlk olarak çekingen biriysen o çekingenliğini daha çok kişiyle konuşarak ve konuştuğunda cümlelerini daha uzun kurarak atmaya çalış. Sana tavsiyem karşı cinsten sana farklı gözle bakmayacak hakiki bir dostun olsun emin ol çok fazla yararını görürsün test edildi onaylandı. Sonra asık surat büyük sıkıntı. Güleç yüzlü insanlar herzaman çevresine yaşam enerjisi pompalarlar. Sende sık sık gül ama abartılı olarak değil sevimli ve masum gülümsemeler. Bir diğer konu sıcakkanlı olmak. Başarabilirsin ben başardım. Canayakın ol ki en çekimser karakterler bile seninle utanmadan konuşabilsin. Bu birinin sana açılabilmesi için gerekli cesareti verecektir ve yeni taliplerin olacaktır. Yani sen söyleyemiyosan söylemesi için ortam hazırla. Bide görünüşü çok önemsemem ama bakımlı olmak şart. Bu gün içindeki enerjinede yansır ve bir nebzede olsa güven sağlar o yüzden. Aynaya baktığında hoşuna giden bir görüntün olsun sosyal yaşamında kendini hep en mükemmel hissettiğin halinle ol. Genel olarak tüm sıkıntılara değinmeye çalıştım ama daha fazla uzatmiyim burada

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Burcun ne

1|0
    0|0
    • oğlak

• Yükselen falan? Bu konu hakkında kitaplar var, seni motive edebilir. Çevrene baksan görürsün herkeste yersiz özgüven vardır, olay kafada rahat olmak. Sevgili de açabilir seni ve onun çevresi vs. Vs.

Erkekler Ne Diyor 5

• Zorlamayala.

1|0
    0|0
  • Üzerine giderek.

1|0
    0|0
  • Koyu bir yengeç burcu ve eskiden çok çok çekingen birisi olarak söylüyorum. .. arkadaş ortamın değiştirebilir sadece

1|0
    0|0
  • Adım atarak çekingenliğini yenebilirsin.

1|0
    0|0
  • Yuzsuzleserek.

1|0
    0|0
    • aynen , deniyorum yüzleşmeyi. peki bunlarla beraber başka neler yapmalıyım? neler hobi edinmeliyim?

• Yüzleşmek değil yalnız yuzsuzleserek dedim.

• yeni fark ettim. kusura bakma.

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...