Kardeşimden nefret ediyorum keşke ölse?

Kardeşimden nefret ediyorum. Hiç ders çalışmıyor hep bilgisayar oyunu oynuyor. Benim çalışmamı da engelliyor. Ev ile kampüs yakın olduğu için kendi evimde oturuyorum. Evdeyken beni de ders çalışmaktan alıkoyuyor.8. sınıf öğrencisi. Yarın teoga giricek. Yaklaşık 400 tl verip bir sürü test kitabı aldı sırf istiyo diye. her gün 20 soru çözdü bıraktı. kitaplar duruyo. minecraft oynayıp duruyor. youtube kanalı açmış kendine minecraftla ilgili oraya video koyup duruyor. anneme bağırıyor küfür ediyor. bu çocuk neden böyle anlamıyoruz. ben ve abim son derece terbiyeliyiz. allaha şükürler olsun inşallah güzel mesleklerimiz olacak. annem ve babam bizim okumamız için elinden geleni yapıyor hele annem sırf bunun için yaşıyor. ama bu aptal onu mahvetti. bağırıyor küfür ediyor bilgisayardan kalkmıyor. hele ki matematik hiç çalışmadı şu ana kadar. umudunu kesmiş. mat. beni ilgilendirmez diyip duruyor. iyi bir liseye gitmesi lazım. ama kötü bir anadolu lisesine gidecek hissediyoruz. ben ve abim hep başarılıydık yabancı okullardan mezun olduk. ama gel gelelim bu çocuk internet bağımlısı terbiyesiz, hoşgörüsüz, insanları sinir etmeyi seven, her şeye karışan, kendi istediğini yaptıran, manyağın teki. bir şey olmaz bu çocuktan diye korkuyoruz. ne yapmalıyız, lisede de böyle olursa hayatı çöp olur... hele ki lisenin zor matematiğinde kötü notlar alırsa annem kahrolur... ne yapmamız lazım? Bu arada kardeşim erkek.

1|0
12|11

En İyi Erkek Görüşü

• önce çocuğun ders durumundanmı şikayetçisiniz davranışlarındanmı bunun kesin bir kararını verin ders durumu çalışarak konuşarak aşılabilir dersler kötü olsada hayatın sonu değil davranışlarından rahatsızsanız bunu annenle babana söyle onlar gerekirse sert bir şekilde uyarsınlar

0|0
    0|0
    • Ajitasyon yapar. Dersleri fena değil. Ama matematiği berbat. Uyarıyoruz olmuyor. İki durumundan da rahatsızız. Anlamaya çalışmıyor matematiği. Ben onun yaşındayken sırf anlamak öğrenmek için özel ders alırdım.

Erkekler Ne Diyor 10

• Kafayı yemişsin sen, bırak çocuk nasıl yaşamak istiyorsa yaşasın. Bırakın oynasın videolar yüklesin bence çok iyi bir şey yapıyor.

0|0
    0|0
  • keşke ölse nedir önce sen bir kendine gel

0|1
    0|0
    • Benim psikolojimi bozdu keşke ölse de kurtulsam

• söyle söyle devam etsin yoksa iyi değil halin senin kardeşininde kendi hayatı bırak ilerde pişman olacaksa kendi olacak

• Şu anda bağıra bağıra şarkı söylüyor okuldan geldim başım ağrıyor sus diyorum susmuyor aptal canım. özürlü özürlü sesler çıkarıyor küfürlü terbiyesiz şeyler. ağağağağağağağağağ diye bağırıyor beynim acıdı artık

• O kadad okumussun ama adam olamamissin. Keske olse nedir...

0|0
    0|0
  • Ne olursa olsun kardesim hakkinda nefret ediyorum keske olse demen buyuk yanlis.. Icinde olmali yoksa senin veya ailenin demesi ile hele ki zorla hic olmaz

0|0
    0|0
  • saglam bir sopa yemesi lazım ama gec kalmıssınız...

0|0
    0|0
  • Herkes doktor mühendis olmayacak, bu ülkenin çöpçüye manavada ihtiyacı var derdi hocam

0|0
    0|0
    • Biz istediği mesleği seçmesinde özgürlük tanıyoruz. Bilgisayar mühendisi olmak istiyormuş. Bunu dile getiriyor sorulduğunda. Ama durum detayda anlattığım gibi.

• Yapabileceğinizi yapın snra bırakın. Kendi hayatı ister sıvar ister yıkar

• İnternet çağı olduğu için başta önlem alacaktınız ama almamışsınız artık çok geç.

0|0
    0|0
    • Haklısın çok haklısın...

• Onu engellemeye çalışmayın daha kötü yollara başvurabilir akışına bırakın kendi hayatı kendi kararları.

• Hmm peki. Görsün ilerde ne saçmalıklar yapmış, pişman olsun. Amin.

• Temiz 1 dayak yemesi lazim öyle şey olur mu ya

0|0
    0|0
    • Haklısın.. Ama anlamaz o salak

• Daha bunlar iyi gunleriniz :) Önüne gecilmesse ileride daha kotu olucak demedi deme babanla konuş mutlaka

• Evet. Harekete geçicem

• Ağzına 1 şeker kaşığı kırmızı pul biber koy bak küfrü nasıl keser. (Şaka filan değil bende öyle bıraktım :D) Ders konusuna gelince zorla güzellik olmaz bence asosyallikten dolayı bilgisayarda oturuyor alın gezdirin çocuğu dışarda

0|0
    0|0
    • Arkadaşları var ama onlarda asosyal. Pc delileri. Gezmekten hoşlanmıyor her fırsatta evde kalıyor.

• Bir gün belirle ve o gün gezeceğiz senle de ona o zaman itiraz da edemez dene bak. Dışarda hayat olduğunu göster çocuğa

• Haklısın deneyelim bakalım.

• Bir güzel dövün kendisini kendisine gelecektir

0|0
    0|0
    • Babam keşke dövse de asla yapmaz bir kere el kaldırmadı bize.

• Allah nasip ederse... Teşekkürler.

• Rica ederim. prenses...:)

Kızlar Ne Diyor 12

• Keşke ölse dediğin kardeşin bir sabah uyandığında gerçekten yanında olmayabilir.
    O zaman onun yaptığı tüm saçma sapan davranışları anlamsız gelen herşeyini öyle bir özlersin ki bazen yalvarırsın keşke yaşasaydı diye.. ve daha bir çok hissiyat.

Anlaşılan ikinizde ergenlik döneminde ve zapt etmesi zor karakterlersiniz. Bu durumda size değil aslında sizi yetiştiren ebeveynlere suç bulmalı. Demekki yeterince ilgilenmemişler sizinle ve sorunlarınızla...

0|0
    0|0
  • Kardeşte olsa herkes aynı olacak diye bir kural yok. Kardeşine, sebep ne olursa olsun keşke ölse demek senin vicdansız olduğunu gösterir. İnsanlar hatalarıyla sevilmeli. İyi olanı herkes sever, önemli olan onu öyle sevmek, doğruyu bulmasında ablası olarak yardımcı olmak...

0|0
    0|0
  • Keşke ölse ne demek ya kardeşin sonuçta yaşı küçükmüş daha düzelir

0|0
    0|0
    • Nefret ediyorum gerçekten ama bizim gibi mükemmel bir aileyi bozdunmahvet

• Ya tabi sende abla olarak onun en iyi olmasını istersin ama böyle arkadaş gibi yaklaş konuşmayı dene

• Kısır döndüye bağladı artık. Olumlu yaklaştıkça daha da büyüyor egosu. Daha çok saldırma hakkı buluyor kendinde.

• bir insan kardeşinden bu yüzden nefret edermi? Ne kadar mal bir insansin

0|1
    0|0
    • Ama yaptıklarının yarısını bile anlatmadım. Beni çileden çıkardı. Bilerek ve isteyerek sinir ediyor. Odamın kapısına tekme atıyor yapma diyorum yapıyor sinir hastası oldum aileyi çökertti

• Bir insan kardeşinin ölümünü nasıl ister yahu birde utanmadan üste cikiyorsun yaşın kaç bilmiyorum ama beyin yaşın en fazla 5.
      Bide uni okuyorsun ee boşa dememisler okumakla adam olunmuyor diye

• Ne alakası var ki ölmesini istemekle zekanın? Ruhsal işkenceye maruz bırakıyor beni aptal. Doğmasını bile istemiyordum. Bak emin ol o yokken ailemiz öyle nezih öyle huzurlu ve öyle sağlıklıydı ki.. O doğdu çöktü aile.

• Manyak misin sen ya kardes insanin tek varlığıdır

0|0
    0|0
    • Benim abim bana yeter. Kardeşim değil o benim.

• benim kardeşimde seninki gibi ama ben onu çok seviyorum iyikide var :)

0|0
    0|0
    • Seninkisi kardeş benimkisi şeytan

• Benimkisi minecraft ve csgo bağımlısı. kredi kartını sömürmüş. bir oyunda bir silaha 1024 tl verilir mi? Annem babam da hiç kızmadı bir de. içim içimi yiyiyor ben bu çocukla ne yapacağım diye.

• kendi haline bırakacaksın sıkılana kadar oynar bir yerden sonra bıkar biraz zaman alacak ama olsun

• Çocuk o daha oturun düzgünce konuşun halledin işinizi interneti falan kapattirin oynayamasiin

0|0
    0|0
  • Ayyy sen benim gerizekali kardeşimi anlattın ya hepsi böyle mi oluyor bunların:/ yarın teogu var yatmış TV izliyor saçma sapan bir liseye gidecek kesin

0|0
    0|0
  • Tövbe de be kardesin o senin

0|0
    0|0
  • İyi de o daha çocuk. Onunda kendi çapında haklı sebepleri vardır belki

0|0
    0|0
    • Anneye aldığı tişört yüzünden küfür etmek haklı mı sence? Ve daha niceleri... O bir şeytan.

• Küfür etmesi doğru değil elbette ama bilgisayar bağımlısı olmakta onun suçu değil. İyi ablalık yap sende

• Benimde kardesim var ama o biraz sapık 14 yasinda ama geçen bana sarılirken farkettim kalçamı elledi hemen tokat attim ona

0|0
    0|0
    • Abartmışsın

• İnşallah olmaz

• İnanmıyorum. Çünkü o daha çocuk

• Önce kendi tavrini ve bakis acini degistirmen gerek. sonra belki onun penceresini baska yonlere kaydirabilmeyi ogrenirsin

0|0
    0|0
    • Son derece olumlu yaklaşıyoruz annem psikolog zaten. Ama olumlu yaklaştıkça daha çok saçmalıyor

Yükleniyor...