Üniversitedeyken evlenmek doğru karar mı?

Babamın sadece zevk ıcın cocuk yaptıgı, annemı cok kullandıgı ve abımlerın cok bos ınsan oldu bır aıle sahıbım. Abımler konusunca bal dok yala dersın ne kadar ıyıler. Ama aslında bakınca hepsı karaktersız hepsı karı p*zevengi. Sevgılılerı ne derse harfı hafıne yaparlar. Bana gelince artislenirler. Ablam desen zaten evlencek bu yaz. Şu an sınır kupuyum babam ve annemm bana asla vurmaz ama abımler sureklı tokat yumruk. Karsılık versem öldürürler. Ağlamaktan geberıcem artık Şu an cok kotuyum. Bıktım bu pislik kardeslerden. Nasıl kurtulabılırım bunlardan annemı uzmeden?

Güncellemeler:
Detayı okuduktan sonra yanıtlarsanız sevınırım

1|0
11|10

En İyi Erkek Görüşü

• Ne demek tokat yumruk? Git sikayet et ne duruyorsun. Biri bana siddet uygulucak bende durucam... Yok oyle dunya. Bu kadar mutsuzsanda hemen baska eve tasin zaman kaybetmeden.

2|0
    0|0
    • annem yıkılır. onu tek nasıl bırakıcam

• Yapacak bir sey yok. Herkesi mutlu edemezsin hayatta. Secim yapacaksin ya kendi rahatin ya annenin. Fedakarlik yapmadan olmaz.

En İyi Kız Görüşü

• Okulunu bitir öyle evlen

2|0
    0|0
    • abiler yüzünden sinir küpüyüm ders çalısamyorum bı yolu yok mu kurtulmanın

• haklısın

• Teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 9

• Hocam evlilik kaçış yolu değil, iş hayatı; maddi özgürlüğünü elde edersen bir kurtuluş yolu olabilir.

1|0
    0|0
  • kurtulma yolu çok basit. sanırım üniversite okumuyorsun. öncelikle evinden uzak bir yerde üniversite okumaya başla yurtta kal evde kal ama aileden uzaklaş. sonra parttime iş bul burs veya krediye başvur aileden muhtemelen destek gelse dahi az olur. bu sebeple kendin kazan ama bir süre biriktir. peşine okul biter bitmez yüksek lisansa geç yine çalış yine kazan biriktir. ve o paralarla ev tut sonra daya döşe ve işe gir hayatını orda o şehirde kur. belkide okuldan biri ile tanışacak ve evleneceksin ona kalbini kaptırarak bu bilinmez ki. ama en mantıklı çözüm okumak. yüksek lisans yap dedim çünkü belkide akademisyen olacam diye okulda kalıyorum bahanen olur ailene yoksa 4 sene sonu tekrar tekrar aynı şeyler seni karşılar.

0|0
    0|0
  • profesyonel bir destek almanı tavsiye ederim. Anneni sakın üzme😉

1|0
    0|0
  • Başka şehire gidebilirsin. Şikayetçi olabilirsin. En fazla bir kez daha vurur. Sonra yamulturlar adamı

1|0
    0|0
  • degıl once kariyer

0|0
    0|0
    • abiler yüzünden sinir küpüyüm ders çalısamyorum bı yolu yok mu kurtulmanın

• noluyokı arayınca? 18 ysını gecmısım evden ayrılsam annemm yıkılır cok caresızım

• o zaman bana kaç

• Sakin ol mantıklı ve doğru düşünerek başla hayata

0|0
    0|0
  • Sabret Abinler de evlenip giderler.

0|0
    0|0
  • Sende evlen 😅

0|0
    0|0
  • Allah ysrdımcın olsun

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Sakın ol ve ailene öfken ile sakın yanlış karar verme yağmurdan kaçarken doluya tutulma.. ne olursa olsun ailen kimseye acımıyorsan bile annene yazık. . Sakın gidip de sırf ailenden kurtulmak için bir ömrü heba etme kalkıp birine gitme evlenme demiyorum bak sana sadece bir anlık sinirle olanlara karşılık evlenip kurtulacam deme evlilik bir çözüm değil tam tersi hayat odanı büyütmek. Önceden sadece aile derdin varken birde koca derdi sorumluluğun olacak her giden mutlu olmuyor sakın ol ve Allaha sığın bolca dua et inşallah Rabbim yardımcın olur sevgiler. .

0|0
    0|0
  • kaç kurtul

1|0
    0|0
  • Yaşın kaç

1|0
    0|0
  • Okulunu bitir oyle evlen aileninde karqri onemli ama senin kararina saygi duymalari gerekiyo

1|0
    0|0
  • Onlarla hiç konuşma onlar bişey demwdiği sürece

1|0
    0|0
  • okulunu bitirip işini eline alıp kurtulacaksın. elin adamından medet umma

1|0
    0|0
  • Doğru değil

0|0
    0|0
  • Sevdigin ve guvendigin biri varsa evlenebilirsin bence okulla evlilik yurutulebilir okul bitene kadar cocuk yapmazsın

0|0
    0|0
  • Kurtulmak istiyorsan kimseye bagli olmayacaksin.

0|0
    0|0
  • Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim.

1|0
    0|0
Yükleniyor...