"El âlem ne der?" lafına binaen hareket ettiğiniz oluyor mu?

Özellikle büyüklerimizin kullandığı bir laf: "El âlem ne der?"

Yok efendim şunu yapma şöyle derler bunu yapma arkandan kötü konuşurlar vs. vs.

Bu lafa çok sinir oluyorum şahsen. Tamam belli başlı ahlak ve görgü kuralları var onların dışına çıkmak elbette hoş değil ama misal ben saçımı boyatmak istiyorum. Hoop boyama evladım bu çocuk çok bozulmuş diye söylenirler sonra. Benim ne yaptığımdan kime ne?

1|1
16|4

En İyi Kız Görüşü

• Ailem dışında hiç komse ne demiş umrumda olmaz kafamın dikine giderim. Mutluyum :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 15

• Elalemi kafasına takan bir insan değilim. Hataysa benim hatam günahsa benim günahım kime ne, elalemden bana ne derim içten içe. Ama büyüklerimiz özellikle dedeler ve ninelerimiz bunu çok sık söylerler. He deyip geçerim yaşlı insanları kırmam küçük şeyler için ama kafamın içinde Fadime'nin düğünü çalar...

0|1
    0|0
  • Kim takar onları hiç bir zaman bu görüşle hareket etmedim nasıl istediysem öyle davrandım ve davranıyorum.

0|1
    0|0
  • Çok şükür çevremde öyle kişiler yok. Sadece bir konferansımda bir öğrenci sormuştu. Girişimcilik ile alakalı. Cesaretimizi başkalarının ne der düşüncesi kırıyor diye. El alem senin başarınla mutluluğunla ilgilense idi hiçbişey demezdi öyle değil mi dedim.. Sorun tamda bu bize ne diyip ortaya konulan sözler. Sana ne olduğunu bilmeli herkes..

0|1
    0|0
  • Elalem beni ilgilendirmez deyip istedigimi yapiyorum. Arkamdan konuşan olursa da biryerde denk gelirse anca arkamdan konusabilirsin sen diye dalga geciyorum

0|1
    0|0
  • el alem Umurum dışı.

0|1
    0|0
  • bırı oyle bı cumle kullandıgında elalemı s... dıyorum. el alem 20 dakıka konusur ama sen o hayatı bır omur yasarsın o yuzden ne derler dıye dusunmem

0|1
    0|0
  • Kısmen diyelim

0|1
    0|0
  • aynennn benim naptığımdan kime neee🤔😉😉😏
    ben yaşıyorum onlar değil

0|1
    0|0
  • olmustur tabi

0|1
    0|0
  • umrumda değiller

0|1
    0|0
  • Benim icin onemli olan annemdir. Eğer yapacağım herhangi birşey annemi uzecek birşey değilse baskasinin ne dediği onemli olmadı hicbir zaman. Olmamalı bence.

0|1
    0|0
  • aynen aynen gicik oluyorum o lafa elelaem diye bir örgüt kurulmus tüm örgütlerden kötü ya...
    annemde ayni aa sonra ne derler...

0|1
    0|0
  • Elalem umrumda olmaz ben mutluysam sorun yok 😃

0|1
    0|0
  • Evet bende sinir oluyorum

0|1
    0|0
  • Çok kızıyorum

0|1
    0|0