Artık eskisi gibi olmak istiyorum. Lütfen sorumu okuyun ve yardımcı olun 🙏?

Arkadaşlar yaklaşık 1-2 yıldır değiştim. Aileme karşı olsun kendime karşı olsun farklılaştım. Özellikle son 6-7 aydır ben de fark ediyorum derslerim düştü ki normalde hep ilk 5 teydim. Çalışmıyorum bunun farkındayım. Evde aileme yardım etmiyorum. Davranışlarım bozuldu. Bunu fark ediyorum ama bir türlü dur deme fırsatım olmadı. Bu düzeni değiştirmek istiyorum. Evde aileme yardımcı olmak daha düzgün davranmak istiyorum. Derslerime kendimi verip eskisi gibi olmak istiyorum. 18 yıllık hayatımda uzun zamandır ilk defa kendimi ciddi ciddi sorguluyorum. Bugün bir hocamızın sözleri sayesinde bakış açım değişti. Bunu düzeltebilir miyim? Ailemle aram iyi ama fark ediyorum kırılıyorlar, yorgun oluyorlar ikisi de öğretmen yardımcı olmuyorum. Bunu değiştirmek istiyorum. Eskisi gibi olmak istiyorum. Bunun için önce nereden başlayabilirim?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Kendını sorgulamaya baslaman, ıstedıgın kısı olmana senı yaklastırır. Olumsuz yorumları oku gec takma hıc kardesım. Herkes bırsey der sen kendını tanıyosan eger buna ınanıyosan neden olmasın? Evet bende yasadım senınle aynı seylerı hatta bı ara cok umutsuzluga kapıldım neden ıstedıgım kısıye donusemıyorum falan dıye. Ama cok sukur zamanla oluyor. Kendıne hep sorular sor. Neden yapamıyorum? Neden olmuyor? Inan bunun cevabını burda kım soylerse soylesın bulamaz. Bunun cevabını sen vereceksın ve ıstedıgın gıbı ''kendın'' olacaksın. Senı tanımıyorum belki evet, fakat dusuncelerın gercekten ıyı kalplı bır ınsan oldugunu gosterıyor. Uzun yazdım bıraz kusura bakma. Umarım yardımcı olabılmısımdır :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Psikolojik destek almayı denedin mi?

0|0
    0|0
  • Eskisi gibi olamazsın. Eskisi kadar masum değilsin çünkü

0|0
    0|0
  • Eskisi gibi olamazsın. O yüzden önce o eskiyi bir öldür. Yeni bir sen oyuver. Hatalar muhakkak yapacaksın o yüzden bu hataların tekrar eski seni canlandırmamısı için onları kabul et ve işleyerek tecrübeye çevir.

0|0
    0|0
  • kusura bakma bu detayı okuyamam.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bende senin yaşındayken öyleydim ama bir takım sorunlarım vardı ciddi. Daha sonra bir arkadaşımın zorlaması ile psikoloğa gittim. 1 buçuk sene kadar yardım aldım. Çok da iyi geldi. Öneririm. İlla ailene söylemek zorunda değilsin ya da anlayışlılarsa söyle. Eğer ki iyi olmadığının farkındaysan bu iyi bir şey. Hala düzelmek için geç değilken şansın var demektir. Ben biraz geç vardım bilincine.

0|0
    0|0
  • Önce ailenden başla aile önemlidir ben mesela ailemle hiç bir sohbetim olmaz evde yok gibiyim. Sen ailenle iyi anlaş

0|0
    0|0
Yükleniyor...