Çok caresizim yardımcı olur musunuz?

Nasıl başlayacağım bilemiyorum ben üniversiteyi bitirdigimden beridir alti yıl oldu bu zaman zarfında hangi ışe girdiysem hep pürüz çıktı işlerim hiç yolunda gitmedi. Mesela rizkimi arıyorum is buluyorum ama yine kapanıyor kapılar yuzume bu yuzden iş durumum hiç olmuyor.
Evlenmek istiyorum mesela evlilik konusunda da kısmetim hep kapalı ya da erkek arkadaslarim iki uc ay sonra beni terk ediyorlar hepsi de sen iyi insansın vs.. diyorlar ama güzel bir ilişkim olmuyor hepsi benden soguyor gidiyor bu yuzden de evlenemiyorum malesef.
Sosyal yaşantımda çok kötü sürekli evde oturmak zorunda kalıyorum çünkü arkadaslarim da benden uzaklasiyorlar sanki hiç kimse beni sevmiyor önemsemiyor gibi geliyor. Arkadaşlarımın bazıları bana çok fesat şeklinde yaklaşıyorlar bunlarda beni rahatsız ediyor gorusmeyeyim diyorum ama bu seferde yalnız tek basima kalıyorum.
Kendimi sürekli sorguluyoruz nerede yanlış yapıyorum vs.. diye hep kendimde bir eksik arıyorum sürekli herkese karşı hep ılımlı olmaya çalışıyorum ama nafile nerede yanlış yaptığımı anlamıyorum.
Elimi nereye atsam o kapı bana kapanıyor etmedigim dua basvurmadigim yöntemde kalmadı psikoloğa gittim hep tavsiye veriyorlar ben rizkimi peşinde koşuyorum zaten ama şans mi yok bende çözemedim bu durumu altı yıldır sürekli bu durumda olmak beni artik çok bunaltıyor. artik psikolojim bozulmaya basliyor gitgide. çaresiz durumdayim bana yardımcı olur musunuz?

0|1
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba Yazdıklarını harfi harfine okudum, seni tanımıyorum bildiğim kadarıyla hayatın zor dönemini geçiyorsun anlayabiliyorum bende çok zor günler geçirdim ama biliyor musun zor günler süreklilik içermiyor illaki bir yerde bitiyor ha erken veya geç ama bitiyor burda bence senin yapman gereken tek şey sabretmek ve beklemek arkadasım yok diyorsun olması gerekmiyor, işimde başarılı değilim diyosun dünyanın önde gelen zenginleri mutlaka hayatının bir döneminde yere çakılmıştır, evlenmek istiyorum diyorsun onu yalnızca Allah verir hayırlısını iste, mutlu değilim diyorsun kendini melankoli bir ruh haline bağladıysan mutluluk kapına Bile uğramaz, hayat seni mutlu etmiyorsa sen kendini mutlu et, et ki gerçekten bazı şeylerin kendi isteğinle nasıl olumlu bir yönde etkilediğini göresin unutma hiçbirşey senden daha önemli değildir ve hiçbirşey senin kadar güzel iyi değerli değildir hiçbirşey dünyadaki en önemli ve en güzel en eşsiz canlının kendin olduğunu bilmelisin, gerektiğinde bencil hatta sert olmalısın bunları yaparsan belki seni bu dönemden kurtaramaz ama bazı şeylerin değiştiğini görürsün ve küçük birikintiler okyanus oluşturur. Allah yardımcın olsun inşallah

0|0
    0|0
    • Cok tesekkur ederim duygulandım cidden ne diyecegimi bilemiyorum bunlarin farkındayım fakat hayat biliyorsun iş sosyal çevre ve evlilik ile gidiyor en azından bir tanesi olsa bu kadar sikinti duymam bir hayat amacim gayet olurdu tutunacak salim olurdu malesef hiç biri olmuyor ve biter elbet bu ama altı yıldır böyle daha kaç yıl bekleyeceğim bilemiyorum bu beni artik yipratiyor

• Inşallah tesekkur ederim

• İnşallah rica ederim

En İyi Kız Görüşü

• Kardeşim sen yanlız değilsin Allah var istersen mesaj at konuşalım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bu durumu ben 9 sene yaşadım.
    İş konusunda patrona sıktır çektiğim gün sayısı gittikçe arttı.
    Halisane niyetle evlenmek istedim, yarı yolda bırakıldım, aldatıldım. Bu sefer kadınlara sadece cinsel obje gözüyle yaklaştım. Ama bunu baştan hep belirttim. Daha çok benimle olmak istediler.
    Dua ederdim. Artık etmiyorum uzun bir zamandır. Çünkü duanın kabul olması için kişinin harama bulaşmaması gerekiyor. Bende günahtan bol ne var ki?
    Şimdi yalnızım, ekmeğim de var ve sınırsız cinsel hayat yaşıyorum. Ve evimde de dışarıda da çok mutluyum.

0|0
    0|0
    • Peki ahiretin kardeşim?

• @Mitimiti
      Söylediğimin neresi kibir? Allah bile def ettiyse kul kula yardım edemez diyorum.
      Neyse Kafirun süresinin son ayetini biliyorsunuzdur. Selametle.

• Allah sizi sevmese neden size namaz kılıp ibadet etmeyi nasip etsin hala? Ve neden vesile gonderip gunahınızdan kurtulmanızı istesin?

• sana abirşey diyeyimmi sen kesinlikle bir hata yapıyorsun sürekli başkalarını memnun etme çabası hissetim sende o yüzden bu durumdan vazgeç başkalarını memnut etmek gibi bir görevin yok kendini memnut et başkalarına karşı kendini soyutlama bu şekilde yaparsan kendinle barışık olursun ve önceliklerini tayin et hedef belirle kendine ve o hedefe doğru mutlak surette ilerle önüne mutlaka engeller çıkacaktır fakat bu engelleri aşmak için keskin bir iradeye sahip ol iradeni güçlendir ve sebat et göreceksin hayat istediğin yöne akmaya başlayacaktır

0|0
    0|0
    • Kendimi memnun etmeye çalışıyorum ışte okulumu bitirdim iş peşinde koşuyorum rizkimi arıyorum evlenmek yuva kurmak istiyorum arkadaşlarım olsun ıstiyorum ama hic biri olmuyor en azından bir tanesi olsa olmuyor kendimi çok yalnız hissediyorum

• olur inşallah olur zamanla ama ilk önce kendini sev kendinle barışık ol gerisi gelecektir merak etme ha bide dua et işin rast gitsin diye

• Teşekkür ederim insallah

• Mutlu yasamak ya da mutsuz yasamak insanin kendi elinde. bir insanin kendisine yaptigini kimse yapamaz kendisi kadar kimse zarar veremez hadi verdin diyelim yarayi actin hep o yaraylami yasican tedavi etmek yine insanin kendi elinde en iyi doktor kendisidir neresinin yandigini o bilir doktor bilemez kendinin doktoru o. İlacta kendimiz doktorda kendimiz bizi biz yapacak olanda yine biziz.

0|0
    0|0
  • Bence psikoloğa görün anksiyete bozukluğun var gibi. Yok deme kendimden biliyorum. Kendini suçlamayla başlar bu işler

0|0
    0|0
    • Gorundum zaten yukarıda da yazdim ama bir seye yaramadı su durumun çaresini bulamadım

• Bende benzer durumları yaşıyorum hatta senden kötü durumdayım ve hatta psikoloğa dahi gitmedim. Dışarı attım kendimi, kendi başıma dolaşamıyorum da üstelik. Gittim kurslara yazıldım. Bunun biraz faydası oldu gibi. Senin de yapmanı tavsiye ederim. Ortam değişiklikleri ilk başta çok zorluyor. Yeni insanları tanımakta öyle ama en azından hayatındaki değişikliklerin farkına varıyorsun. eve kapanmanı asla tavsiye etmem bu daha büyük sorunların habercisi olacak. Yaz geliyor bence değerlendir. İnsan içine karışman seni rahatlatır illaki para kazanmak veya iş sahibi olmak için iş yapmaya çalışma

• Tavsiyeler için teşekkür ederim bende evden çıkamıyorum artık o durumdayım

• Okumaya çok üşendim ama son cümlene gözüm çarpınca okuyup yorum atmaya karar verdim. Senin gibiler için hayatta mutlu olmak için hep birşeyin ya da birinin olması lazım Doğan cüceloğlu'ndan savaşçı yı oku hayata bakış açın değişir.

0|0
    0|0
  • Gel dertleselim biraz

1|0
    0|0
  • merak ettim seni cidden !!!

0|0
    0|0
    • Neden

• Hayatta herşey olabiliyor insan şansını bazen bulamiyor malesef

• aynen öyle :(

• Allah ile aran nasıl?

1|0
    0|0
    • Iyi dua mi eksik etmem maneviyatim güçlüdür herkes bunun imtihan olduğunu söylüyor ama ben çaba gösteriyorum herkesin hayati kendi çabasına bağlıdır benim sıkıntım ben caba gösterirken her kapının bana kapanmasi ve bu yuzden artık bir yorumda kalmadı o yuzden caresizlik yaşıyorum zaten

• Inşallah amin

• :) sıkma canını düzelir

Kızlar Ne Diyor 1

• kimse yalnız değildir Yücce Rabbime dua et

1|0
    0|0
    • Çok ediyorum zaten tek başımayım ondan başka neyim var ki ama bu durumum düzelmiiyor ki artık içim bile ferahlamiyor

Yükleniyor...