Babam hiç harçlık vermiyor?

Arkadaşlar 18 yaşındayım. Bu güne kadar hiç istediklerimi alamadım. İstediklerimi geçin temel ihtiyaçlarımın %50sini bile karşılayamıyorum. Çunku babam harçlık vermiyor. İstememe rağmen vermiyor. Çalışamam çünkü okulum bitmedi. Ama artık bu durumdan çok sıkıldım. Sefil bir hayat yaşıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

1|1
9|27

En İyi Erkek Görüşü

• Hangi Temel İhtiyaçların? Elimden Geleni Yapmaya Hazırım.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 18 yasindasin ve hala harçlık mi istiyorsn?

0|0
    0|0
    • İstememeli miyim? Unv sınavına hazırlanmayı bırakıp çalışayım mı?

• Anlıyorum ama artık kucukte olsa bir iş yapmalisin zarari sana bu durumun

• Anlasaydın ustteki yorumu yapmazdın.

Erkekler Ne Diyor 26

• Kocaya kaç.

0|0
    0|0
  • Temel ihtiyaç derken?

0|0
    0|0
  • Baban demek ki cimri veya tutumlu birisidir. Çok sağ sola para harcadığını düşündüğü için vermiye bilir. Para kolay kazanılmıyor.

0|0
    0|0
    • Para vermiyor ki sağa sola harcayayım. İhtiyaçlarımı bile alamıyorum.

• İşe girmek zorundayım zaten. Resmen bolluk içinde sefalet yaşıyorum

• Baban cimri o zaman yapıcak bir şey yok :)

• Durumu var da mı vermiyor? Eğer öyleyse sıkıntı gerçekten hele ki bir kız çocuğu için, senin adına gerçekten üzüldüm, umarım düzelir.

0|0
    0|0
    • Şu an borcumuz var. Seneye bitecek nasipse. Ama onun harçlık vermemesinin sebebi borç filan değil. Kuçukluğumden beri adam gibi harçlık alamadım ondan

• Hm anlıyorum, ne desem bilemedim zor bir durum senin için :/

• Kendi paranı kazandığında her istediğini yaparsın ben öyle yaptım. Ayrıca azıcık tamahkar ol ve şükret Allah bilir baban ne şartlarda çalışıp sizi geçindiriyor

0|0
    0|0
  • Ahh be abim zor bir durum. Allah yardımcın olsun. Ebeveynlerin bu tutumları Yüzünden insanımız ezik kalıyor. Söyle düşün babanın gerçekten dueumu olmayabilir. Yalancı hayatlara aldanma, özenme hepsi geçici. Su an çevrende herkes iyi gibi görünüyor olavilir. Şükür de kardeşim. Sende çalısmaya başladığında paranı kazandığında istediğni alabilirsin. 😉😉 güçlü ol

0|0
    0|0
    • Sağolasın abim. Şükür şükür de nereye kadar devam eder boyle bilemiyorum

• Parttime çalışma imkanın varsa çalış. Eğer böyle imkanın yoksa burs araştır ve ya annene anlat durumu.

0|0
    0|0
  • Bu "Cimriliktir" hiç bir şey yapamayacaksın, ya okulu bitirip kendi hayatını çizeceksin ya da böyle yaşamaya devam edeceksin.

0|0
    0|0
  • Hiç bir şey, öleceğini düşün o zaman canın her hangi bir şey istemiyor sende freestayle takılıyosun öyle olunca insanlar sana farklı ve çekici gözüyle bakıyor yani bilmiyorum bana öyle bakıyorlar..

0|0
    0|0
  • İşe gir

0|0
    0|0
  • Ya ben ne yapayım? seninle aynı durumdayım ama sıkıntı bendekinde para b. k olmasına rağmen veriyor evin önünde onune otogaleri gibi araba dizmesini biliyor ama :(

0|0
    0|0
  • babanı degiştir

0|0
    0|0
    • Sende beynini. İnsanların sorunlarını hafife almayı çok iyi biliyorsunuz siz

• Ben durumumu anlatmaya çalışıyorum birde yaptığın yoruma bak.

• tamam da kanka kızma bana yaa

• Elinden birsey gelmez kiz cocugu. Erkek olsan isler degisirdi ama malesef.

0|0
    0|0
  • Okuluna devam et. Geri odemeli al arkadasim. Nerde okuyorsun

0|0
    0|0
  • Adres yaz babanı pataklamaya geleyim. Bu konuda annen yardımcı olması gerekir anne yok mu

0|0
    0|0
    • Annem napsın. Ona bile vermiyor

• Yasın baya var bence okul canındaki cocuklara ders ver paralı. ilan yaz okul derslerinde yardımcı olunur ya da günde bikac saat bebek gezdirme gibi

• Edebiyata ilgiliysen ve yazma gücüne sahipsen evden makale yazabilirsin belirli ücret karşılığında..

0|0
    0|0
  • Bide babana sordun mu hiç neden vermiyor? Belkide adamin parası yok. Bütün kizlar anlayissiz bir arkadasnda bisey görüyor aynisindan illa kendindede olmasi lazim. Iddaaci olmayin biraz halden anlayin. Olabilir adamin parasi yoktur belkide

0|0
    0|0
    • Kardeşim ne demek parası yok. Parası olmasa zaten ben istemem bile. Ama vermiyor çünkü cimri

• part time cali$abilecegin i$ler cikar ara$tirirsan. Ama okulla beraber yurutebilirmisin bilemem :-(

0|0
    0|0
  • Yaşamaya devam

0|0
    0|0
  • Anneden iste

0|0
    0|0
  • Üzüldüm

0|0
    0|0
  • babanada harçlık vermiyorlardır belkide,

0|0
    0|0
  • Durumu iyi mi? Niye vermiyor

0|0
    0|0
  • ayıp edio

0|0
    0|0
  • Gel güzel kizim ben vereyimm :)

0|0
    0|0
  • Evlen

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Sabret gülüm

0|0
    0|0
  • Zamanla düzelir

0|0
    0|0
    • Ben kendimi bildim bileli oyle o. Nesi duzelecek zamanla

• Okulun bitene kadar sabr etmelisin :/ nasıl bir ortamda olduğunu bilmediğim için pek birşey söyleyemeyeceğim

0|0
    0|0
  • benimkide öyleydi cimri sorumsuz okutmak bile istemedi görüşmüyorum artık yıllardır.. evlenmedim ama kendi ayaklarımın üstünde duruyorum

0|0
    0|0
    • Peki özlemiyor musun? Ya annen? Onunla da mı görüşmüyorsun

• maddi durumunuz yoktur belki.. baban ne kadar para kazanıyor biliyor musun? sabret iyi calıs insallah iyi bir mesleğe girer kurturulursun.. Bu arada devlet burslarına basvurabilirsin işine yarar

0|0
    0|0
    • Durumumuz hiç kötü değil. Ama çok cimri 1liranın hesabını yapıyor

• Neden vermiyor şan babası mı yoksa yokluktan mı?

0|0
    0|0
  • parttime çalış. senin saçma sapan makyaj malzemelerine nie para versn adam. birde temel ihtiyac dio sanki peynir ekmek vermio adam

0|0
    0|0
    • Canım ben temel ihtiyaç diyorum sen makyaj malzemesi diyorsun. Anlayışınız kıt mı sizin. Tek temel ihtiyaç yeme içme mi?

• nedir salak.

• Düzgün konuş ilerizeka.

• Benimki de aynı

0|0
    0|0
Yükleniyor...