Sizce Dersim bir katliam mı yoksa bastırılmış isyan mı?

Bence Başbuğ Atatürk tarafından bastırılmış bir isyandır. İsyan dersimlilerin karakol basıp tüm askerlerimizi şehit etmesiyle başlamıştır. Bir şehit için izmirin menemen ilçesini yakan Başbuğ Atatürk tabii ki bunun hesabını soracaktı ve sordu.

Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Baş kaldıranın başını gövdesinden ayıracaksın.
    İşte o kadar.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Saçmalama. Tabi hesap soracaktı sordu zaten. Öyle bir sordular ki sadece isyancılardan soruldu sanki. Bir sürü masum insanda öldürüldü o zaman. Senin bulunduğun şehirde isyan çıksa bastırılması için normal suçsuz vatandaşlarında mı öldürülmesi gerekir.
    Avukatlık yapma. İsyan bastırmak öyle olmaz.

0|0
    0|0
    • Gayette böyle olur böyle olmadığı için pkk terörü bitmiyor.

• Seni şöyle bir inceledim de sen de akpli bir zombi çıktın ha hdpli ha akpli diye boşa demiyoruz.

• Akan kanımız diyorsun utanmadan. Sende hiç utanma yok mu isyan bastırcaz diye binlerce sivil öldürüldü kadınlar çocuklar... Birde utanmadan gayet böyle olur diyorsun. Vicdansız! Kalpsiz!
      Birde akan kandan bahsediyor. Atatürk söz konusu olunca sizin için başka hiç bir canın önemi yok. İşinize gelenlerin var.
      Senin gibi vicdan yoksunu insanlarla muhattap olmayı sevmiyorum. Daha cevabıma yorum yapma boşuna.

Erkekler Ne Diyor 5

• dersime müdahale edilmeseydi belki bugün başımızda pkk ile birlikte bir de onlar olacaktı. bu sefer de atatürk neden müdahale etmedi izin verdi diyeceklerdi

0|1
    0|0
  • Başkaldıranın başını alacaksın.

0|1
    0|0
  • Katliamdır elbet. İsyan olsa dahi kapalı bir toplum yaşamı süren, devletle ilişiği olmayan kendi halinde feodal yaşayan bir halkın devleti işgalci güç olarak görüp, direnişe geçmesi gayet doğal değil mi?

0|0
    0|0
  • Şimdi ben sana düşüncelerimi söylersem vatan haini olurum be güzel kardeşim

0|1
    0|0
  • Bastırılmış bir isyandır kesinlikle

0|1
    0|0
Yükleniyor...