Türklerin Gözleri çekikken neden şimdi düz?

evet tarihe bakarsak bizim atalarımızın gözü koreliler japonlar gibi çekik ama şu an öyle değil
benim gözümde hafif bir çekiklik var ama o kadar değil şu an neden böyle bilen varsa söylesin

1|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• Orta ve uzak doguda (bazi yakin dogu ulkelerinde hem de) yasamis halklarin hepsinin gozu cekik. Turk halki çöllerde kumlu tufanli havada yasadiklari icin gozleri cekikmis (darvin teorisi). Ayni kokende olmadigimiz halklarla da benzerlik var bu yuzden. Ama mesela Turkiye, Azerbaycan gibi ulkelerde oyle degil. Ama bir cok kisinin hala gozleri cekik. Yani soyumuzda orta ve uzak doguda yasayan turk kani var ve dna'da ortaya ciktigi icin cekik olmus. Benim ablam oyle mesela. Ama benim gozlerim degil. Cok cok az benzerlik var turklere. Bende farslara da benzerlik var, turklere de. Demek ki soyda baska bir kan da olmus. Su bir gercek ki ne hukumdarlar, ne de halkin diger uyeleri her zaman turklerle evlilik yapmamis

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• gözlerin hafif çekikse şanslısın

0|1
    0|0
  • Gozlerinin cekikse ne guzel

0|1
    0|0
  • orta asyadan göçünce asimile olmuşlar

0|0
    0|0
  • bende bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Adaptasyon olabilir veya farklı toplumlarla kız alıp verme etkilidir. Iklim sartları falan da olabilir

0|0
    0|0
  • Ülkenin çoğu türk değil arap. Osmanlı sağolsun

0|1
    0|0
  • Bir çoğumuz saf Türk değiliz. Benimkiler de badem

0|1
    0|0
  • Eskidendi o

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Yaşadığımız toprakların iklimlerinin etkisi olmuştur. Bir de kuşakların fenotipleri birbirinden farklıdır. Sürekli bir değişim ve bu değişimin iklimlere bağlı olması sonucu olmuş olabilir.

Tabi bir de bu göç sırasında ve sonrasında buradaki halklarla iç içe geçmiş olmamızın etkisi vardır. Saf Türk olmayabiliriz ama bu Türk olmadığımız anlamına gelmez.

1|1
    0|0
  • türkiyenin konumundan dolayı.

0|1
    0|0
    • SEN BAŞKA Bİ YERE TAŞINICA DEĞİŞİYOR MUSUN?

• bilgilendirdiğin için teşekkür

• bu uzun bir süreçte olacak birşey tabii. 200-300 yıl en az.

Yükleniyor...