Kadın mı yoksa erkek mi evin reisidir?

Kadınlar mı yoksa erkekler mi evini cevıren dır her ıkı tarafında gorevı var ama kadınların bırazdaha cok gıbı en azından evı cevıren onlar :)

2|0
17|21

En İyi Kız Görüşü

• Kadın çocuğu taşır, doğurur, büyütür. Yemeği kadın yapar, ütüyü bulaşığı kadın halleder. İşten döner bunlara uğraşır. Evin tüm yükü kadındadır. Ama evin reisi erkektir (!) Neden? Çünkü ataerkil toplum.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 16

• İçerde kadın, dışarda erkek olmalı!

0|1
    0|0
  • Evi ceviren tabi ki kadin. Yemegiydi bulasigiydi camasiriydi. Evin tum gorevi kadinda. Ama evin geliride adam da. Ama herseye ragmen evin reisi erkeklerdir.

0|1
    0|0
  • Bence bir denge kurulmali, ne erkek ne de kadinin baskinligi olsun. Bu sekilde bence aile icerisinde daha iyi gecim saglanir. Taraflardan biri baskin olunca diger yanlis anlasilma, ne bileyim ezilmislik duygusu gibi seyler oluyor. Bence el ele vermek en iyisi. Mesela mutfakta kadin reis olur, mutfaga ne alinacagini o secer, cunku mutfaktan sorumlu olan odur, erkekte ne bileyim kendini ilgilendiren seylerde karar verir. Ama bunun aile icinde catismadan saglanmasi önemlidir bence.

0|0
    0|0
  • evde en son sözü erkek söyler ; tamam karıcıgım der :) herkesin görevleri farklı farkı... iş bölümü var

0|1
    0|0
  • İkiside ortak bence :d

0|1
    0|0
  • değişiyor

0|1
    0|0
  • Erkek

0|1
    0|0
  • ben...

0|1
    0|0
  • herzaman kadın reistir ama evin içinde erkekte dışarıya o şekilde gözükür oysa kraliçe arı kadınıdr erkek işçi arıdır

0|0
    0|0
  • Reis kavrami ne ifade ediyor bilmiyorum ama her insan bir biraydir kimse kimsenin evcil hayvani degil

0|0
    0|0
  • İkiside

0|0
    0|0
  • Erkek yani.

0|0
    0|0
  • her başarılı erkeğin ardında mükemmel bir kadın vardır.

0|0
    0|0
  • ortak diyebilirim...

0|0
    0|0
  • Kadın. Son kararı o veriyor.

0|0
    0|0
  • Ben ilerde reis olcam. İsterse sesini çıkarsın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Erkek ailenin kadin evin reisidir

0|1
    0|0
  • kadın

0|1
    0|0
  • Ne sacma soru la bu

0|1
    0|0
  • Evin reisi sözü yanlış. Olmamalı

0|1
    0|0
  • Erkek gibi görünse de kadınlar, evi yönetir :)

0|1
    0|0
  • Evin Her Türlü Giderini Kim Karşılıyorsa O !

0|0
    0|0
  • erkek tabii öyle olmak zorundaaa

0|0
    0|0
  • sert, maço erkekle, kılıbık, light erkek arasında yarım saat fark vardır; biri hemen "peki karıcığım" der, öbürü yarım saat sonra :D :D :D

0|0
    0|0
  • Benim evimde benim sözüm geçecek ama asla üzecek bir baskı kurmam. Evi eşim istediği şekle sokabılır istediği gibi düzenleyebilir evin içerisinde istediği herşeyi yapabilir onun gönlünce olsun hepsi. Ama diğer türlü çizgisini bilecek.

0|0
    0|0
  • Ben.

0|0
    0|0
  • Ortaktır..
    Kadın ayrı erkek ayrı sorumluluklarda ama ortada bir beraber destek olarak yaşar

0|0
    0|0
  • Evin reisi paradır

0|0
    0|0
  • kim adam gibi evi yönetecekse o olsun yönetim meselesi

0|0
    0|0
  • Erkek

0|0
    0|0
  • Evde reis yoktur demokrasi vardır ve bir tutam da anlayış 😊