Dava sonucum 1 yıl 8 ay hapis verilip hagb?

Dersaneden bir kızın fotosunu kullanarak facebook twitter açıp arkadaşlarıyla naber vs konusmuştum. Savcı 136-1 2-4 yıl hapısten kamu davası acmıstı. Kız şikayetçi değildi bugun 4. celse oldu ve karara baglandı.

Hakımin dediği: Kız şikayetçi değil ama 136/1 de şikayete baglı bı suc degıl bu yuzden tck 136/1 2 yıl hapıs gerektırıp iyi halden 1 yıl 8 ay verip sabıka olmadıgından erteledi. :(((((((

Seneye üniye başlıcam İş yaşantımda ve okulda sıkıntı yaratır mı :(

Güncellemeler:
Habıre dava sonucum ne olur dıye sorup duruyordum cevap veren sayısız üye buyrun sonuç böyle oldu. Burdaki avukatlarında dedıgı gıbı beraat olmadı dırek :(
Savcının iddianamesi: Kızın fotosunu kullanarak hesaplar açtıgın ve nıyetının arkadaslık kurmak oldugu.

Kızın talımat durusmasında ifadesi: ayrıntıları daha once anlattım. fotoumu kullanıp acmıs benımle ırtıvat kurmak ıcın vs gibi şeyler demiş. Sonunda şikeyetçi değilim kamu davasına katılmak ıstemıyorum demiş ama 1 yıl 8 ay ya offfffffffffffffffffffff

0|0
13|13

En İyi Kız Görüşü

• Bir sey olmaz ama ben bu olayi duydum daha once sanki :)

0|0
    0|0
    • nerden duydun? Ks mi?

• kesin olarak cıkmaz mı sabıka kaydında? Bir de kız hakkımda ne karar verılmıs meraktan ogrenır mı onu merak edıyorum hapıs aldıgımı ogrensın belkı vıcdan azabı ceker

• hayır çıkmaz kesinlikle :)

En İyi Erkek Görüşü

• Hagb herhangi bir kayıt işlemez işe alınma ve okulda sıkıntı yaratmaz

0|0
    0|0
    • Yukarda bırı memur olamazsın. Özel sektör sıkıntı vs gibi bişey yazmış?

• bıde şöyle bır sey var 1 yıldan fazla alanlar memur olamaz bu hukum gıyenler ıcın mı?

• Hüküm alanlar memur olamaz diye bir şey yok.
      Yüz kızartıcı olmayan suçlar var bu suçlardan hüküm giyenler kamu kuruluşlarında memur olabilir fakat her kurumda değil

Kızlar Ne Diyor 12

• Milletin işi gücü kalmamismi

0|0
    0|0
  • Iyi olmus Çok yaşa pislik

0|0
    0|0
  • haketmişsin

0|0
    0|0
  • Daha kötü suçlar varken böylr basit şeyler için böyle ceza çok saçma.

0|0
    0|0
  • Tecavüzcülere bile bu kadar verilmiyo lan

0|0
    0|0
    • Hatalıyım kabul ama 1 sene once sıkayetten ıtıbaren durusmalara katıldım karakolda ben yaptım dıyıp kabul ettım hesapla bısey yapamdım zaten bıldıgın açıp resmı profıl yapma sadece

• Hapis tabiki yaratır.

0|0
    0|0
    • hukmun acıklanması gerı bıraktı 5 yıl erteleme?

• benim hapishane fobim var hapishaneyi düşünürken bile nefes alamıyorum resmen

0|0
    0|0
    • hagb uygulandı dıyorum abı 5 yıl bı suc ıslemezsem sılınıyor dırek

• Iyi olmus buda senin gibilere ders olsun

0|0
    0|0
  • nasıl yakalandın ya

0|0
    0|0
  • Haketmissin sanki

0|0
    0|0
  • Korkma birsey olmaz

0|0
    0|0
  • Kizin sikayetci olmamasi ayri bir olay az bile sana

0|0
    0|0
    • Yani hanımefendi arkadaş hata yapmış ama bu kadar merhametsiz olmasak

• Pmyo yazmak istedin sanirim bu kafayla sen zaten mumkunse olama

• hıcbısey bıldıgın yok burdakı 2 3 cumleye gore yargılıyorsun

Erkekler Ne Diyor 12

• Evet sıkıntı yapar. Bence sen dua et şikayetçi olmamış.

0|0
    0|0
    • iyide neye yaradıki sonucta 1 yıl 8 ay az mı be? Erteledi gerçi sabıka olmadıgından ama neyde sıkıntı yapar uyap harıc sıstemde gözükmüyormuş?

• Bence yeterli miktardı. İllaki çıkar karşına

• H. a. g. b de konu ile ilgili bir bir suç işlersen hagb bozulur ve ceza yersin farklı bir suçu bu suçla bağdaştırıp hagb ni bozmazlar merak etme ama bozabilirlerde hiç belli olmaz :)

0|0
    0|0
  • Bu Soruyu Daha Öncede Gördüm. Olayı Bana Tekrar Baştan Anlatsana.
    Kızın Fotoğrafı İle Fake Bir Hesap Mı Açtın? Bundan Mı Yani?

0|0
    0|0
    • Ondan ibaret. Fotosunu profil yapıp hesaplar açtım işte. Arkadaşlarını ekleyip naber falan diyip öyle konustum. Kız ss ile şikayetçi olmuştu. İfadesinde arkadaşlarımdan numaramı ogrenmeye calısmıs. irtibata gecmek ıcın hespalar yapmsı sıkayetten sonra rahatsızlıkları bıttı artı ksıkayetcı degılım demıstı ama bıseye yaramadı

• Ah Be Kardeşim Ah Be Kardeşim... 😥
      Kamu Davası Zor Bir Durum..
      Ama Kafana Takma O Süre Zarfında Başka Bir Suça Bulaşmazsan Silinir O. Araştırdığım Kadarıyla...
      Geçmiş Olsun...

• Eğer önümüzdeki 5 yıl içerisinde bir suç işlersen bu ceza da o suçun üzerine eklenir paşa paşa yatarsın. Adam olun elalemin kızının fotolarını kullanıp sosyal medyada çakallık yapmayın.

0|0
    0|0
  • hatırladım seni aynı suçu tekrarlamazsan bişey olmaz bundan sonra daha dikkatli olmalısın kimseye anlatma bu durumunu en yakınlarına bile bir gün ters düşersin kullanırlar sana karşı...

0|0
    0|0
    • nasıl kullanırlar?

• o degılde daha önemlı sorular var? Tek tek bakar mısın?

1-Yüz kızartıcı suç mu bu işlediğim?
      2-Sabıka kaydında gozukmez dıyorlar ama bugun asliye czadakı kadın gözükür karar sısteme gecıp kesınlestıgınde dedı ben gozukmuyor sanıyordu mdedım yok bastan berı gozukur dedı.
      Sabkıa kaydı cıkaran kısıma gıtttım adama sordum yok gözükmez dedi kafam karıştı

• 1) Yüz kızartıcı suçlar yasalarda tam olarak tanımlanmamıştır sadece şunu söyleyebilirim bu suçlar ahlak düzenini bozan toplumun büyük tepkiler gösterdiği suçlardır mesela ırza geçmek , sarkıntılık, kız, kadın ve erkek kaçırmak, fuhşa teşvik, zimmet, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, SAHTECİLİK, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, hileli iflas suçları vb. sahteciliği özellikle büyük yazdım seninki ona giriyor
      2) Sabıka kaydında gözükmez diye biliyorum ancak GBT sorgunda mutlaka çıkar e-devletten zaman zaman kontrol edebilirsin
      başka sorun var mı kardeşim?

• yaratabilir.

0|0
    0|0
    • neye dayanarak söylüyorsun bir sorun cıkmazmıs?

• evet şimdi okudum ama zaten yaş 21 ve üniye bu yıl baslıcam 1 yıl hazırlık 4 yıl üni desen. Bittiği taktirde hagbta ortadan kalmış oluyor yanı bu yuzden bı sorun olmaz gibi çünkü iş yaşamına baslarken hagb kalkıyor?

• bazıları iş için sabıka kaydı alınınca adli sicil kaydında çıkıyor demıs böyle bısey varmı?

• 5 yıl suç işlemessen silinir sıkıntı olmaz.

0|0
    0|0
  • Mal mısın abi ya Çocukça şeyden şuam hükümlüsün etkiler tabiki

0|0
    0|0
    • erteledi ama 5 yıl :(((

• Hayır şimdi 1 yıl 8 ay verdi ama bunu erteledi eger 5 yıl suç işlemezsem mahkemelik bir olayım olmazsa yanı olabılırde ama suclu olarak bısey yapmazsam siliniyor direk? Yanı Şu an beklemede diyelim

• Salaklık abi resmen

• 1) memur olamazsın
    2) bazı yurtlar almaz
    3) özel sektörde sıkıntı,

kısacası yrrğı yedin

0|0
    0|0
    • nasıl ya ama hagb uyguladı yanı 5 yıl erteleme. Uyap sistemı hariç hiç bir yerde gözükmüyomuş?

• Yapmayaydın.

0|0
    0|0
  • Allah kurtarsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...